میهمان گرامی ، خوش آمدید . عضــویترتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انتخاب الویت بین دو دانشکده " فناوریهای نوین "و "مدیریت و اطلاع رسانی" دانشگاه تهران

#31
اول اینکه من این موضوع رو در مورد رشته ی خودم که ای تی سلامت هست بیان کردم
دوم اینکه هم از اساتید دانشگاه تهران و هم ایران شنیدم که دانشکدمون در مورد ای تی سلامت چه در مقطع کارشناسی و چه در مقطع ارشد سطح علمی بالایی داره و از لحاظ امکاناتی که در اختیار دانشجوها میگذاره کم نظیره.
بعضی از دانشجو های تهران هم بر این عقیده بودند و زمانی که فرم انتخاب دانشگاه ایران و تهران رو بهشون دادند بعضیها ترجیحا به دلیل این قضیه در دانشگاه ایران ماندند.
زمانی که کارنامه ی سبزم امد همین رشته رو در دانشگاه تهران هم اورده بودم ولی با پرس و جوهای فراوان از اساتید به این نتیجه رسیدم که همین رشته را در دانشگاه ایران بخوانم.
من خود به این موضوع واقفم که دانشگاه علوم پزشکی ایران در رشته های پزشکی سطح بالایی ندارد اما در مورد رشته ی hit دانشکده ی مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی ایران بدون هیچ گونه بزرگنمایی و اغراق در رتبه ی اول کشور قرار دارد.
اگر خیلی مایل هستید که به این موضوع پی ببرید میتوانید خودتان پرس و جو کنید درست مثل همین کاری که من کردم...در پایان باید بگویم اطلاعات من در مورد این قضیه فقط در حیطه ی رشته ی تحصیلی خودم میباشد و بدانید اگر در مورد موضوعی دانشی نداشته باشم اظهار نظر نمی کنم.این موضوع را از روی احساسات بیان نکرده ام.
#32
قصد جسارت ندارم اما شما دیگه بچه مدرسه ای نیستی که هر حرفی رو بدون مدرک و دلیل قبول کنی. شما دانشجو شدید نه دانش آموز و فرق این دو واژه فقط در تعداد حروف نیست دانشجو نباید تنها به شنیده ها تکیه کنه و مسائل سطحی و ساده رو قبول کنه. شما باید آینده نگر باشید.


از این نظر که گفتید امکاناتی کم نظیر در اختیار دانشجو میذاره الان نباید نظر بدید اجازه بدید حداقل یه ترم بگذره بعدا تعریف کنید چون ما که تو این یه سالی که دانشکده مدیریت بودیم کلا امکانات ندیدیم چه برسه به کم نظیر!!

اون دانشجویانی که فرم انتخاب دانشگاه رو ایران انتخاب کردن از حق طبیعی خود برای انتخاب استفاده کردن اما شانس انتخاب دانشگاه برای خیلی ها تنها یک بار در زندگی وجود داره و اشتباه میتونه آینده فرد رو از این رو به اون رو کنه.

من و امثال من نیاز به پرس و جو حداقل تو این مسایل نداریم چون بیش از 6 ساله که تو این محیط ها زندگی کردیم و مسائل رو به چشم دیدیم. شما که تحقیق کردید، آیا خبر داشتید که روی مدرک فارغ التحصیلی شما سال تاسیس دانشگاه 91 میخوره؟!! و دانشگاهی که هنوز یه سال از تاسیسش نگذشته توی مجامع علمی جهانی رتبه ای به مراتب پایین تر از دانشگاههای شهرستانهای کوچیک ایران داره؟
هیچ وقت به سطح علمی دانشگاه ایران خرده نمیگیرم و همیشه خودم رو وامدار اساتید خبره ی دانشگاه ایران بخصوص دکتر احمدی و سایر اساتید میدونم اما مطمئن باش همه این مسائل جدایی و ادغام خیلی فراتر از حیطه ای هست که شما تصورش رو میکنید و در این اتفاقات همیشه متضرر اصلی دانشجویان هستن این خوشحالی شما هم دیری نپاید. چهار سال دیگه که یکی از همون افرادی که انتخاب اولش رو ایران زده اگه خواست برای یه دانشگاه خارجی درخواست بفرسته، آرزو میکرد که کاش اون موقع کمی بهتر عمل میکرد.

