میهمان گرامی ، خوش آمدید . عضــویت

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

رشته جدید مهندسی اطلاعات پزشکی

با سلام به دوستان
از امسال یک رشته جدید در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه امیرکبیر با عنوان مهندسی اطلاعات پزشکی ایجاد شده و قراره بدون کنکور از بین دانشجویان ممتاز کارشناسی رشته های مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، مهندسی پزشکی و ریاضیات گرایش فناوری اطلاعات دانشجو بگیره.
نمیدونم دقیقا محتوای درسی این رشته چی هست ولی فکر کنم کار برای بچه های فن آوری اطلاعات سلامت داره روز به روز سخت تر میشه. چون با اینهمه رقیب و دانشگاه های ممتازی مثل امیر کبیر جو شدیدا رقابتی خواهد شد.
با ارزوی موفقیت عزیزان
 سپاس شده توسط hadi ، Shiva Faramarzi ، ferial
با سلام خدمت شما
یه سوال داشتم از حضورتون!! آیا فارغ التحصبلان علوم پزشکی(HIT) میتونن در آزمون ارشد این رشته(مهندسی اطلاعات پزشکی) شرکت کنن.
خدایــــــــــــــــــــــــــاRoseRose
انتهای دریا را برکه ها نمیفهمند پس ببخش اگر گاهی گم میکنم نشانت را.

با سلام خدمت شما
یه سوال داشتم از حضورتون!! آیا فارغ التحصبلان علوم پزشکی(HIT) میتونن در آزمون ارشد این رشته(مهندسی اطلاعات پزشکی) شرکت کنن؟؟
خدایــــــــــــــــــــــــــاRoseRose
انتهای دریا را برکه ها نمیفهمند پس ببخش اگر گاهی گم میکنم نشانت را.

ما هدف از رشته مهندسی فناوري اطلاعات پزشكي، ایجاد تعامل بین ICT و حوزه بهداشت و درمان و استفاده از خدمات فناوري اطلاعات و ارتباطات (جمع‌آوري، ذخيره وبازيابي، ارسال، پردازش و بازنمايي اطلاعات) در حوزه سلامت و پزشكي است.

دانشجويان رشته مهندسی فناوری اطلاعات پزشکی در دوران تحصیل در يكي از زمينه‌هاي پزشكي از راه دور، سيستم‌هاي اطلاعات سلامت، سيستم‌هاي هوشمند در سلامت و مديريت و سياستگذاري كلان فناوري اطلاعات در سلامت تخصص پيدا می کنند.

دروس اصلی

اصول فناوری اطلاعات- کاربرد فناوری اطلاعات در پزشکی

اصول مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک- سیستمهای اطلاعات بهداشتی

روش تحقیق

دروس اختیاری

روشهای دسته بندی، فشرده سازی و ذخیره سازی اطلاعات پزشکی- بهداشتی

طراحی و مدیریت بانکهای اطلاعات پزشکی
تحلیل سیستمها برای مدیریت اطلاعات بهداشتی- پزشکی

کاربرد سیستمهای هوشمند در پزشکی

اقتصاد بهداشت و درمان-سازمان و مدیریت بیمارستان-مباحث ویژه

پذیرش در این رشته در سال اول بدون آزمون ورودی است (شش دانشجوی ممتاز)ولی از سال آینده پذیرش از طریق آزمون سازمان سنجش صورت خواهد گرفت.
البته این رشته پارسال اومده تا جایکه خبر دارم. احتمالا امسال تو دفترچه ارشد میاد
منابع این رشته واسه کنکور سال بعد چیه ؟ Big Grin
من متوجه نشدم
از بین ممتازین هستش یا آزمونیه ؟
یعنی غیرممتازین شرکت نمیکنن ؟
واضح نبود !
سلام
این رشته با آزمون دانشجو بر میداره
تا سال 92 خود دانشگاه امیرکبیر آزمون داخلی برگزار میکرد ولیکن از 93 با آزمون سراسری دانشجو میگیره.......
بنده دانشجوی ترم آخر این رشته هستم
خوشحال میشم کمکتون کنم
davoudkamali61@gmail.cim