میهمان گرامی ، خوش آمدید . عضــویت

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

صحبتی با قبول نشدگان

منم اگر سرجلسه استرس نداشتم میتونسم نتیجه چندماه خوندنمو بگیرم
استرسم نمایان نبود فقط وسواس بخرج دادم تو جوابها
برای برنامه نویسی جوابو دوبار میرفتم که ببینم اشتباه حل نکردم!
مدیریت راحت زدم با توجه به دانسته هام و وسواس بخرج ندادم دوبارم دورکردم اما برنامه نویسی خداییش خیلی وقت برد
آمارمو طبق همون چیزی که خونده بودم رفتم جلو
ریاضی رو صورت سوالودیدم گفتم نخوندم رد میشدم درصورتی که استرس نذاشت بخونمو فکرم کار کنه همونایی هست که خوندی فقط صورت سوال تغییرکرده!ازمن بعییدبود برای ریاضی ولی استرس نذاشت
برنامه نویسیم که بی انصافها دوتاسوال غلط داشتو وقت صرف کردم براش و آخر برای شکم نزدم!باتوجه به کنکورای آزمایشیم توقع نداشتم وقتم رو ببرنامه نویسی اینقدر بره!ولی افسوس........Sad
(10-شهريور-1392، 03:13 عصر)pegetive نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*من نظرم این هست که نصف کنکور، کنترل شرایط سر جلسه هست و نصف دیگه اش مطالبی که خوندین و مسلط هستین.
برای مثال من خودم دو هفته برای کنکور انفورماتیک خوندم اما چون ریلکس بودم و سر جلسه شرایط روحی م خوب بود تونیتم یواد و چیزایی که بلدم رو به پاسخنامه منتقل کنم. اما سر جلسه کامپیوتر چون خیلی استرس داشتم نتیجه کنکورم اصلا خوب نشد.
یه عده ای خودشون میدونن که خیلی تلاش نکردن...اما اونایی که تلاش زیادی کردن باید از الان یاد بگیرین که استرس چیز بیخودیه و فقط فکرتون رو سر جلسه منحرف میکنه.
من اول پیشنهادم به قبول نشدگان، آرامش و استرس هست.
در مورد توکل هم بگم که معنی اصلی توکل اینه که شما بعد از اینکه همه تلاشتون رو کردین (دقت کنین همه تلاشتون) بعدش به خدا توکل میکنین و نتیجه رو میسپارین به خدا.
ایشالا که همتون موفق باشین.

من میخوام استرس نداشته باشما، ولی یه حالتیه که اتومات از یه روز قبل وجودمو میگیره. من تا حالا 2 بار جدی کنکور دادم یکی واسه کارشناسی یکیم واسه ارشد امسال. شب قبل هردوشونم تا صبح خوابم نبرده.Sad حالا دیگه خودتون بدونید سر جلسه چه حالی دارمSad
 سپاس شده توسط pn1367
دقیقا!منم شب قبل از کنکورای ارشدم که جدی خونده بودم خوابم نمیبرده!تا ساعت4 بیدار بودمSad
 سپاس شده توسط MT1391
(11-شهريور-1392، 11:35 صبح)MT1391 نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
(10-شهريور-1392، 03:13 عصر)pegetive نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*من نظرم این هست که نصف کنکور، کنترل شرایط سر جلسه هست و نصف دیگه اش مطالبی که خوندین و مسلط هستین.
برای مثال من خودم دو هفته برای کنکور انفورماتیک خوندم اما چون ریلکس بودم و سر جلسه شرایط روحی م خوب بود تونیتم یواد و چیزایی که بلدم رو به پاسخنامه منتقل کنم. اما سر جلسه کامپیوتر چون خیلی استرس داشتم نتیجه کنکورم اصلا خوب نشد.
یه عده ای خودشون میدونن که خیلی تلاش نکردن...اما اونایی که تلاش زیادی کردن باید از الان یاد بگیرین که استرس چیز بیخودیه و فقط فکرتون رو سر جلسه منحرف میکنه.
من اول پیشنهادم به قبول نشدگان، آرامش و استرس هست.
در مورد توکل هم بگم که معنی اصلی توکل اینه که شما بعد از اینکه همه تلاشتون رو کردین (دقت کنین همه تلاشتون) بعدش به خدا توکل میکنین و نتیجه رو میسپارین به خدا.
ایشالا که همتون موفق باشین.

من میخوام استرس نداشته باشما، ولی یه حالتیه که اتومات از یه روز قبل وجودمو میگیره. من تا حالا 2 بار جدی کنکور دادم یکی واسه کارشناسی یکیم واسه ارشد امسال. شب قبل هردوشونم تا صبح خوابم نبرده.Sad حالا دیگه خودتون بدونید سر جلسه چه حالی دارمSad

آره..میدونم چی میگین..اینا به خاطر اینه که شما مساله کنکور رو برای خودتون زیادی بزرگ کردین...اگه به داشته هاتون مطمئن باشین، هیچ ترسی نباید داشته باشین.
به جای اینکه فکر کنین قراره کجا قبول بشین، وای اگه قبول نشم چی بشه...تمرکز رو بذارین روی سوالا.
 سپاس شده توسط MT1391
(7-شهريور-1392، 04:36 عصر)فرزانه کریمی نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*سلام - ابتدا لازم است به کلیه قبول شدگان ، مخصوصا قبول شدگان این وب سایت تبریک عرض کنم و مطالب زیر را خدمت قبول نشدگان عرض کنم:
ا- بیشتر کسانی که الان دانشجوی کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی هستند بیش از یک بار در کنکور ارشد انفورماتیک پزشکی شرکت کردند. کسانی بوده اند که در دو سال پیاپی لب مرز شده اند و بار سوم قبول شده اند. احتمال اینکه افراد لب مرز در سال آینده رتبه ممتاز شوند بسیار زیاد است.
2- بعضی وقتها ، وقوع یک امر به صلاح انسان نیست. قبولی همیشه هم به نفع انسان نیست. مثالی می زنم. یک از آشنایان ما مدرک کارشناسی تربیت بدنی خود را سال 1387 گرفت و همان سال در کارشناسی ارشد تربیت بدنی قبول شد و سال 1389 فارغ لتحصیل شد. در همان سال 1389 آموزش و پرورش یک آزمون برای استخدام معلم ورزش گرفت و 20 هزار معلم استخدام کرد که در تاریخ بی سابقه بود. این فرد خیلی دوست داشت در آموزش و پرورش استخدام شود. در امتحان کتبی استخدامی هم رتبه ممتاز کسب کرد ولی به علت مشکل سربازی پذیرش نشد. وی الان افسوس می خورد. اگر سال 1387 کارشناسی ارشد قبول نشده بود می رفت سربازی. سال 1389 سربازی تمام شده بود. در آزمون استخدامی هم قبول میشد (چون تمام افراد شرکت کننده قبول شدند) و استخدام می شد و بعدا با کارش کارشناسی ارشد هم می خواند. همانطور که بیشتر افراد همراه با کار درس می خوانند. الان بعد از چند سال وی می گوید قبولی کارشناسی ارشد وی در سال 1387 به صلاح وی نبوده است. چون الان شغل رضایتبخشی ندارد. صلاح کار آدم را فقط خدا می داند.
ممکن است حضور انسان در یک مقطع زمانی در یک جایی به صلاح نباشد و تنها کسی که می تواند این امر را تشخیص دهد خداوند می باشد.
3- شکست برای انسان لازم است و همه انسانها تجربه شکست را داشته اند و اگر انسان بطور پی در پی موفقیت کسب کند ممکن است دچار غرور هم شود . غرور یکی از مواردی است که انسانهای موفق باید مرتب خود را پایش کنند تا دچار آن نشوند.
4- انسان باید هر ناکامی را تجزیه و تحلیل کند و بیند برا چه شکست خورده و آن عوامل را بررسی کند و راه حل دهد.
5- توصیه آخر برای قبول نشدگان: اگر می خواهید از قبول شدگان امسال جلو بیوفتید کار زیر را انجام دهید:
الف - فورا" یک برنامه برای زبان انگلیسی خود بریزید بطوری که بتوانید تا آبان ماه 1393 در یک آزمون معتبر زبان سازمان سنجش یا سنجش پزشکی یک نمره فوق العاده بالا کسب کنید.
ب- از همین حالا مطالعه برای کنکور 1393 را شروع کنید. بعد از کنکور خرداد 93 ، درسهای کارشناسی ارشد را خودتان بطور خود آموز بخوانید.
ج- مهر 1393 که دانشگاه قبول شدید چون تعدادی از کتابهای کارشناسی ارشد را خواندید می توانید به سرعت موضوع پایان نامه را تعیین کنید. بنابراین زودتر می توانید پایان نامه خود را ارائه دهید و فارغ التحصیل شوید. چه بسا همزمان با ورودی های 92 فارغ التحصیل شوید.
از طرفی چون زبان شما خوب شده می توانید مقالات و کتابهای انگلیسی را بخوانید. می توانید کتاب ترجمه کنید و مقاله بنوسید و رزومه خود را قوی کنید.
د- بزرگترین مانع برای شرکت در آزمون دکترا ، داشتن مدرک زبان می باشد که شما دارید و به راحتی می توانید در آزمون دکترا شرکت کنید.
داشتن مدرک زبان با نمره عالی + نوشتن کتاب و مقاله و رزومه عالی + مطالعه زیاد منابع = قبولی قطعی در آزمون دکترای سال 1395
اگر این کار را بکنید به یک موفقیت لذت بخش دست پیدا می کنید و با شایستگی کامل از خیلی ها جلو می زنید.
ممکن است خیلی ها این متن را بخوانند . ولی به نظر من شاید حداکثر 1 یا 2 نفر این کار را بکنند.

سلام خانم کریمی
ممنون ازکامنتتون
یه سوال داشتم اگه لطف کنیدوجواب بدیدممنون میشم برای زبان بایدازکجاشروع کرد؟مخصوصابرای منی که زبانم ضعیفه زبان امسال سفیدگذاشتم
 سپاس شده توسط elham-am
خانم کریمی ممنونم و ن همیشه از وبلاگتون استفاده می کنم واقعا ممنونم که با یک برنامه ریزی درست ادم میشه از خیلی ها جلو بیفته
واقعا در زندگی همین طوره که می گین
من خودم یکی از اشناهامون رسته میکروبیولوژی دانشگاه تهران قبول شد و همزمان با اون ازدواج هم کرد چون شاگرد اول شد بدون کنکور وارد ارشد شد سال اخر ارشد باردار شد و بد بارداری هم داشت به طوری که ارشدش رو که باید فقط 6 ماه مونده سه سال طول کشید و 5 ساله ارشدش رو گرفت
دانشجویی که عاشق درس و کتاب بود کتاب رو بوسید کنار و گفت زندگی مهم تره
اما از اون طرف باز یکی دیگه از اشناهامون اول لیسانسش رو گرفت دو تا بچه اورد بزرگ شد بعد حالا داره تازه دوباره برای فاوق لیسانس میخونه
واقعا هیچ وقت دیر نیست
و نباید ناامید شد
Smile