انجمن تخصصی فناوری اطلاعات سلامت و انفورماتیک پزشکی ایران
نام رشته تحصیلی ما در خارج از کشور - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی فناوری اطلاعات سلامت و انفورماتیک پزشکی ایران (http://www.himt.ir)
+-- انجمن: تاریخچه و معرفی رشته (http://www.himt.ir/forum-24.html)
+--- انجمن: دانشگاههای پذیرنده مدارک پزشکی و HIT (http://www.himt.ir/forum-27.html)
+--- موضوع: نام رشته تحصیلی ما در خارج از کشور (/thread-444.html)

نام رشته تحصیلی ما در خارج از کشور - ستاره20 - 21-شهريور-1390

سلام
من یک سوال دارم حالا که رشته تحصیلی مدارک پزشکی به HIT تغیر نام داده .این تغیر نام منطبق با نام رشته تحصیلی ما در خارج از کشور هست یا نه ..منظورم اینه که نام رشته تحصیلی ما در خارج از کشور HIT یا نه؟؟؟.......پس چرا دانشگاههای خارجی رشته ای به این نام ندارن؟اگه اطلاعاتی در این مورد دارید میشه برای من بگید..ممنونم .

RE: نام رشته تحصیلی ما در خارج از کشور - hadi - 22-شهريور-1390

سلام؛
دوست عزیز تو محل مناسب تاپیک بزنید.
درباره سوالتون باید بگم که اسم اصلی و جامع "مدیریت اطلاعات بهداشتی و درمانی" هست و با نام Health Information Management شناخته میشه و شامل مباحث بسیاریه که برخیش رو ما خوندیم یا خواهیم خوند.تو دانشگاههای که من بررسی کردم این طور بود مثل:دانشگاه ویکتوریا کانادا یا فونیکس آمریکا.
حالا اگه به مباحث فناوریش تمرکز بشه اسمش میشه:فناوری اطلاعات سلامت مثل همونی که تو ایران داره اجرا میشه و اگه مثل قبل بود و مباحث فناوری کمی توش بود میگن:مدارک پزشکی!!
ولی کاملترین تعریفش همون مدیریت اطلاعات سلامته،حتی اگه دقت کنین تو ایران هم اسم مقطع دکتراش مدیریت اطلاعات بهداشتی و درمانی هست.

RE: نام رشته تحصیلی ما در خارج از کشور - ehsane - 27-فروردين-1391

با سلامخیلی از دانشگاه های امریکا روی نام Biomedical Informatics برای کاربرد تکنیک های کامپیوتری و آماری در علوم پزشکی و بیلوژیکی توافق کردن. بعضی از این دانشگاه ها:دانشگاه استنفرد:*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*دانشگاه آریزونا استیت:*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*دانشگاه کلمبیا:*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*دانشگاه یوتاه:*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*دانشگاه واشنگتن: (به نام Biomedical and Health Informatics)
*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*

و دانشگاه های دیگر:
*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید* (به نام Medical Informatics)

و لیست دانشگاه های امریکا که در زمینه انفورماتیک پزشکی تحقیق میکنن تو سایت NLM:

RE: نام رشته تحصیلی ما در خارج از کشور - sajad_mohseni_h - 24-اسفند-1392

سلام
دانشگاه های هاروارد یا MIT این رشته رو ندارن؟

RE: نام رشته تحصیلی ما در خارج از کشور - maryamga - 2-بهمن-1394

salam mishe daneshghahaye rupayi in reshtaro ham bara amghtae phd begid mamnun