البته قبول دارم که تازه وارد دانشگاه شدین و جو جدید شما رو مبهوت کرده اما این نیز بگذرد Big Grin
Many People lose the small joys, in hope for big happiness

Pearl S. Buck
 سپاس شده توسط himty ، mehrnaz
#33
بابت نصیحت هاتون ممنون
اما برای چندمین بار میگم که اطلاعات من شخصی و احساسبی نیست بلکه از ترم بالایی ها و سایر افرادی که در محیط این دانشکده سال ها درس خوندن پرسیدم.

بدونید که من تمام تمرکزم رو روی هدفم گذاشتم و این برای من مهمه که به اهدافم برسم و اینکه از چه مسیری به هدف هام برسم مهم نیست.هیچ وقت از دانشگاهم و رشته ام پشیمان نمیشوم چون با عشق و اگاهی اون رو انتخاب کردم.
فکر نمیکنم این بحث ها به نتیجه ای برسه . شما هم بهتره نظراتتون رو برای خودتون نگه دارین و به اطلاعات و نظرات دیگران توهین نکنید. از قدیم گفتن عیسی به دین خود موسی به دین خود...
#34
دوستان خواهشا این بحث رو ادامه ندید. فکر نمیکنم نیازی باشه که بخوایم دانشگاهها رو در این انجمن ارزیابی کنیم. از نظر ما همه دانشگاهها چه تهران و چه شهرستان قابل احترام هستن و این میزان تولیدات علمی اون دانشگاه هست که اعتبارش رو بالا میبره و اینم نیازی به جار زدن نداره باید در عمل نشون داده بشه.
خدایا ، در برابر هر آنچه که انسان بودن و انسان ماندن را به تباهی میکشاند،  مرا با نداشتن و نخواستن روئین تن کن !
 سپاس شده توسط arash_65 ، hadi ، mehrnaz
#35
(17-آبان-1392، 08:01 عصر)I_NAZ نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*دوستان خواهشا این بحث رو ادامه ندید. فکر نمیکنم نیازی باشه که بخوایم دانشگاهها رو در این انجمن ارزیابی کنیم. از نظر ما همه دانشگاهها چه تهران و چه شهرستان قابل احترام هستن و این میزان تولیدات علمی اون دانشگاه هست که اعتبارش رو بالا میبره و اینم نیازی به جار زدن نداره باید در عمل نشون داده بشه.هرچی ادمین اخمو بگه Big Grin

البته من در سطحی نیستم که بخوام دانشگاهها رو ارزیابی کنم
Many People lose the small joys, in hope for big happiness

Pearl S. Buck
#36
امیدوارم اینطور که میگین باشه.
من هم صرفا نظر شخصیم رو دادم
باشد که روزی همه ی ما فردی مفید و تاثیر گذار برای ایران عزیزمان در تمام عرصه ها باشیم...
به امید موفقیت همه ی بچه های گل ایرونیSmile (5)
 سپاس شده توسط Harika
#37
ممنون از آي ناز خانوم كه به اين بحث بچه گانه تمومي داد
به نظر من هم خوب بودن و برتر بودن در هيچ زمينه اي نياز به جار زدن و تبليغات نداره...
بعد از فارغ التحصيلي هركسي بر اساس سواد و معلومات شما روي شما قضاوت خواهد كرد
حتي اگه از دانشگاه هاروارد هم فارغ التحصيل شده باشي ولي سواد و معلومات مورد انتظار رو نداشته باشي به جايي نخواهي رسيد...
 سپاس شده توسط Harika ، mahnaz alipour


موضوعات مشابه ...
موضوع
  پذیرش نخستین دانشجوی خارجی دکترای طب سنتی در دانشگاه علوم پزشکی تهران
  تشکیل مجدد دانشگاه علوم پزشکی ایران
  هماهنگی گردهمایی بچه های انفورماتیک علوم پزشکی تهران
  ثبت نام قبول شدگان دانشگاه تهران 92-93
  یه پیشنهاد برای دانشجو های تهران
  اطلاعیه در مورد خوابگاه دانشگاه تهران
  جدیدترین رتبه‌بندی دانشگاه‌های ایران
  تقسیم بندی دانشجویان دانشگاه تهران بین دو دانشکده
  ثبت نام علوم پزشکی تهران
  شروع کلاس ها در فناوری های نوینکاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان