میهمان گرامی ، خوش آمدید . عضــویت

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

دکترای انفورماتیک

سلام به همگی
با یه سرچ توی سایت من دیدم بیشتر اطلاعاتی که در مورد این رشته وجود داره در مورد ارشد این رشته هست و خیلی کم در مورد دکترای این رشته بیان شده برای همین این تاپیک باز کردم تا با دکترای این رشته هم آشنا بشیم و از بچه های دکترا می خوام که هر اطلاعاتی دارن در این زمینه داره بذاره.شاید توی ذهن خیلی ها سوالات زیادی وجود داشته باشه که دوست داشته باشن جوابشو بدونن مثلا برای خود من این سوالات وجود داره که :

۱- درس هایی که برای کنکور دکترای این رشته بخونیم همون درسهایی هست که برای ارشد بخونیم یا باید منابع دیگه ای هم خوند مثلا برای مدیریت به جز کتاب های که برای ارشد معرفی شده کتاب های دیگه ای هم باید خوند یا نه در کل یه سری اطلاعات در مورد منابعی که باید خوند

۲ - فرضا که کسی دکترا امتحان داد و قبول شد توی دانشگاه ها بیس کارشون چطوری هست بیشتر مربوط به پزشکی هست یا کامپیوتر؟

۳ - حالا بعد از قبولی در دکترا چند واحد باید گرفت اوضاع این دروس چطوری هست خوندنی یا کامپیوتری و یه اطلاعات مختصری در مورد دروسی که باید گذرانده بشه و در کل چند واحد باید گذرانده بشه

و ......

سپاس شده توسط arash_65
سعی می کنم یکی یکی در مورد این سوالا جواب پیدا کنم این برنامه درسی این ترم هست
http://paramed.tums.ac.ir/Images/UserFiles/1/file/barnameh%20darsi%20va%20emtahanat/Arshad2.pdf

درسهای مدیریت تقریبا همان منابع هستند با حجمی بالاتر مثلا از تمام وگر یا ابدلهاک سوال میاد نه فقط ترجمه شده اما در کل مباحث مدیریت محدود هست اما ریاضی آمار کنکوری تر بودن و باید کاملا نکات کلیدی گسسته و آمار رو بلد بودین و ریاضیات صرفا از گسسته سوال اومده بود و برنامه نویسی امسال هم بیشتر تاکید روی مباحث شی گرایی داشت تا سبک سنتی مقسمی ، برای انفورماتیک هم منابعی از قبیل شورتلیف زیاد ازش سوال طرح شده بود

سپاس شده توسط saba1000 ، arash_65 ، hadi ، health_sa ، Shokoufeh_Aalaei ، آرام ، فرزانه کریمی ، fatemeh.s ، Hosein_M ، shaun ، amirimanesh
ممنون از آقای سلطانی با بت جوابشون

لطفا در مورد زبان انگلیسی دکترا هم بگید ؟؟

چی باید خوند و چطور این امتحان برگزار میشه و .....
(14-اسفند-1391، 03:09 عصر)saba1000 نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*ممنون از آقای سلطانی با بت جوابشون

لطفا در مورد زبان انگلیسی دکترا هم بگید ؟؟

چی باید خوند و چطور این امتحان برگزار میشه و .....

زبان انگلیسی دکترای علوم پزشکی در کنکور و مرحله کتبی وجود نداره اما پیش شرط ثبت نام در آزمون داشتن مدرک زبان مورد تایید از قبیل MHLE یا MCHE هست. مرحله کتبی 70 درصد از راه رو تشکیل میده
نمره حداقل 50 به بالا هست که موقع ثبت نام باید اسکن اون به همراه سایر مدارک ارسال شه
اما تو مرحله مصاحبه که بعد قبولی تو آزمون کتبی اتفاق میفته زبان انگلیسی نقش مهمی داره
در حدود 5 تا 10 درصد از 30 درصد مصاحبه رو تسلط به زبان تشکیل میده که نمره همین آزمونها و نحوه پاسخ به سوالات اساتید تو تعیین اون تاثیر داره . 15 درصد به کارهای پژوهشی و 5 درصد هم به نظر مستقیم اساتید بستگی داره (مجموعا 30 درصد)
منابع مشخص و قطعی برای این آزمونها وجود نداره و مهارت عمومی بالا کافیه برای کسب نمره خوب
باز اگه دوستان منابع خاصی خوندن راهنمایی کنن
 سپاس شده توسط Harika ، saba1000 ، hadi ، amirimanesh
آقای سلطانی میشه بگید این آزمون ها از طرف خود وزارت بهداشت گرفته میشه؟ اگه اره تاریخ و زمان های برگزاری این امتحان ها را کجا میشه دید ؟ این آزمون در چه شهرهایی برگزار میشه ؟
آیا کتابی هست که سوالات این آزمون ها را بشه دید که ببینیم این آزمون ها در چه حدی است ؟

ممنون از شما
سلام آقای سلطانی
خسته نباشین
من ارشد نرم افزار هستم و می خوام برای دکترا ادامه بدم
میشه در این مورد اطلاعاتی بهم بدین. اینکه من تا چه میزان شانس قبولی دارم و تحصیل تو ی این رشته نسبت به دکترای نرم افزار تا جه حد متفاوته؟
این طور که معلومه آزمون دکترای انفورماتیک از دکترای دولتی جداست و متفاوته؟ درسته؟
مرسی
(19-فروردين-1392، 03:30 عصر)غزل غزل ها نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*سلام آقای سلطانی
خسته نباشین
من ارشد نرم افزار هستم و می خوام برای دکترا ادامه بدم
میشه در این مورد اطلاعاتی بهم بدین. اینکه من تا چه میزان شانس قبولی دارم و تحصیل تو ی این رشته نسبت به دکترای نرم افزار تا جه حد متفاوته؟
این طور که معلومه آزمون دکترای انفورماتیک از دکترای دولتی جداست و متفاوته؟ درسته؟
مرسی

سلام
ممنون
شانس قبولی رو هر انسانی خودش تعیین می کنه اما اصل کلی وجود داره که میگه هر کسی تلاش بیشتری بکنه موفق میشه ، به لحاظ آماری هم بچه های نرم افزار تو دوره ما و دوره قبل ما خوب قبول شدن پس شانس قبولی در صورتی که آزمون کتبی رو خوب داده باشید و تو مصاحبه هم حرفی برای گفتن داشته باشید بالاست
تفاوت دو آزمون هم تو مرحله کنکور کتبی وجود داه و هم تو مرحله مصاحبه . اول اینکه ترکیب درصدهای موثر 70 کنکور و 30 مصاحبه هست
زبان تو آزمون کنکور وجود نداره اما 5 درصد از مصاحبه رو تشکیل میده و شرط ثبت نام تو آزمون هم نمره 50 به بالا تو آزمونهای MCHE یا MHLE هست .
تجربه نشون داده که کسانی که کنکور کتبی رو بالا می زنند غالبا با رزومه متوسط هم قبول میشن و کسانی هم که کتبی رو خوب نزدن با رزومه خیلی قوی جزو آخرین نفرات قبولی هستند
آزمون انفورماتیک پزشکی زیر مجموعه ای از آزمون دکتری تخصصی وزارت بهداشت هست و تاریخ و نحوه برگزای اون با دکتری تخصصی وزارت علوم تفاوت داره
برای اطلاعات بیشتر به سایت سنجش پزشکی مراجعه نمایید sanjeshp.ir
باز بنده در خدمتم اگه سوال خاصی داشتین
(18-اسفند-1391، 05:25 عصر)saba1000 نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*آقای سلطانی میشه بگید این آزمون ها از طرف خود وزارت بهداشت گرفته میشه؟ اگه اره تاریخ و زمان های برگزاری این امتحان ها را کجا میشه دید ؟ این آزمون در چه شهرهایی برگزار میشه ؟
آیا کتابی هست که سوالات این آزمون ها را بشه دید که ببینیم این آزمون ها در چه حدی است ؟

ممنون از شما

برای کسب اطلاعات بیشتر و برنامه امتحانات به لینکهای زیر مراجعه نمایید
*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*

*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
آزمون غالبا تو کلانشهر ها برگزار میشه اما بعضی دوره ها فقط تو تهران برگزار شده
کتاب خاصی وجود نداره
اگر باز دوستانی که تو زبان تخصص دارن منابع خاصی رو بشناسن ممنون میشم که اینجا معرفی کنند
 سپاس شده توسط fatemeh.s ، amirimanesh
سلام
ممنون آقای سلطانی، درسته حق با شماست، توضیحاتتون هم خوب و مکفی بودن.

فقط یه سوال دیگه:
من برای پایان نامه ارشدم، سیستمی که کار کردم پزشکی بود. الان دوست دارم که تو زمینه داده کاوی تو این سیستم ها کار کنم. یادمه دو سایت معرفی کرده بودین که داد ها رو در اختیار می ذاشت. می خواستم بدونم که چطور می تون از این سایت داده ها رو دریافت کنم، با توجه به سیستم هایی که دارم کار می کنم نوع داده ها باید با توجه به این سیستم ها باشه!

ببخشید یه سوال دیگه: کارشناسی ارشد شما هم انفورماتیک بوده؟ این رو با توجه به زمینه کاری و مورد علاقه تون می گم. یعنی تو ارشد انفورماتیک هم در این زمینه ها کار میشه؟ یا شما خودتون کار کردین؟

مرسی از اینکه وقت می ذارین
(21-فروردين-1392، 07:03 عصر)غزل غزل ها نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*سلام

فقط یه سوال دیگه:
من برای پایان نامه ارشدم، سیستمی که کار کردم پزشکی بود. الان دوست دارم که تو زمینه داده کاوی تو این سیستم ها کار کنم. یادمه دو سایت معرفی کرده بودین که داد ها رو در اختیار می ذاشت. می خواستم بدونم که چطور می تون از این سایت داده ها رو دریافت کنم، با توجه به سیستم هایی که دارم کار می کنم نوع داده ها باید با توجه به این سیستم ها باشه!

ببخشید یه سوال دیگه: کارشناسی ارشد شما هم انفورماتیک بوده؟ این رو با توجه به زمینه کاری و مورد علاقه تون می گم. یعنی تو ارشد انفورماتیک هم در این زمینه ها کار میشه؟ یا شما خودتون کار کردین؟

سلام
اغلب داده های موجود تو سایت رایگان و قدیمی ها به صورت tab deliminated و جدیدتر ها بصورت CSV در اختیار قرار دارند که می تونید استفاده کنید . اما اگه برای پایان نامه ارشدتون دیتای خاصی جمع کردین مثلا اطلاعات پزشکی 200 بیمار ، روی اونها بهتره کار کنین تا کارتون جنبه بومی هم داشته باشه . ابزارهای داده کاوی غالبا جز در حیطه بیوانفورماتیک داده ها رو به صورت جدولی یا متن ساختار یافته می گیرند و کافیه داده تون رو به شکل یکی از سمپل های ابزار سازماندهی کنید تا قابلیت خوندن پیدا کنند

بله ارشد من انفورماتیک بوده ،
نه تو زمینه هایی که من کار کردم ربطی به دانشگاه و رشته نداره ، بیشتر به دلیل کنکجاوی خودم از دوره کارشناسی به بعد به سمت چیزهایی که جالب بودند برام میرفتم ، البته دیگه تو مقاطع تحصیلات تکمیلی نباید انتظاری از سیستم آموزشی داشت، اما با این حال کاش کسانی بودند که میان بر ها رو نشون می دادن تا مسیر اینقدر آزمون و خطا نمیشد
(21-فروردين-1392، 10:53 عصر)tahasoltany نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
(21-فروردين-1392، 07:03 عصر)غزل غزل ها نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*سلام

فقط یه سوال دیگه:

سلام
اغلب داده های موجود تو سایت رایگان و قدیمی ها به صورت tab deliminated و جدیدتر ها بصورت CSV در اختیار قرار دارند که می تونید استفاده کنید . اما اگه برای پایان نامه ارشدتون دیتای خاصی جمع کردین مثلا اطلاعات پزشکی 200 بیمار ، روی اونها بهتره کار کنین تا کارتون جنبه بومی هم داشته باشه . ابزارهای داده کاوی غالبا جز در حیطه بیوانفورماتیک داده ها رو به صورت جدولی یا متن ساختار یافته می گیرند و کافیه داده تون رو به شکل یکی از سمپل های ابزار سازماندهی کنید تا قابلیت خوندن پیدا کنند

بله ارشد من انفورماتیک بوده ،
نه تو زمینه هایی که من کار کردم ربطی به دانشگاه و رشته نداره ، بیشتر به دلیل کنکجاوی خودم از دوره کارشناسی به بعد به سمت چیزهایی که جالب بودند برام میرفتم ، البته دیگه تو مقاطع تحصیلات تکمیلی نباید انتظاری از سیستم آموزشی داشت، اما با این حال کاش کسانی بودند که میان بر ها رو نشون می دادن تا مسیر اینقدر آزمون و خطا نمیشد

سلام
متاسفانه برای ارسال جواب دچار مشکل شدم.
ممنون آقای سلطانی، خسته نباشین.
من سایت هایی که معرفی کردین رو نگاه کردم اما ظاهرا داده ها همین طوری گذاشته شدن.
آخه من با توجه به سیستمی که کار می کنم احتیاج به داده دارم. در واقع داده ها باید متناسب با این سیستم ها و از طریق این سیستم ها جمع آوری بشن.
شما اطلاعی ندارین که چطور می شه این سری داده ها رو پیدا کرد؟ با توجه به اینکه تو ایران این سیتم ها نیست!
مرسی

راستی خیلی خوبه که تو این زمینه ها کار میکنین. برام خیلی جالبه که شما تو این حیطه ها علم دارین. ایشالا همیشه موفق باشین.
حق با شماست. ما خیلی وقت ها از بی اطلاعی خودمون ضربه می خوریم. من هم الان فارغ التحصیل شدم اما دوست دارم تو زمینه کاری ام بازم کار کنم، چون به کارهای تحقیقاتی و یاد گرفتن چیزهای تازه خیلی علاقه مندم.
ممنون که راهنمایی می کنین.