میهمان گرامی ، خوش آمدید . عضــویت

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارتقای مدارک پزشکی

دوستان عزیز یه مدته به فکر اینم که روی روشهای ارتقای مدارک پزشکی(HIT) داخل بیمارستان تحقیق کنم . در مورد اینکه چیکار کنیم که مدارک پزشکی(HIT) زیاد تو چشم باشه و به مدیریت نزدیکتر بشه . حتی تو مدیریت بیمارستان دخیل باشه. بهترین راه و روش واحد آماره . خواهش میکنم نظراتتونو برا رسیدن به یه مدارک پزشکی(HIT) با قدرت و با نفوذ در بیمارستان ارائه بدین . با تشکرRose
 سپاس شده توسط hadi ، Shiva Faramarzi ، elahe
ممنون از بحث خوبی که باز کردی/
درسته آمار مهمه،ولی صرفا واحد آمار به تنهایی نمی تونه بخش مدارک پزشکی(بزودی بخش فناوری اطلاعات سلامت)رو ارتقا بده یا باعث رسیدن اون به جایگاه اصلیش تو سیستم بیمارستان بشه!!! حتما می پرسید چرا؟! دلیلش کاملا مشخصه...تو یک بیمارستان هیچ وقت کادر مدیریتی از متخصصین بخش مدارک پزشکی کمکی برای بهبود کیفیت مراقبت از بیمار نمی گیرن و الان وضعیت رشته ما مثل چند سال پیش پرستاریاس که جایگاه شخیصی نداشتن ولی تو این چند سال با عملکرد نسبتا خوب سازمان نظام پرستاری به جایگاه خوبی رسیدن.
نظر شخصی من اینه که تا یک متولی خیلی قوی و بانفوذ و با علم پشتوانه بخشهای مدارک پزشکی تو بیمارستانا نباشه نمی تونیم انتظار داشته باشیم که مدارک پزشکی به خوبی ارتقا پیدا کنه و احترام ویژه ای بین کادر درمانی تو بیمارستانا داشته باشه.
نظر من فقط تاسیس "سازمان نظام اطلاعات سلامت" هست تا پشتوانه بخشهای مرتبط مدارک پزشکی(بزودی بخش فناوری اطلاعات سلامت) تو بیمارستانا باشه و باعث استفاده درست و استاندارد از کادر مدارک پزشکی بشه.
گرگ باش! مغرور! بر شب پادشاهی کن...
می خواهی خنجر بزنی از روبرو بزن...
مثل گرگ تعصب داشته باش،مثل گرگ حتی به شیر هم رحم نکن...
مثل گرگ رو در رو حق بگیر...
به مانند گرگ باش...دوستانت را لیس بزن،دشمنانت را گاز بگیر...
گرگ باش دشمن را بدر...
در برابر سگان ولگرد بی تفاوت باش...
آنها به پارس کردن های بیهوده زنده اند...
بی اعتماد باش...بی اعتنا...
همیشه با گله،
اما تـــــــنــــــهــــــا...
 سپاس شده توسط ayda ، Farzane.Gh ، maryam.shemshe ، health_sa
حق باشماست حالا خدارو شکر وزارت بهداشت امتیاز بخش مدارک پزشکیو (HIT) بالا گذاشته مگر نه اصلا ارزشی قائل نمیشدن البته منظور من از واحد آمار نزدیکی این بخش به رئیس بیمارستان بود. که براحتی میتونه به رئیس بیمارستان ایده بده.Rose
هادی جان من به یه نتیجه تاسف بار رسیدم اونم اینه که هیچکس بفکر رشته ای که در اون شاغله ویا در آینده شاغل میشه نیست . همه تو این سایت بفکر خودشونن . نمیدونن که آینده مدارک پزشکی (HIT) آینده اوناست و باید بفکر رشتشون باشن.Rose
 سپاس شده توسط farzaneh1312 ، Shiva Faramarzi ، maryam.shemshe
(5-تير-1390، 09:10 عصر)امیر نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*هادی جان من به یه نتیجه تاسف بار رسیدم اونم اینه که هیچکس بفکر رشته ای که در اون شاغله ویا در آینده شاغل میشه نیست . همه تو این سایت بفکر خودشونن . نمیدونن که آینده مدارک پزشکی (HIT) آینده اوناست و باید بفکر رشتشون باشن.Rose
آقا حرفت کاملا درسته و منطقی بالخره خیلیا علاقه مند شرکت تو بحثا هستن حالا شاید بنا به دلایلی به خصوص تو این چند روز درگیر کنکور ارشد بودن و خستن نمی تونن شرکت کنن.

یکی از عمده ترین دلایل ضعف بخشهای مدارک پزشکی همین بی تفاوت بودن دانشجوهاشه که تو آینده هم کارمند اون بخش میشن هست//
یکیش هم نبود استاندارد تعریف شده ای برای بیمارستاناس مثلا استانداردهایی کهAHIMA برای بیمارستانای آمریکا تعیین کرده.
بالخره منتظر نظرات دوستان هم هستیم.Huh
گرگ باش دشمن را بدر...
همیشه با گله،
 سپاس شده توسط محمدحسین ، farzaneh1312
سلام امیر جان. شاید راست بگی. اغلب این طور باشیم. ولی خوب دیگه به قول معروف نباید همه رو با یک چشم دید. شاید من فقط میام اینجا که خبری از رشته و منابع جدید بگیرم و لی بعضیا هستن که واقعا هدفشون کمک کردن به بقیه هست. نباید همه رو خطاب قرار داد.
توی دنیای واقعی هم همین طوره. آدما هرچی جلوتر رو ببینن، خودشون بیشتر پیشرفت می کنن. کارمندی ( منظورم از کارمند فقط بخش بیمارستان و اداره جات نیست) که می گه " به من چه سر رشته و دانشجو چی میاد. من کارمو می کنم و آخرش پولم رو می گیرم وزندگی می کنم" دیگه بیشتر از این گیرش نماد. ولی مطمئن باش کسی که نگرانه آدمای دیگست، موفق تر از اونای دگست.
 سپاس شده توسط hadi ، یاس سپید ، farzaneh1312 ، Shiva Faramarzi
سلام من به عنوان یه کارمندوقتی میبینم هرچه ایده میدم و هرچه صحبت میکنم کسی من رو تحویل نمیگیره دیگه دلسرد میشم من خیلی سعی میکنم که از لحاظ محیط کاری که دارم توش کار میکنم از لحاظ پرونده وغیره به قول معروف کامل باشند ولی وقتی هرچه سعی میکنم و میبینم از متخصصین تا پرسنل همکار کسی گوشش به حرفای من نیست منم دلسرد شده و میگم بادا باد هرطور میخاد بشه .Sad
خدایا
همه دنیا بخواد و تو بگی نه / نخواد و تو بگی آره ، تمومه
همین که اول و آخر تو هستی / به محتاج تو محتاجی حرومه . . .
 سپاس شده توسط hadi ، farzaneh1312
(6-تير-1390، 10:09 عصر)یاس سپید نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*سلام من به عنوان یه کارمندوقتی میبینم هرچه ایده میدم و هرچه صحبت میکنم کسی من رو تحویل نمیگیره دیگه دلسرد میشم من خیلی سعی میکنم که از لحاظ محیط کاری که دارم توش کار میکنم از لحاظ پرونده وغیره به قول معروف کامل باشند ولی وقتی هرچه سعی میکنم و میبینم از متخصصین تا پرسنل همکار کسی گوشش به حرفای من نیست منم دلسرد شده و میگم بادا باد هرطور میخاد بشه .Sad

تقریبا که نه دقیقا نظر منم مثله یاس سپیده...درسته من کارمند نیستم ولی کاملا برام واضحه که محیط کار چطوره!!!
حالا میشه نظرات مختلفی برای ارتقای بخشهای مدارک پزشکی(بزودی فناوری اطلاعات سلامت)داد درست مثله نظرات و ایده های دوران دانشجویی تو کلاس ولی هیچ کس گوش نمیکنهRolleyes
حالا سوال من اینه الان و تو این موقعیت چیکار میشه کرد که صدامونو مسئولین بشنون
نظر شما چیه دوستان عزیز؟؟؟؟
گرگ باش دشمن را بدر...
همیشه با گله،
کلمات یاس آور نگین اگر ایده دارین بیان کنین تا روز بروز بهتر بشیم. از نظرات برادران و خواهران عزیز متخصص کامپیوتر هم استقبال میشه و دستشونو از دور می فشاریم Rose با تشکرRose
 سپاس شده توسط hadi ، farzaneh1312
در راستای ارتقای رشته مدارک پزشکی
فارغ التحصیلان این رشته تنها باید در پستهایی مشغول به کار شوند که در آن متخصص شده اند یعنی در آن پست کسی که این رشته را نخوانده نمی تواند کار کند
زمانیکه فارغ التحصیلان رشته مان در پستهایی مشغول به کار می شوند که حتی یک سواد خواندن و نوشتن برای کار کردن در ا« کافیست اولا باعث افسردگی فرد می شود چون اصلا درسی که خوانده به درد نمی خورد و هم اینکه واقعا ما چهار سال زحمت می کشیم و بعدش این سواد را در کجا به کار می بریم
و مورد دیگر باید یک سازمان یا شبه سازمانی باشد تا از فارغ التحصیلان این رشته حمایت مادی و معنوی بکند البته ما اگر حمایت معنوی هم بشویم برایمان کافی است
و من خواهش عاجزانه ای که از اساتیدمان دارم این است که واقعا بیایند به ما در محلهای کارمان سر بکشند ببینند آیا ما در آن جایگاهی که باید باشیم هستیم
و ما را رها نکنند
درد این رشته زیاد است واقعا کی ما به جایگاه خودمان خواهیم رسید
و به نظرم بیاییم یک نامه عاجزانه از اساتیدمان بکنیم
که از ما حمایت کنند
همانند پرستاران که دارای یک نظام پرستاری هستند
و مورد دیگر در کشور ما فقدان یک سازمان شبیه JCAHO است که اگر باشد و آن هم در دست ما باشد آ« وقت است که ما جایگاه خودمان را پیدا خواهیم
فقط باید تلاش کنیم
RoseRose
 سپاس شده توسط امیر ، hadi