میهمان گرامی ، خوش آمدید . عضــویت

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

یه درد و دل با دوستان هم رشته ای

سلام

بچه ها ما توی این 5 ترم که از اومدنمون به دانشگاه میگذره به جرآت میتونم بگم چیز زیادی یاد نگرفتیم!!!!هر ترم یه سری واحدهایی با اسامی تقریبا مشابه و محتوای تکراری
توی این 5ترم مدام مطالب تکراری توی دروس مختلف داره برامون تدریس میشه به خصوص درسایی که مرتبط با گروهه...درسایی هم که جدید هستن مثل برنامه نویسی و...از صدقه سری اساتید خوبی که برامون میذارن!!!!! آخرش چیزی از آب در نمیاد.(من نمیدونم شهید بهشتی چطور اینقد اسم درآورده؟؟؟؟؟؟؟؟)
یه سری از واحدها رو هم که فک کنم فقط برای به حد نصاب رسوندن تعداد کل واحدامون گذاشتن و اصلا به فکر محتواش و اساتیدش نبودن از جمله نظام سلامت در ایران و شاخص های بهداشتی...!!!!شاید باورتون نشه ولی ما توی کلاسای عمومی بیشتر از این دوتا کلاس مطلب یاد گرفتیم. هرچی فک میکنم قراره توی کاراموزی چه اتفاقی بیفته به هیچ نتیجه ای نمیرسم(البته اگه کاراموزی ای در کار باشه!!!)آخه ما در تئوری چیزی دسگیرمون نشد که بخوایم تو کاراموزی ازش استفاده کنیم

جالبتر اینجاست که وقتی ازشون منابعی برای مطالعه ی بیشتر میخوای،یه سری اسامی کتابای انگلیسی قطور رو معرفی میکنن و دلیلشون هم اینه که کتابای فارسی به درد نمیخوره!!!آخه یکی نیست بگه مگه ما چقد انگلیسیمون قویه که از پس خوندن این کتابا بربیایم...وقتی هم که از کارمون سوال میکنیم،بعد از کمی مکث و فکر حرفایی میزنن که فک کنم خودشون هم نمیدونن چی میگن!!!

خسته شدم از این همه بی برنامگی،ناهماهنگی و بی مسئولیتی
یه رشته ای رو تاسیس کردن بدون هیچ زیرساختی حتی خودشون هم نمیدونن دارن چیکار میکنن!!!

خیلی دلم پره خیلی...از همه چی ...از حرفا و متلک های بچه های بقیه رشته ها،اساتیدو...از تحقیرهای بقیه وقتی میفهمن رشتم چیه...از اینکه وقتی کسی ازم میپرسه رشتت چیه میمونم چی بگم چون وقتی اسمشو میشنون با کلی تعجب ازم میپرسن:حالا چی هست؟ و من واقعا نمیدونم باید چی بگم...؟از اینکه وقتی فصل امتحانات میرسه بچه های بقیه رشته ها با لحن تحقیر آمیزی میگن:خوش به حالتون شما که درساتون خیلی ساده و راحته!!و من حرفی برا گفتن ندارم....دلم پره از اینکه همه بچ های کلاسمون ناامیدن....از بی توجهی گروه به دانشجوهاش...
دلم پره از اینکه سه سال از بهترین سالای عمرمو گذاشتم توی این دانشگاه لعنتی ولی حس میکنم بیسوادم...و خیلی مسائل دیگه...

ببخشید اگر خیلی حرف زدم،این حرفا خیلی وقت بود رو دلم مونده بود اگه نمیگفتم حتما غم باد میگرفتم
 سپاس شده توسط MaN!a ، hadi
سلام
فكر نكن اين بي برنامگي فقط مال اين رشتس
تو تمام رشته ها اين مسائل هستش تو كارشناسي همين طوره تو از هر رشته اي بپرسي بچه ها مگن هيچي بارمون نيست و وقتمون رو بيخود تلف كرديم
ولي بالاتر كه ميري متوجه ميشي نه تازشم همون چيزاي بي ارزشي كه فكر ميكردي چه قدر با ارزشن
درباره اين كه بچه چه طرز فكري دارن اصلا مهم نيست از رشتت دفاع كن و به اون افتخار كن اگه تو اجازه ندي بشون اونا نميتونن رشتت رو پايين بيارن دربارش تحقيق كن كاربردش رو توي كل دنيا بدون چي حالا اگه تو ايران نداره دليل نيست كه يه چيزه بي ارزشه
ميدوني من رشتم رياضي اوايل كه رفته بودم هر كي تو هر رشته اي منو ميديد ميگفت چي اين رياضي مزخرفه الكي بي كاربرده
اولاش يه كو چولو نا اميد شده بودم ولي بعدها چنان دفاعي ميكردم از رشتم كه ديگه كسي جرات نميكرد درباره رشتم انتقاد كنه
اجازه نده كسي تو رو پايين بكشه ابنو يادت نره اون ادما كسايي هستن كه فكر منجمد وتك بعدي وبسته اي دارن پس اونا صلاحيت نظر دادن رو ندارن

(هرگز با احمق ها بحث نکنید.

آنها اول شما را تا سطح خودشان پایین می کشند،

بعد با تجربه ی یک عمر زندگی در آن سطح، شما را شکست می دهند)

يادت باشه براي اثبات سخت ترين قضيه هاي رياضي كه ميشه گفت مادر تمامي رشته هاست هميشه از چيزا ي ساده شروع ميكنيم و گام به گام مسئله حل ميشه هميشه سخت ترين مسائل رو كسايي ميتونن حل كنن كه ساده ترين چيزها رو خوب ياد گرفته باشن
سخت ترين رشته تو گروه پزشكي اگه اشتباه نكنم رشتهاي پزشكي تخصص و جراحي اينا باشن ديگه
بهشون بگو ميدوني چرا هميشه اكثر پزشكا (قصد توهين ندارم) تو مراحل اول نميتونن تشخيص صحيح بدن چون همين جيزاي ساده رو خوب ياد نگرفتن و فكر كردن چيزاي سخت رو ياد گرفتن هنره
ولي باهوش ترين ادما كسايي هستن كه بتونن چيزاي ساده و اسون رو خوب ياد بگبرن
پس اگه قراره به سختي باشه رشته تو ياد گرفتنش سخت تر از اونا هستش
تازشم هيچ كاري تو دنيا اسون نيست
حتي اب خوردن اگه نتوني درست بخوري ممكنه خفه شي و بميري
موفق باشي به خودت و انتخاب هات هميشه افتخار كن تا ديگران به تو افتخار كننRoseRoseRoseRoseRose
بودنش عادتی است عین نفس کشیدن!
"""""خدا را میگویم"""""""
همیشه همراهت .......
 سپاس شده توسط آرام ، MaN!a ، s_raha ، hadi ، زینب ، Farzane.Gh ، shaparak ، mina92
سلامRose

منم با یگانه جان موافقم این مشکل فقط مال رشته شما نیست برای همه ست من خودم زمانی ک دانشجو بودم اینو ب وضوح می دیدم. متاسفانه دانشجوهای رشته های مختلف بجای اینکه دید همدیگه رو نسبت ب رشته های دیگه بجز رشته خودشون باز کنن فقط بلدن نقطه ضعف بقیه رشته ها رو پررنگ کنن و ارزش اون رشته رو بیارن پایین
Dodgy

شما هم انشاءالله کارآموزی ک رفتید می بینید هیچ کدوم از رشته ها، اون درسا و واحدهایی رو ک پاس کردن توی کارآموزی بکار نمی گیرن و خیلی از کارهاشون غیر مرتبط با رشته شون هست. تازه ممکنه ب حال شما هم غبطه بخورن! پس واسه رشته خودت ارزش قائل شو و اول ب خودت بعدم ب بقیه نشون بده ک رشته ت اونی نیست ک بقیه فک می کنن
Smile

دعا پشتِ دعا برای آمدنت ،

گناه پشتِ گناه برای نیامدنت ،

دل درگیر ، میان این دو انتخاب؛

کدام آخر؟ آمدنت یا نیامدنت؟!!

سپاس شده توسط یگانه ، MaN!a ، s_raha ، hadi ، زینب ، Farzane.Gh ، shaparak
درسته منم قبول دارم که تو همه رشته ها این مسائل هست ولی توی این رشته خیلی بیشتره شاید به نسبت یک به صد!!!
چطور بهشون ثابت کنم وقتی که خودم هنوز نمیدونم چیه!!! کم کم خودمم حرفای بقیه داره باورم میشه آخه توی این 5ترم هرچی دنبال دلایلی گشتم که حداقل خودمو قانع کنم و به خودم ثابت کنم که حرفای بقیه بی اساسه، دلیلی پیدا نکردم که نکردم.....ترمای اول مدام به خودم و گاهی دوستام امیدواری میدادم که همه چی درست میشه و اوضاع روبراه میشه،میگفتم خودمون باید تلاش کنیم ولی دیدم نه اینطوری نیست چیزی دست ما نیست که بخوایم درستش کنیم...این رشته از اول توی ایران درست پایه ریزی نشده...توی کشورای دیگه جایگاه خوبی داره ولی اینجا...

ترم بالایی های ما این ترم کاراموزی دارن،دوروز پیش رفتن توی گروه و میپرسن که تکلیف کاراموزیشون چیه ولی در کمال ناباوری اعضای محترم گروه گفتن هنوز چیزی مشخص نشده!!!!!!!و زمزمه هایی هم از گوشه و کنار به گوش میرسه که شاید کاراموزی در کار نباشه!! آخه شما به من بگید کدوم رشته ای اینجوریه؟کدوم دانشگاهی اینقد بی برنامست؟؟ما دلمون رو به چی باید خوش کنیم؟؟
سلام دوستان
منم يكي از بچه هاي همين رشته ام
همه حرفاتونو درك ميكنم چون خودمون هم حدود4سالي هست باهاش درگير هستيم
تو كاراموزيا ميفهمي كه چقد چيز بايد يادت ميدادن و ندادن و با گذروندن وقتت توي 3سال و اندي سر مباحث نظري از اونا غافل شدن
عزيزان قبول كنين يه رشته جديد هستيم
گروه خودشون نمي دونن بايد چيكاركنن.....
البته ما خيلي مبارزه كرديم با اين موضوع و باعث شد لااقل سال آخري يه كم سر عقل بيان استاداي درست درمون و تجهيزات بدرد بخور و مباحث كاربردي تر ارائه بدن

همه با اينا در گيريم
فقط شما نيستين
سلام
من يه كارشناس مدارك پزشكي ام كه البته الان سركارم
مي خوام اينو بگم كه اين نيش و كنايه ها همش مال دوران تحصيله يه كم صبور باشي درست تموم بشه ديگه اين تحقير ها نيست
البته اينو هم بگم كه چيزهايي كه داري تو دانشگاه ياد ميگيري هيچ وقت نه تو زندگي نه تو كارت، استغفاده نمي شه و بايد برا هميشه بزاريشون تو بايگاني راكد مغزت شايدم واسه هميشه امحاشون كني
تنها چيزي كه تو اين زمان توي بيمارستان هاي ايران از رشته ات استفاده مي كني
آمار و كدگذاريه، بايگاني رو يه ديپلمه و حتي زير ديپلم هم انجام مي ده
پذيرش بيمارستان ما هم داره به وسيله ديپلمه ها يا رشته هاي غير مرتبط اداره مي شه
فقط اينو بدون كه بازار كاري رشتمون خيلي عاليه بهت قول مي دم زير يك هفته بعد از فارغ التحصيل شدنت كار پيدا مي كني
موفق باشي
Rose
RoseRoseRose
لحظه ای می آید و دنیا به کامم ****** لحطه ای می آید و برزخ به نامم
لحظه ای گریانم و در اضطرابم ***** لحظه ای خندانم و اندر شتابم
لحظه ای ساکن مثال دشت سردم **** لحظه ای طوفان به اوج کوه دردم
لحظه ای شیرین تر از لبهای شیرین *** لحظه ای غمگین تر از غمهای دیرین
لحظه ای آکنده از حزن و حزینم ** لحظه ای سرشار شور و عندلیبم
این خوشی یا ناخوشی آنی نگر * سرد و گرم زندگی فانی نگر
RoseRoseRose
 سپاس شده توسط زینب
سلام دوست عزیز
امیدوارم با این پاسخهایی که بچه ها گذاشتن برات نا امیدیت بر طرف شده باشه چون همه ماها در موقعیتی مثل موقعیت شما قرارگرفتیم
من خودم قبل از که وارد دانشگاه بشم خیلی دوست داشتم پرستار بشم همه جا رو زدم و بگم از اسم رشته مدارک پزشکی بدم میومد بهم گفته بودن پشت در اتاق عمل میشینی تشکیل پرونده میدی موقعه انتخاب رشته همه رشته ها رو زدم جز مدارک پزشکی و همیشه از رشته ای که کاردانی باشه بدم میومد مسخرش میکردم ویا از دوره شبانه رفتن ناراحت بودم
بعد اعلام نتایج زد ماروزانه کاردانی مدارک پزشکی زاهدان قبول شدیم تعجب کردم که مدارک پزشکی اصلا نزدم چرا قبول شدم بعد دیدم انتخاب 5 ام شماره کد اشتباه وارد کردم خیلی ناراحت بودم نمیخاستم برم دیگه چاره ای نداشتم روزانه بود باید 2 سال دیگه صبر میکردم دیگه به هر بدبختی بود خودمو راضی کردمو رفتم خدا رحمت کنه پدر آقای مهدی پور رو اگه نبود از زندگی هم نا امید میشدم کلی بهمون امیدواری داد تا اینکه از رشتمون خوشم اومد دیگه کاراموزی که رفتم بقیه بچها رو تو کار اموزی میدید م خدارو شکر کردم که پرستار نشدم بعد هم اینقدر علاقمند شدم که پشت زود بعد وارد دوره کارشناسی شدم الان هم خدارو شکر میکنم الان وضع خودمون تو محیط کار خیلی خوبه نگرا ن نباش تکلیف فناوریها هم مشخص میشه من خودم الان 2 ساله برا ارشد فناوری میخونم قبول نمیشم برام دعا کن امسال نتیجه ببینم
""Thank you"ast dadan:"maryam
 سپاس شده توسط Harika ، s_raha ، hadi ، پرواز ، mina92
سلام.
منم توی همین رشته تحصیل میکنم و ترم 4 هستم. دقیقا مشکلات مشابه بهم داریم. شاید وضعیت ما توی علوم پزشکی اردبیل خیلی بدتر باشه چون امکانات و سطح علمی نسبت به دانشگاه های تیپ یک کمتره ، مسخره و کنایه رو هم تحمل میکنیم ولی من خودم شخصا معتقدم تا خودمون ارزش رشته مون رو ندونیم بقیه ارزش قائل نمیشن. به نظرم اون کسایی که رشته ی ما رو مسخره میکنن خیلی از نظر علمی عقب هستن چون نمیخوام به رشته های دیگه توهین کنم ولی دنیا دست کساییه که توی رشته های هستن که با تکنولوژی های روز سر و کار دارن. ما به عنوان دانشجوهای این رشته هر چقدر که میتونیم باید از رشته مون دفاع کنیم و برای بهتر شدنش تلاش کنیم. اگه بهمون مطلب خوب یاد نمیدن حودمون دنبال مطلب بریم. سواد علمی ما هم پایینه و اساتید تکراری داریم با درسای تکراری ولی چاره ای نیست باید از حداقل ها استفاده کنیم. باید امیدوار باشیم....
باید به فناوری اطلاعات سلامت اعتماد کنیم. این خودمون هستیم که باعث پیشرفتش میشیم هر چند کشورمون پشتیبانی لازم رو برای این رشته نداره ولی باید تلاش کنیم.
جایی که بودن و نبودنت فرقی ندارد
نبودنت را انتخاب کن
اینگونه
به بودنت احترام گذاشته ای...
 سپاس شده توسط Harika ، آرام ، s_raha ، hadi ، Farzane.Gh ، shaparak
سلااااااااااااااااااااااام دوستان RoseRoseRoseRoseRose

من ترم 3 همین رشته هستم و میخوام بهتون بگم که اصلا نگران نباشید چون چرخ دنیا داره با فناوری میچرخه و تا سالهای اینده رشته ی ما خیلی ب درد جامعه میخوره . این حرفا رو حساب شده و براساس کلی تحقیق و پرس و جو از اساتید مجرب و منابع معتبر دارم میگم. فکر نکنید برای دلخوشیتون اینا رو میگم نه .من خودمم اوایل مث شما فکر میکردم ولی بعدش متوجه شدم که نه اینطور نیست باید صبور باشیم و تا جایی که میتونیم خوب درس بخونیم و تلاش کنیم که رشتمون رو به همه بشناسونیم.
پس ناامید نشید و ظرفیتتون رو بالا ببرید وکمی صبر پیشه کنید و درس بخونید.قول میدم موفقیتتون حتمیه .Smile (2)Smile (2)Smile (2)

Smile (2) Smile (2)مثل ساحل ارام باش تا مثل دریا بی قرارت باشند.Smile (2)Smile (2)

سپاس شده توسط Farzane.Gh ، آذری ، health_sa ، پرواز
سلام دوستان
منم کاملا با صحبتای s-raha موافقم
البته انقدرها هم تحقیر بچه های رشته های دیگه برام مهم نیس
مهمترازاون اینه که هنوز با اینکه ترم 6 هستم نفهمیدم رشتمون چیه و جایگاهش تو بیمارستان کجاست؟!!!!!!!!!!!!!!!!
از بلاتکلیفی و سردرگمی خسته شدمCrying
6 ترم درس خوندیم ولی تموم درسها تکراری بود.از برنامه نویسی و کدگذاری و سایر واحدهای تخصصی رشته هم چیزی دستگیرمون نشد واقعا نمیدونم در کارآموزی و بعد سرکار رفتنمون باید دقیقا چی بلد باشیم و چکار کنیم!!!

از دوستانی که در مقاطع بالاتر هستن خواهش میکنم راهنماییم کنید.مخصوصا فارغ التحصیلان HIT . دوست دارم بدونم در کار آموزی کدوم قسمت ها رفتید و چکاری ازتون خواستند
کلا میخوام بدونم (غیر از تئوری ها) چی باید بلد باشیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
برنامه نویسی و پایگاه داده و شبکه و ... در چه حدی نیازه ؟؟؟؟؟
ممنونم از دوستان گلم که راهنماییم میکنند Thank you
با خدا باش و پادشاهی کن
بی خدا باش و هرچه خواهی کن RoseRoseRose