میهمان گرامی ، خوش آمدید . عضــویترتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

چقدر در مورد هوش مصنوعی میدونین؟

#1
در مورد هوش مصنوعی چقدر میدونید؟

در شبکه ارتباطی مغز انسان، سیگنال های ارتباطی به صورت پالس های الکتریکی هستند. جزء اصلی مغز نرون است که از یک ساختمان سلولی و مجموعه ای از شیارها و خطوط تشکیل شده و شیارها محل ورود اطلاعات به نرون ها و خطوط محل خروج اطلاعات از نرون ها هستند. نقطه اتصال یک نرون به نرون دیگر را سیناپس می نامند که مانند دروازه یا کلید عمل مي کند. اگر واکنش هایی که میلیون ها نرون مختلف به پالس های متفاوت نشان می دهند، با یکدیگر هماهنگ باشند، ممکن است پدیده های مهمی در مغز رخ دهد.

آن دسته از پژوهشگران هوش مصنوعی که رویکرد مدل مغزی را دنبال می کنند گونه ای از مدارهای الکتریکی را طراحی کرده اند که تا حدی شبکه مغز را شبیه سازی می کند در این روش هر گره (نرون) به تنهایی یک پردازنده است! ولی می دانیم که در رایانه های معمولی حداکثر چند CPU بیشتر وجود ندارد. هدف عمده کامپیوتر شبکه عصبی این است که مکانیسمی طراحی کند که همانند مغز انسان، بازخورد مثبت یاد بگیرد و بفهمد پاسخ های درست و نادرست کدامند.

سیستم شبکه عصبی این کار را از طریق ارزش گذاری کمّی برای ارتباطات سیگنال های بین نرون ها انجام می دهد. مکانیسم ارزش گذاری توسط مقاومت ها با تقویت یا تضعیف پالس ها انجام می شود. چون شبکه های عصبی میلیون ها نرون دارد. خرابی تعدادی از آنها تاثیر چندانی برعملکرد سیستم نمی گذارد. تا کنون چند سیستم آزمایشی با استفاده از این اصول طراحی و ساخته شده اند. مثلاًدر بررسی های زیست محیطی، شبکه های عصبی برای جمع آوری و تحلیل اطلاعاتی که از راه دور حس شده اند، مورد استفاده قرار می گیرند. یا اطلاعاتی که اغلب سفینه ها مخابره می کنند بسیار حجیم است. شبکه های عصبی این اطلاعات را به راحتی دسته بندی کرده و پس از جمع آوری اطلاعات ذهنی و تجسمی نتایج جالبی به دست می آورند (مثلا ًتشخیص انواع خاصی از ابرها) البته این فرآیند با آنچه سیستم های خبره انجام می دهند متفاوت است. زیرا این سیستم ها ابزارهای تصمیم سازی هستند و می توانند حجم زیادی از اطلاعات را به سرعت تحلیل کنند. شبکه های عصبی برای مدل سازی فرایندهای فکری - مغزی که زمینه ی دیگری برای مطالعات حساس به اطلاعات و پیچیدگی است، مورد استفاده قرار گرفته است.

هوش مصنوعی هنوز راه درازی در پیش دارد؛ شبکه سازی عصبی (که با اغماض ارتباط گرایی هم نامیده می شود) در سالهای اخیر تغییرات عمده ای را شاهد بوده است. به عنوان مثال برخی پژوهش گران پیش بینی می کنند به کمک تکنولوژی نرم افزاری جدید، شبکه های عصبی با کامپیوترهای شخصی مشابه سازی خواهند شد و پیش بینی بازار سهام (خرید و فروش سهم در بازار بورس) را ممکن خواهند کرد.

افرادی که درباره ی هوش مصنوعی و توانایی های آن مرددند، اظهار می دارند اگر هوش مصنوعی محقق شود ناچار است از دنیای منطقی، قانونمند و نمادین کامپیوترهای دیجیتال خارج شود و به دنیای مبهم (حاصل از منطق فازی) شبکه های عصبی که مبتنی بر سیستم گسترده ی یاد گیری بازخوردی هستند پا بگذارد.

امروزه نگرش تازه ای نسبت به هوش مصنوعی ایجاد شده است که در بسیاری از آزمایشگاه ها تحت بررسی است. دانشمندان سعی می کنند دریابند آیا می توان با مجموعه ای از ربات های نیمه هوشمند، یک هوش جمعی ایجاد کرد تا به گونه ایی عمل کند که از اعضای تشکیل دهنده اش باهوش تر باشد.
گرگ باش! مغرور! بر شب پادشاهی کن...
می خواهی خنجر بزنی از روبرو بزن...
مثل گرگ تعصب داشته باش،مثل گرگ حتی به شیر هم رحم نکن...
مثل گرگ رو در رو حق بگیر...
به مانند گرگ باش...دوستانت را لیس بزن،دشمنانت را گاز بگیر...
گرگ باش دشمن را بدر...
در برابر سگان ولگرد بی تفاوت باش...
آنها به پارس کردن های بیهوده زنده اند...
بی اعتماد باش...بی اعتنا...
همیشه با گله،
اما تـــــــنــــــهــــــا...
 سپاس شده توسط Mahtab ، koolaee ، فرزانه ، mokhtari ، s.medadi ، negar 63 ، shaparak ، elahe ، hamidi ، غزل غزل ها


موضوعات مشابه ...
موضوع
  ██ ویرایش 23 – سال 1398 ایبوک هوش مصنوعی سهراب جلوه‌گر (رایگان) ██
  Seminar هوش مصنوعی و مقایسه آن با هوش طبیعی
  هوش مصنوعی بهتر از پزشکان می تواند حملات قلبی را پیش بینی کند!
Rainbow کاربرد سیستم های هوش مصنوعی در تصمیم گیری های پزشکی
Rainbow هوش مصنوعی و الگوریتم
Brick دانلود جزوه هوش مصنوعی
Brick سوالات پایان ترم هوش مصنوعی
Exclamation هوش مصنوعی ( منطق فازی )کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان