میهمان گرامی ، خوش آمدید . عضــویت

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

برنامه نویسی و ساختمان داده مروری سریع با رویکرد حل مسئله

بسم الله الرحمن الرحیم

کتاب
برنامه‌­نويسي و ساختمان داده
مروری سريع با رويكرد حل مسأله
کاری است از سهیل هوشداران با همکاری و مشاوره آقايان مهندس محمد عامري، محمد پارس­زاده، مهندس رضا جعفري، دكتر محمد طاهري ، دکتر علی حمزه و پروفسور ج. ل. بائر.

این کتاب در انتشارات نوید شیراز مراحل چاپ خود را می‌گذراند و بزودی در دسترس علاقمندان قرار خواهد گرفت.بخشی از پیشگفتار این کتاب در ادامه می‌آید:

. با عنايت به نبود حل¬المسائلي تخصصی براي درس برنامه¬نويسي و ساختمان داده رشته انفورماتيك پزشكي، و با توجه به تجربه و تواناييم در اين درس، بر آن شدم تا كتابي مخصوص اين درس تصنيف نمايم.
این کتاب، حاصل ساليان متمادي تجربه برنامه¬نويسي نگارنده است و به علت جامعيت سؤالات كارشناسي ارشد انفورماتيك پزشكي، تقریبا تمام عناوین مطروحه در دروس ساختمان داده و برنامه¬نویسی کاردانی کامپیوتر را در بر می¬گيرد. براي تكميل اين كتاب، بخشي با عنوان «سؤالات تكميلي» را ضميمه كرده¬ام. بدين ترتيب، اين كتاب براي استفاده داوطلبان كارشناسي ناپيوسته كامپيوتر نيز مناسب گرديده است.
برنامه ها بر روي كامپيوتري ۳۲ بيتي با winxp SP3اجرا شده است. برنامه-هاي C++ در محيط Dev-C++ و برنامه¬هاي پاسكال به كمك مترجم Dev-pascal تست و اجرا گرديدند.

اميد است اين خدمت ناچيز مورد عنايت حضرت حق و استفاده دانشجويان اين مرز و بوم قرار گيرد
همچنین، لطفا هر گونه ایراد کتاب را به پست الکترونیکی بالا ایمیل کنید تا در اسرع وقت بر روي وبسایتم، به نشانی *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*

اصلاحیه­‌اش را قرار دهم. در پایان خواهشمند است مرا از نظرات سازنده خود بی‌نصیب نگذارید.
پست الکترونیکی بنده رابط من و شما خواهد بود shooshdaran577@gmail. com
 سپاس شده توسط آرام ، MaN!a ، فرزانه کریمی ، pNe
سلامRose

اگر ممکنه کمی مطالب رو درشت بنویسید که کاملا خوانا باشه و یه سوال ایمیل شما shooshdaran هستش یا hooshdaran ؟

دعا پشتِ دعا برای آمدنت ،

گناه پشتِ گناه برای نیامدنت ،

دل درگیر ، میان این دو انتخاب؛

کدام آخر؟ آمدنت یا نیامدنت؟!!

سپاس شده توسط hoosh234
اولش s داره.حرف اول اسم کوچکم
 سپاس شده توسط آرام
پاسخ سوال ۴ سال تحصیلی ۹۲-۹۱ به نقل از کتاب:

۴

عملكرد تابع getch() چنان است كه كاراكتر وارد شده را بر روي صفحه نمايش نشان نمي¬دهد.
چون اولويت عملگر شيفت نسبت به عملگر شرطي(سه تايي) بيشتر است، ابتدا مقدار عبارت (i < 1) را كه درست است، چاپ مي¬نمايد (به جاي true، 1 را چاپ مي¬كند). خروجی عملگر سربارگذاری شده <<(stream-insertion) ، یک شیء ostream است که چون خطایی در خروجی رخ نداده است، این شیء توسط تابع سربارگذاری شده operator void*() به اشاره‌گر غیر تهی تبدیل و صحیح ارزیابی می¬گردد (مقدار غير صفر از لحاظ منطقي صحيح ارزيابي مي‌شود). سپس عملگر شرطي، مقدار getch() را برمي‌گرداند كه قابل مشاهده نیست. در زیر جدول اولویت عملگرهای C++ آمده است :

سپاس شده توسط Roya-A ، MaN!a ، m.shahriari
پاسخ سوال ۸ سال ۹۱-۹۲ به نقل از کتاب:

----------------------------------------------------------------------------
۸-الف
تابع سازنده، تابعي هم نام با كلاس است كه در داخل كلاس تعريف مي¬شود و كاربرد آن، گرفتن فضا براي شي و عموما مقدار دهي اوليه متغيرهاي آن است.
البته از نظر بنده سؤال اشتباه است. تا پيش از استاندارد C++11 دو نوع سازنده وجود داشت:پيش¬فرض و كپي.
سازنده پيش¬فرض در هنگام تعريف متغير (در اينجا ۱ بار). و سازنده كپي در هنگام فراخواندن تابع، بازگرداندن مقدار از تابع (البته در این مورد، اغلب، سازنده¬ی کپی-به دلیل تکنیک به کار رفته در طراحی مترجم- فراخوانی نمی-شود، ولی این باز هم به تنظیمات مترجم مربوط است)، و دستور انتساب فراخواني مي¬شود. لذا برای هر فراخوانی تابع در تابع main() دو بار سازنده كپي صدا مي¬گردد.
روي هم رفته ۶ بار سازنده (چه پيش¬فرض، چه كپي) فراخوانده مي¬شود.
گویا منظور طراح سؤال، سازنده پیش¬قرض بود.
بهرحال اين سؤال به С++ مربوط است. در C سازنده نداريم!
ضمنا، مقدار بازگشتي main()، اگر ذکر نشده باشد، هر چيزي مي¬تواند باشد. پس بهتر است يك مقدار واضح براي آن قيد كنيم.

بچهه ها یه سوال:
توضیحاتم واضحه؟
 سپاس شده توسط MaN!a ، m92 ، m.shahriari
درود بر شما Rose
ار بابت نکاتی که قرار دادید تشکر Rose
ولی اگر زحمتی نیستش نکات واضحتر [عکس: -2-14-.gif]
من متوجه نکات نشدم یعنی هضمشون ینموره سخت بودش [عکس: -2-15-.gif] لطفاً ادامه بدید در صورت امکان
[عکس: -2-15-.gif]
با تشکر
RoseRose

خدایا ، امروز زندگیم را در دستان توانمندت قرار می دهم و به تو، توکل می کنم که چراغ و هدایتگر راهم باشی .
خدایا اگر به یاد آورم که در گذشته چگونه از من مراقبت کردی
در زمان حال به تو توکل می کنم و می دانم، سپردن آینده به دستان توانای تو، بسیار اسان است.
Rose
اگر می خواهی خوشبخت ، باشی سعادت دیگران را هم در نظر بگیر
اگر شادی و تمام چیزهای مطلوب را با دیگران قسمت کنید ،
شادی و چیزهای مطلوب بیشتری را به سمت خودتان جذب می کنید.
امتحان کنیدRose
شهر از بالا زیباست ؛ و آدم ها از دور جذاب .لطفاً فاصله مناسب رو حفظ کنید تا قشنگ بمونیدRose

ای ول به بهترین استاد ساختمان داده ها محمد پارس زاده Smile (11)
ا دکتر حمزه هم مشاورش بوده دمش گرم استاد گلم Smile (11)
آقا سلام کی این کتابت چاپ میشه؟
سلام.
ان شاءالله تا يك ماه ديگه.
متاسفانه فقط آقاي عامري و يكي از دانشجويان دكتراي دانشگاه شيراز كه صلاح نديدند من اسمي ازشون ببرم(كلا گويا اكثر اساتيد دانشگاه شيراز دوست ندارن اسمشون رو كتاب تست باشه)ميدونستند كه اين قراره كتاب باشه.آقاي مهندس عامري هم از ابتداش در جريان نبودند و بعد كه كتاب شد براشون فرستادم كه تنها هم فرصت خوندن 2 سوال رو داشتند.
(20-دي-1391، 08:38 عصر)MaN!a نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*درود بر شما Rose
ار بابت نکاتی که قرار دادید تشکر Rose
ولی اگر زحمتی نیستش نکات واضحتر [عکس: -2-14-.gif]
من متوجه نکات نشدم یعنی هضمشون ینموره سخت بودش [عکس: -2-15-.gif] لطفاً ادامه بدید در صورت امکان
[عکس: -2-15-.gif]
با تشکر
RoseRose
متاسفانه امكان قرار دادن كل كتاب در سايت نيست.
اگر نثرش سنگين است واقعا عذر ميخوام و خوشحال ميشم بهم بگيد دقيقا كجاش رو نميفهميد؟شايد بتونم توضيح بدم.

يك نكته:
مسئول سنگيني متن فقط خود بنده هستم چون كتاب را من نوشتم و ديگران متنش را نديده اند جز همان آقايي كه اسمش را نبرده ام(اخودشان جازه ندادند-البته ايشان هم موردي مطالع كردند و واقعا فرصت نداشتند)

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان