میهمان گرامی ، خوش آمدید . عضــویترتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارتقای مدارک پزشکی

#61
(2-دي-1392، 08:17 عصر)مهرمهربان نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*یه پیشنهاد دارم! چرا ماها خودمون یک انجمن خصوصی مثل انجمن پرستاری تشکیل نمیدیم و به ثبت نمیرسونیم؟چرا همش نشستیم یکی از بالا بیاد و برامون کار کنه .مگه اون خانومه اگه اشتباه نکنم اسمش فلورانس نایتینگل بود کسی کمکش کرد ؟. فقط یه کتابدار بود ولی پایه گذار علم مدارک پزشکی شد. الانم فناوری اطلاعات سلامت اومده ! من توی همین سایت افرادی را میبینم که خیلی پر تلاش و پر کارن ! یکی از استادهای ما یه شرکت زده مدارک بیمارستانی را اسکن و امحا میکنه و یه سری کارهای بیمارستانی از این مدل را انجام میده. فکر کنم ایشونم اگه منتظر بود کسی براش کاری کنه الان به این جایگاه نمیرسید !وقتی یک گروه باشیم و تو این زمینه صادقانه کار کنیم و خودمون را به بقیه اثبات کنیم بقیه برای همکاری کردن و حمایت کردن از ما قدم بر میدارن ولی ما تا هیچ کاری نمیکنیم چه توقعی داریم اونها حمایتمون کنن .از کی و چی حمایت کنن! تو کلاسها وقتی از استادها میخوای بیشتر توضیح بدن بچه ها اعتراض میکنن. برامون کلاس برنامه نویسی گذاشتن چون برای بچه ها سخت بود از استاد خواهش کردن یکی دیگه از مباحث کامپیوتر را عنوان کنن . استاد هم از خدا خواسته اکسل را درس دادن!حالا شما ها که ناراضی هستید خودتون چه پیشنهادی دارید؟
-----------------------------------------------------
بله کاملا درسته حرف شما(در مورد تشکیل انجمن)
البته تحققش سخته چون نیاز به تلاش جمعی و حمایت اساتید رو داره(یعنی خودمون و اساتیدمون)ولی بازم به عنوان یک هدف برای حرکت به سمتش یک ایده خیلی خوبیه که اگه دنبال بشه میتونه برامون کاملا مفید باشه.
 . Simplicity is the ultimate sophistication 

Leonardo da Vinci
 سپاس شده توسط hadi ، arefeh heshmati
#62
با سلام خدمت دوستان و هم رشته ای های عزیزم من با نظر اون دوستی که فرمودند نیاز به نظام فناوری اطلاعات سلامت داریم بشدت موافقم چرا که در این کشور عزیز تنها بعد از داشتن تشکلهای محکم صنفی می توانید حقتان را پیگیر شوید .
از دوستان و اساتید این رشته و علی الخصوص اعضای گروه بورد در وزارت خانه گله مندم . تازه مدارک پزشکی در بیمارستانها جایگاه پیدا کرده بود . تغییر اسم و عنوان رشته کاری مناسب بود اگر :
ابتدا جایگاههای کاری در بیمارستانها دیده شده و پستهای آن بازتعریف می شد .
نام این رشته بجای فناوری اطلاعات سلامت مدیریت فناوری اطلاعات سلامت یا مهندسی فناوری اطلاعات سلامت می بود .
هم اکنون در تمام بیمارستانها واحد فن اوری اطلاعات با کارشناسان محترم ریاضی و کامپیوتر اداره می گردد که با تمام احترامی که برایشان قائلیم اما از مسائل سلامت سر در نمی اورند .
رشته ما در واقع همان مدیریت فناوری اطلاعات سلامت است . ما قبلا پرونده ها را بایگانی می کردیم . اطلاعات آن را برای تحقیق آماده می کردیم و ... و دقیقا این وظیفه اکنون بر عهده واحد فناوری اطلاعات هر بیمارستان است .
با ارزوی توفیق
حسین
 سپاس شده توسط hadi
#63
سلام
یک سوال داشتم
اگر کسی نمونه کار صد صفحه مستندات مدارک پزشکی جهت ارتقا به رتبه عالی رو دارد در سایت بگذارد که بقیه حداقل یک پیش زمینه ای داشته باشند.
ممنون میشم برام تو سایت بزارید
RoseFRose
#64
سلام به دوستان و علاقمندان رشته مدارک پزشکی
مطالب دوستان را بطور گذرا نگاه می کردم به موارد خوبی اشاره کرده بودند اما من نیز با توجه به اینکه با اکثر بیمارستانها در تماس هستم نکاتی را اضافه می کنم:
1-کم کاری و بی توجهی خود پرسنل و مسئول مدارک پزشکی بیمارستان در حیطه کاری خود در جهت ارتقای وضعیت خود
2-عملکرد نامناسب مدیر بخش مدارک پزشکی در بهبود عملکرد واحد
3-کمبود نیروی انسانی
4-وارد نشدن پرسنل به دو فعالیت عمده بخش مدارک پزشکی یکی آمار و دیگری کدگذاری که نقش اساسی در ارائه فعالیتهای صورت گرفته در این واحد دارند اما بدلیل اینکه امکان دارد با وارد شدن به این دو مبحث و ارائه گزارشهای روزانه و ماهانه ،حجم کاری افراد زیاد شود ، اصاً وارد نمی شوند. و به نقش بایگان در بیمارستان بسنده می کنند.
پیشنهادات:

