میهمان گرامی ، خوش آمدید . عضــویت

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

شروع کار تحقیق و ترجمه انفورماتیک پزشکی

با تشکر از خانوم فرامرزی به خاطر فعالیت های کارسازشون در قسمت تحقیق و ترجمه

از دوستانی که علاقه مند به کار تحقیق و ترجمه در گروه انفورماتیک پزشکی هستند خواهش میکنم آمادگی خودشون رو در اینجا اعلام کنند تا گروهبندی لازم رو انجام بدیم.

نکته قابل ذکر اینکه که سعی میکنیم کیفیت کار در حدی باشه که نتایج در ژورنال یا مجله های علوم پزشکی چاپ بشه یا حتی فراتر از اون در سمینار یا کنفرانسی به طور شفاهی یا پوستر ارائه بشه.

یک سری موضوعات رایج در انفورماتیک پزشکی در پایین لیست شده که بنا به علاقه می تونید یکی یا دو تا رو انتخاب کنیدو بعد به صورت جزئی تر وارد موضوع خواهیم شد و با بررسی و تصویب یک عنوان مناسب شروع به کار میکنیم.

1.EHR ( در مورد پرونده الکترونیک سلامت ، معماری پرونده ، استانداردهای تبادل پیام و ساختار استانداردهای ساختار محتوی، مپینگ، ارتقا ایمنی و محرمانگی ، وضعیت کشور، و ...)

2.HIS ------> evaluation, models and meta models ( سیستم اطلاعات سلامت ، سیستم اطلاعات بیمارستانی، ارزیابی HIS، مدلها و متامدلهای HIS و ...)

3.CDSS (سیستم های حمایت از تصمیم گیری بالینی، ساختار سیستم تصمیم یار و ...)

4.CPOE ( ورود کامپیوتری دستورات پزشک، طراحی و پیاده سازی ، ارزیابی و ...)

5.Expert System ( سیستم های خبره ی پزشکی، ساختار سیستم های خبره ، موارد کاربرد و ...)

6.Data mining (داده کاوی دارویی، پیش بینی بیماریها، و ...)

7.Neural network (شبکه های عصبی و کاربرد آن در پزشکی)

8.Health standards (استاندارد های کدگذاری، استاندارد های پرونده الکترونیک سلامت)

9.Tele-Health -------> tele-radiology, tele-consult, tele-medicine, tele- pathology (تله مدیسین, تله رادیولولوژی، تله درماتولوژی, تله کاردیولوژی، جراحی و ....)

10.M-Health (تکنولوژی موبایل و .....)

11.Evaluation of Health information system -------> PIS, RIS, LIS (ارزیابی سیستم های اطلاعات سلامت،سیستم اطلاعات داروخانه, رادیولوژی، آزمایشگاه ، تغذیه، توانبخشی، اورژانس و ...)

12.Virtual reality (واقعیت مجازی .....خیلی جالبه)

13.Virtual hospital (بیمارستان مجازی)

14.Education in medical informatics (آموزش الکترونیکی در انفورماتیک پزشکی)

15.hospital intelligence (هوش بیمارستانی, هوش دارویی و....)

اگر شما هم حوزه و موضوعی رو پیشنهاد میکنید ، همینجا اعلام کنید.

من فکر میکنم ارزش این انجمن و این جمع دانشجویی و آکادمیک 90 درصد در خروجی این بخش (بخش تحقیق و ترجمه) معلوم و مشخص میشه. پس هممون باید به عنوان عضوی از رشته ی تازه تاسیس انفورماتیک پزشکی سهمی در ارتقای رشتمون و بالا بردن ارزش این انجمن داشته باشیم.

در ضمن من یک خواهش از همه دارم ، چون کار گروهی مسئولیت زیادی رو برای آدم تحمیل میکنه و در صورت کم کاری یک نفر کار بقیه هم مختل میشه ، لطفا اگر واقعا وقت میذارید و مسئولیت کار گروهی رو می پذیرید ،درخواست عضویت کنید تا زحمات و وقت سایر افراد به خاطر کمکاری و عدم مسئولیت یکی دو نفر ضایع نشه!

خدایا ، در برابر هر آنچه که انسان بودن و انسان ماندن را به تباهی میکشاند،  مرا با نداشتن و نخواستن روئین تن کن !
 سپاس شده توسط zahra1361 ، Oranus ، MaN!a ، kavah
بنده خودم داشتم دیشب به tele-radiology فکر میکردم احتمالا با گروهی که تشکیل بدیم روی این موضوع و یا سایر زیر شاخه های Tele-Health کار کنیم چون به رشته مون هم مربوط هست
البته موضوع EHR هم موضوعی که بسیاری از پزشکان راجع به مفهوم اون اطلاعات کمی دارن اکثر دوستانی که اولین بار میان تو سایت من با سرچ EHR بلاگمو پیدا کردن
 سپاس شده توسط Harika ، MaN!a ، Oranus ، آرام
با تشکر از خانم نورانی و خانم دکتر فرامرزی بنده نیز تمایل دارم در این کار گروهی شرکت نمایم ، من بیشتر در گروههای EHR و Tele-Health می خواهم فعالیت نمایم .
عـــــــاكف درگـــــــــــه آن پرده نشينم، شب و روز تا به يك غمزه او، قطـــــره شود دريايى
 سپاس شده توسط Shiva Faramarzi ، Harika ، MaN!a ، Oranus
(21-شهريور-1391، 08:28 صبح)rajabioun10 نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*با تشکر از خانم نورانی و خانم دکتر فرامرزی بنده نیز تمایل دارم در این کار گروهی شرکت نمایم ، من بیشتر در گروههای EHR و Tele-Health می خواهم فعالیت نمایم .

با تشکر از شما، دوستان لطفا این تاپیک رو بالا نگه دارید تا همه ببینند و در جریان باشن. تا یکی دو هفته دیگه که گروهبندی کامل شد کارمون رو شروع میکنیم.
خدایا ، در برابر هر آنچه که انسان بودن و انسان ماندن را به تباهی میکشاند،  مرا با نداشتن و نخواستن روئین تن کن !
منم هستم. من ترجیح میدم فعلا رو تله مدیسن کارکنم.
(21-شهريور-1391، 12:58 صبح)Aynaz_nourani نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*با تشکر از خانوم فرامرزی به خاطر فعالیت های کارسازشون در قسمت تحقیق و ترجمه

از دوستانی که علاقه مند به کار تحقیق و ترجمه در گروه انفورماتیک پزشکی هستند خواهش میکنم آمادگی خودشون رو در اینجا اعلام کنند تا گروهبندی لازم رو انجام بدیم.

نکته قابل ذکر اینکه که سعی میکنیم کیفیت کار در حدی باشه که نتایج در ژورنال یا مجله های علوم پزشکی چاپ بشه یا حتی فراتر از اون در سمینار یا کنفرانسی به طور شفاهی یا پوستر ارائه بشه.

یک سری موضوعات رایج در انفورماتیک پزشکی در پایین لیست شده که بنا به علاقه می تونید یکی یا دو تا رو انتخاب کنیدو بعد به صورت جزئی تر وارد موضوع خواهیم شد و با بررسی و تصویب یک عنوان مناسب شروع به کار میکنیم.

1.EHR

2.HIS ------> evaluation, models and meta models

3.CDSS

4.CPOE

5.Expert System

6.Data mining

7.Neural network

8.Health standards ------> HL7, open HER

9.Tele-Health -------> tele-radiology, tele-consult, tele-medicine, tele- pathology

10.M-Health

11.Evaluation of Health information system -------> PIS, RIS, LIS

12.Virtual reality

13.Virtual hospital

14.Education in medical informatics

15.hospital intelligence

من فکر میکنم ارزش این انجمن و این جمع دانشجویی و آکادمیک 90 درصد در خروجی این بخش (بخش تحقیق و ترجمه) معلوم و مشخص میشه. پس هممون باید به عنوان عضوی از رشته ی تازه تاسیس انفورماتیک پزشکی سهمی در ارتقای رشتمون و بالا بردن ارزش این انجمن داشته باشیم.

در ضمن من یک خواهش از همه دارم ، چون کار گروهی مسئولیت زیادی رو برای آدم تحمیل میکنه و در صورت کم کاری یک نفر کار بقیه هم مختل میشه ، لطفا اگر واقعا وقت میذارید و مسئولیت کار گروهی رو می پذیرید ،درخواست عضویت کنید تا زحمات و وقت سایر افراد به خاطر کمکاری و عدم مسئولیت یکی دو نفر ضایع نشه!

این تاپیک رو به لینک برای همکاری با گروه ترجمه کلیک کنید متصل کنید.
 سپاس شده توسط Harika ، Oranus
بله با توجه به اینکه دو تا کنفرانس تله مدیسین رو پیش رو داریم ، می تونیم رو این گزینه حساب کنییم.!
 سپاس شده توسط Oranus
منم هستم نظرم روي زير سيستم هاي( HIS )
Tele-medicine
Tele-ICU ,
- EHR
مديريت دانش ،
سلامت الكترونيك هستش اميدوارم هرچه سريعتر گروهبندي بشه و كارمون شروع كنيم Smile
خدایا ، امروز زندگیم را در دستان توانمندت قرار می دهم و به تو، توکل می کنم که چراغ و هدایتگر راهم باشی .
خدایا اگر به یاد آورم که در گذشته چگونه از من مراقبت کردی
در زمان حال به تو توکل می کنم و می دانم، سپردن آینده به دستان توانای تو، بسیار اسان است.
Rose
اگر می خواهی خوشبخت ، باشی سعادت دیگران را هم در نظر بگیر
اگر شادی و تمام چیزهای مطلوب را با دیگران قسمت کنید ،
شادی و چیزهای مطلوب بیشتری را به سمت خودتان جذب می کنید.
امتحان کنیدRose
شهر از بالا زیباست ؛ و آدم ها از دور جذاب .لطفاً فاصله مناسب رو حفظ کنید تا قشنگ بمونیدRose

سپاس شده توسط Oranus ، Farzane.Gh ، آرام
سلام منم میخوام تو بحث های EHR , Tele- Health شرکت کنم ولی کی کارمون شروع میشه ؟؟
من از 7 مهر میتونم شروع کنم...
,If you don't follow your dreams
...Others will steal it from you
 .Be Careful
 سپاس شده توسط MaN!a ، Harika ، Oranus ، آرام
(21-شهريور-1391، 03:02 عصر)Art.pi نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*سلام منم میخوام تو بحث های EHR , Tele- Health شرکت کنم ولی کی کارمون شروع میشه ؟؟
من از 7 مهر میتونم شروع کنم...

کار احتمالا از نیمه اول مهر شروع میشه. البته اگر تعداد افراد مایل به کار روی موضوع خاصی به حد نصاب رسید ،اون موضوع شروع میشه.
 سپاس شده توسط Oranus ، Farzane.Gh

با تشکر از خانوم فرامرزی به خاطر فعالیت های کارسازشون در قسمت تحقیق و ترجمه

1.EHR ( در مورد پرونده الکترونیک سلامت ، معماری پرونده ، استانداردهای تبادل پیام و ساختار استانداردهای ساختار محتوی، مپینگ، ارتقا ایمنی و محرمانگی ، وضعیت کشور، و ...)

2.HIS ------> evaluation, models and meta models ( سیستم اطلاعات سلامت ، سیستم اطلاعات بیمارستانی، ارزیابی HIS، مدلها و متامدلهای HIS و ...)

3.CDSS (سیستم های حمایت از تصمیم گیری بالینی، ساختار سیستم تصمیم یار و ...)

4.CPOE ( ورود کامپیوتری دستورات پزشک، طراحی و پیاده سازی ، ارزیابی و ...)

5.Expert System ( سیستم های خبره ی پزشکی، ساختار سیستم های خبره ، موارد کاربرد و ...)

6.Data mining (داده کاوی دارویی، پیش بینی بیماریها، و ...)

7.Neural network (شبکه های عصبی و کاربرد آن در پزشکی)

8.Health standards (استاندارد های کدگذاری، استاندارد های پرونده الکترونیک سلامت)

9.Tele-Health -------> tele-radiology, tele-consult, tele-medicine, tele- pathology (تله مدیسین, تله رادیولولوژی، تله درماتولوژی, تله کاردیولوژی، جراحی و ....)

10.M-Health (تکنولوژی موبایل و .....)

11.Evaluation of Health information system -------> PIS, RIS, LIS (ارزیابی سیستم های اطلاعات سلامت،سیستم اطلاعات داروخانه, رادیولوژی، آزمایشگاه ، تغذیه، توانبخشی، اورژانس و ...)

12.Virtual reality (واقعیت مجازی .....خیلی جالبه)

13.Virtual hospital (بیمارستان مجازی)

14.Education in medical informatics (آموزش الکترونیکی در انفورماتیک پزشکی)

15.hospital intelligence (هوش بیمارستانی, هوش دارویی و....)

لطفا تا اول مهر هر نظری دارین بگین.