1-تعامل مناسب معاونت درمان دانشگاه با بیمارستانها(اداره آمار و مدارک پزشکی معاونت)
2-انتخاب روزی به نام مدارک پزشکی یا فناوری اطلاعات سلامت جهت نمود دادن به فعالیتهای انی بخش با برگزاری جلسات و همایش ها به این مناسبت
3-آموزش مدیران بخش مدارک پزشکی
4-عضویت مسئول مدارک پزشکی در تیم حاکمیت بالینی و اعتبار بخشی که در استان خراسان شمالی انجام شد.
5-تشکیل کمیته تخصصی مدارک پزشکی در حوزه ستادی معاونت درمان
البته با دستورالعمل ها و برنامه های جدید ارسالی از وزارتخانه نقش و جایگاه این رشته هر روز داره بهتر می شه که انشاالله مسیر ارتقا و بهبود را نیز فراهم خواهد آورد.
6-توجه بیشتر به بحث آمار و گزارشات تحلیلی و همچنین کدگذاری و اخذ گزارشات مربوط به بیماریها و حجم بار تشخیص ها و اقدامات صورت گرفته و طرح در جلسات مختلف بیمارستانی
7-وارد شدن پرسنل مدارک پزشکی در حوزه فناوری اطلاعات و اصرار بر حضور این گروه در تیم های فناوری اطلاعات بیمارستانی
گشاده دست باش، جاري باش، كمك كن (مثل رود)
 سپاس شده توسط hadi ، آذری ، RAMEZANI ، maryam.shemshe
#65
(6-تير-1390، 10:09 عصر)یاس سپید نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*سلام من به عنوان یه کارمندوقتی میبینم هرچه ایده میدم و هرچه صحبت میکنم کسی من رو تحویل نمیگیره دیگه دلسرد میشم من خیلی سعی میکنم که از لحاظ محیط کاری که دارم توش کار میکنم از لحاظ پرونده وغیره به قول معروف کامل باشند ولی وقتی هرچه سعی میکنم و میبینم از متخصصین تا پرسنل همکار کسی گوشش به حرفای من نیست منم دلسرد شده و میگم بادا باد هرطور میخاد بشه .Sad
ممنونم از اینکه حرف دلم رو زدی
#66
(4-شهريور-1393، 09:25 صبح)عقاب نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
(6-تير-1390، 10:09 عصر)یاس سپید نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*سلام من به عنوان یه کارمندوقتی میبینم هرچه ایده میدم و هرچه صحبت میکنم کسی من رو تحویل نمیگیره دیگه دلسرد میشم من خیلی سعی میکنم که از لحاظ محیط کاری که دارم توش کار میکنم از لحاظ پرونده وغیره به قول معروف کامل باشند ولی وقتی هرچه سعی میکنم و میبینم از متخصصین تا پرسنل همکار کسی گوشش به حرفای من نیست منم دلسرد شده و میگم بادا باد هرطور میخاد بشه .Sad
ممنونم از اینکه حرف دلم رو زدی

سلام دوستان
تازه این تایپیک رودیدم,
من هنوزبامحیط کارآشنانشدم زیاد,دوست دارم پیشرفت کنیم ولی راهشوبلدنیستم چون دلم بااین رشتم نیست,قراربودانصراف بدم ولی بازم برگشتم چون راه برگشت نداشتم.
ولی الان ک هستم,ومیخام بمونم,دوست دارم پیشرفت کنم ولی راهوبلدنیستم.
بچهادست ب دست هم بدیم,علممون روزیادکنیم,کارعملیمون روزیادکنیم,بخصوص درزمینه ی سخت افزارونرم افزاروشبکه.تااطرافیان بفهمن وجودمابرای یک سیستم موفق,کاملاضروری وحیاتیه.
به امیدپیروزی
من هم مثل همـه ی آدمـهــا /درد/ دارم …
حتـمـاً کـه نـبـایـد جـای ِ زخـم هـایـم را
بـه شمـا نـشان دهم.......................


موضوعات مشابه ...
موضوع
Thumbs Up HIMT آینده ی آی تی در مدارک پزشکی
  تحصیل پزشکی در 32 سالگی
  ثبت نام در ارشد انفورماتیک پزشکی امسال آری یا خیر؟
  فروش منابع انفورماتیک پزشکی
  سوال از رتبه های برتر رشته انفورماتیک پزشکی
Smile طنز مدارک پزشکی
  مدیریت بحران و خطر برای مدارک پزشکی وجود دارد؟
  سوالی از دانشجویان این رشته : زمینه های فعالیت و پژوهش رشته انفورماتیک پزشکی چیست؟
Question بخشنامه های مدارک پزشکی؟؟
  جستجوی مقالات انفورماتیک پزشکیکاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان