میهمان گرامی ، خوش آمدید . عضــویت

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

یه پیشنهاد برای دانشجو های تهران

سلام
یه پیشنهاد دارم هر کس استقبال میکنه اعلام کنه:
ما ه دانشگاهیای روزانه و شبانه انفورماتیک مطمئنا یه تخصص های تو علوم کامپیوتر داریم.من پیشنهاد میکنم که تو هفته یه ساعتی رو وقت بگزاریم هر کسی هر چیزی تو زمینه برنامه نویسی داره به دیگران با تشکیل کلاسای هفتگی گروهی انتقال بده ، اینطوری هم به بار علمی خودمون افزودیم که تکراری میشه واسمون و زکات علممونو میدیم .

زبان ها و تکنولوژی ونرم افزارایی که به نظرم بدردمون میخورن تو این رشته :

HTML
CSS
JAVASCRIPT
JQUARY
AJAX
SILVERLITE
PHOTOSHOP
DREAMWEAVER
EXPRETIONWEB
CSS3
HTML5
SQL SERVER
TSQL
WPF
TFS
UML
RUP
ORACLE
ASP.NET
ASP.NET MVC
PHP
MYSQL
CMS(JOOMLA ,...
FLASH
SEO
#C
ADO.NET
MULTILAYER
OOD
ENTITY FRAMWORK
LINQ
RESPONSIVE DESIGN
SHAIRPOINT
MATLAB
SPSS

من خودم اونایی که رنگ قرمز هست میتونم کمک کنم و درس بدم اونایی که آبی هست هم تا مدتی دیگه آمادگی شو دارم درس بدم.

هر کسی میتونه چیزی رو درس بده اعلام همکاری کنه و به نظرتون چیزی میاد به لیست اضافه کنید و پیشنهاد و انتقادی دارید بگید.

بهتره کلاس ها عملی و بازار کاری باشه

موفق باشید
 سپاس شده توسط Harika ، hooriaty
(9-مهر-1392، 12:03 صبح)rezavig20 نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*سلام
یه پیشنهاد دارم هر کس استقبال میکنه اعلام کنه:
ما ه دانشگاهیای روزانه و شبانه انفورماتیک مطمئنا یه تخصص های تو علوم کامپیوتر داریم.من پیشنهاد میکنم که تو هفته یه ساعتی رو وقت بگزاریم هر کسی هر چیزی تو زمینه برنامه نویسی داره به دیگران با تشکیل کلاسای هفتگی گروهی انتقال بده ، اینطوری هم به بار علمی خودمون افزودیم که تکراری میشه واسمون و زکات علممونو میدیم .

زبان ها و تکنولوژی ونرم افزارایی که به نظرم بدردمون میخورن تو این رشته :

HTML
CSS
JAVASCRIPT
JQUARY
AJAX
SILVERLITE
PHOTOSHOP
DREAMWEAVER
EXPRETIONWEB
CSS3
HTML5
SQL SERVER
TSQL
WPF
TFS
UML
RUP
ORACLE
ASP.NET
ASP.NET MVC
PHP
MYSQL
CMS(JOOMLA ,...
FLASH
SEO
#C
ADO.NET
MULTILAYER
OOD
ENTITY FRAMWORK
LINQ
RESPONSIVE DESIGN
SHAIRPOINT
MATLAB
SPSS

من خودم اونایی که رنگ قرمز هست میتونم کمک کنم و درس بدم اونایی که آبی هست هم تا مدتی دیگه آمادگی شو دارم درس بدم.

هر کسی میتونه چیزی رو درس بده اعلام همکاری کنه و به نظرتون چیزی میاد به لیست اضافه کنید و پیشنهاد و انتقادی دارید بگید.

بهتره کلاس ها عملی و بازار کاری باشه

موفق باشید
اصل داستان چیزه خوبیه ولی این مباحثی که نوشتی رو بعضا باید فیلتر کرد و یکم مباحث پیشرفته در حوزه انفورماتیک پزشکی رو جایگزین کرد. مباحثی مثل:
css,photoshop, css3, html5, cms, joomla, flash
حوزه هایی هستند که من فکر کنم نباشن بهرتن.
به جاشون مباحثی مثل:
هوش مصنوعی، شبکه های کامپیوتری، Cloud Computing، SOA، Agileو اصول تست نم افزار، مدیریت پروژه، سیستم های خبره مباحثی هستند که باید به لیست شما اضافه بشن.
بازهم من تذکر میدم که کار بچه های انفورماتیک پزشکی برنامه نویسی نیستاااااااا...اگر کلا میخواهید یاد بگیرید بحثش جداس ولی به این نکته هم توجه داشته باشید.
علی ای حال در مباحث زیر رو من میتونید حساب کنید:
ASP.Net, C#.Net, OOP, OOD, SOA, مدیریت پروژه، اصول تست نرم افزار، Agile، SQL Server Design & Implementation، LinQ، Entity Framework، n-layer programming، RUP، UML، TFS، ADO.Net، جاوااسکریپت، جی کوئری و آژاکس, Software Architecture
تولد چیزی غیر از آغاز مرگ نیست . ادوارد یانک
 سپاس شده توسط hooriaty ، omid tarazi ، rezavig20 ، pristine

لطف کردید آقای فرهندیان

photoshop, css3, html5, cms, joomla, flash,CSS

این هایی رو که گفتید مباحث طراحی و برنامه نویسی وب هست با توجه به این که برنامه نویسی وب ASP.NET رو ترم اول گئاشتن و خیلی ها هم نگرفتنش به نظر من که HTML . CSS پایه طراحی وب هستن و از اونجایی که باید آدم تو این بحث بروز باشه HTML 5 , CSS3 هم میتونه تو این حوزه آموزشیه باشه و مقداری فتوشاپ و فلش هم بلد باشی واسه طراحی تم و قالب سایت بد نیست -از اونجایی هم که خیلی از سایت ها رو میتونی با یه CMS مثل جوملا راه بندازی اینم خوبه واسه یاد گرفتنش-
اگه شما توجه کرده باشی به غیر از چند تاش مابقیش یه جوری تو طراحی و برنامه نویسی وب دخالت دارن
-------------------------------------------------------------------------
اونایی هم که گفتید بجاش اضافه شه موافقم
دوستان کسایی که میخوان تو این کلاس ها شرکت کنند اعلام کنند
(9-مهر-1392، 09:29 صبح)rezavig20 نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*

لطف کردید آقای فرهندیان

photoshop, css3, html5, cms, joomla, flash,CSS

این هایی رو که گفتید مباحث طراحی و برنامه نویسی وب هست با توجه به این که برنامه نویسی وب ASP.NET رو ترم اول گئاشتن و خیلی ها هم نگرفتنش به نظر من که HTML . CSS پایه طراحی وب هستن و از اونجایی که باید آدم تو این بحث بروز باشه HTML 5 , CSS3 هم میتونه تو این حوزه آموزشیه باشه و مقداری فتوشاپ و فلش هم بلد باشی واسه طراحی تم و قالب سایت بد نیست -از اونجایی هم که خیلی از سایت ها رو میتونی با یه CMS مثل جوملا راه بندازی اینم خوبه واسه یاد گرفتنش-
اگه شما توجه کرده باشی به غیر از چند تاش مابقیش یه جوری تو طراحی و برنامه نویسی وب دخالت دارن
-------------------------------------------------------------------------
اونایی هم که گفتید بجاش اضافه شه موافقم
دوستان کسایی که میخوان تو این کلاس ها شرکت کنند اعلام کنند
ترم اول منظورتون .Net هست؟
من فکر میکنم حتی از زاویه یک برنامه نویس یا مهندس کامپیوتر هم که نگاه کنید کار برنامه نویس یا مهندس کامپیوتر طراحی و این بحثا نیست...با این توصیفات شما من فکر میکنم آخر سر تبدیل به دریایی به عمق یک سانت و وسعت 1 کیلومتر میشیم...من خودم ترجیح میدم برکه ای به عمق خیلی زیاد و وسعت کمتر باشم!
حتی تو شرکتای تخصصی نرم افزار بزرگ هم تیم طراحی از تیم برنامه نویسی جدا هستند. داشتن اطلاعات سطحی خوبه ولی اینکه زمان بذارید من فکر میکنم زمانتون رو هدر دادید.
دوستانی که وارد کارشناسی ارشد شدن زمان برای یادگیری موارد متفرقه نخواهند داشت. هدف از در س دات نت هم که ترم اول ارائه میشه و مخصوص ورودی های رشته تجربی هسش، اینه که اون دوستان رو با حال و هوای برنامه نویسی و مفاهیم پایه آشنا کنه. هدف از این درس ارائه بعنوان درس اصلی برای بچه های ریاضی نیست! بخاطر همین موضوع در ترم 1 این درس بعنوان درس اختیاری از سوی مدیر گروه فقط برای دوستان تجربی پیشنهاد و ارائه میشه.
باز میگم هدف بچه های انفورماتیک برنامه نویسی نباید باشه و همچنین هدف مهندسین کامپیوتر هم طراحی نباید باشه!
---------------
ببخشید به مطالبتون گسسته و در هم برهم ج دادم
خب حالا یه سوال ؟ حالا کسی که .net رو بلد باشه بهتر میتونه تو طراحی و پیاده سازی یه نرم افزار پزشکی کار کنه یا کسی که بلد نباشه؟

من فکر میکنم پیاده سازی نرم افزار های حوزه سلامت یکی از کارای حیطه رشته انفورماتیک پزشکی میشه و مسلما اگه کسی بدونه .net و هر دانشی از کامپیوتر داشته باشه موفق تره

در ضمن تو همون رشته نرم افزار هم آره یه طراح وبسایت باید خیلی از موارد بالا رو بلد باشه واسه تو شرکتی کار کردن
مثل html css ajax silverlight photoshop جی کوری و ...
و یه برنامه نویس وب هم باید .net و تکنولوژی های وابستشو بدونه

و به نظرم اگه خودش بخواد کار بگیره و واسه خودش کار کنه هر دو حوزه اش رو بلد باشه بهتره

اینها رو هم خودم سراغ دارم که میگم

و برای تحلیلگر شدن نرم افزار هم خود فرد اول باید کد نویسی کرده باشه که بتونه تحلیل کنه تازه این یه جنبه ش هست و خیلی چیز های دیگه و تجربه هم لازمه

و به نظر من کسی که این ابزار ها رو بلد باشه موفق تره
راستی خودم اطلاع دارم که کار ارشد کامپیوتر کد نویسی نیست ولی باید بلد باشهکه بتونه تحلیل و طراحی کنه

و نباید فراموش کنم که من 2 سال هنرستانم و 2 سال کاردانیمو و 2 سال کارشناسیمو وقت گذاشتم -6 سال از عمرمو وقت نگزاشتم که بخوام پیش زمینه کاریمو رشتم رو فراموش کنم و بگم چون الان رشتم انفورماتیک پزشکی هست کامپیوتر و نرم افزار و کد نویسی تعطیل-من ترجیه میدم کامپیوتر و رشته لیسانسمو تو رشته الانم بکار ببرم و ابزار کارم کنم و تو زمینه نرم افزار هم پیشرفت کنم چون بهش علاقه دارم و فکر کنم ابزار کار من واسه پیشرفت کردن تو رشته انفورماتیک پزشکی همین دانش کامپیوتر میتونه باشه.

مثلا کسی که میخواد جایی بره با asp.net کد بزنه قبول داری که ازش میخوان که جی کوری ajax برنامه نویسی muli layer مفاهیم شی گرایی c# یا vb.net .. اس کیو ال ان تیتی فریم ورک linq و...رو بلد باشه من که همه دوستام که کد نویس وب هستن اینا رو بلدن و بکار میبرن و ازشونم میخوان و چند تااز دوستام که مدیر پروژه و تحلیلگرن اینا رو گذروندن که تونستن به اونجا برسن
البته تو شرکتایی هستن که طرف یه کم uml بلده یا فقط help نویس داکیومنت نویسه ولی بهش میگن تحلیل گر. من تحلیل گر پروژه های بزرگ رو منظورمه.

راستی منم نگفتم همه موارد بالا رو بلد باشیم ومنم همه رو بلد نیستم ولی دوست دارم یاد بگیرم

منم نگفتم طراحی و برنامه نویسی جدا نیستن
منم خودم تو یه شرکت نرم افزاری نسبتا بزرگی کار میکنم و با این جور شرکت ا آشنام
زمان داشتن دست خود آدمه و عادتشه منم آدم بی کاری نیستم از 7 صبح تا 7 بعد از ظهر سر کارم و بعضی حتی وقت نهار هم پیدا نمیکنم و شب که میرم خونه یادم میاد که نه صبحانه خوردم و نه نهار -وقتی هم رسیدم خونه از ساعت تا 3 صبح اونموقع وقت آزادمه و اونموقع در گیر یادگیری های بقول شما متفرقه هستم و درس ای ارشد-پنجشنبه ها هم از 14 به بعد و جمعه هم کلا
پس وقت پیدا میشه اگه خود آدم بخواد

آقای فرهمندیان شما که خودتون برنامه نویس کدنویسین دیگه چرا؟!الان فکر میکنم ترم های آخر باشین و هر چی سابقه کاری دارین برنامه نویسی هست و از کامپیوتر دارین
شما قبول دارید که کار رشته انفورماتیک یکیش پیاده سازی نرم افزار و... تو حیطه سلامت هست؟

ممنونم
 سپاس شده توسط omid tarazi
(9-مهر-1392، 05:01 عصر)rezavig20 نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*خب حالا یه سوال ؟ حالا کسی که .net رو بلد باشه بهتر میتونه تو طراحی و پیاده سازی یه نرم افزار پزشکی کار کنه یا کسی که بلد نباشه؟

من فکر میکنم پیاده سازی نرم افزار های حوزه سلامت یکی از کارای حیطه رشته انفورماتیک پزشکی میشه و مسلما اگه کسی بدونه .net و هر دانشی از کامپیوتر داشته باشه موفق تره

در ضمن تو همون رشته نرم افزار هم آره یه طراح وبسایت باید خیلی از موارد بالا رو بلد باشه واسه تو شرکتی کار کردن
مثل html css ajax silverlight photoshop جی کوری و ...
و یه برنامه نویس وب هم باید .net و تکنولوژی های وابستشو بدونه

و به نظرم اگه خودش بخواد کار بگیره و واسه خودش کار کنه هر دو حوزه اش رو بلد باشه بهتره

اینها رو هم خودم سراغ دارم که میگم

و برای تحلیلگر شدن نرم افزار هم خود فرد اول باید کد نویسی کرده باشه که بتونه تحلیل کنه تازه این یه جنبه ش هست و خیلی چیز های دیگه و تجربه هم لازمه

و به نظر من کسی که این ابزار ها رو بلد باشه موفق تره
راستی خودم اطلاع دارم که کار ارشد کامپیوتر کد نویسی نیست ولی باید بلد باشهکه بتونه تحلیل و طراحی کنه

و نباید فراموش کنم که من 2 سال هنرستانم و 2 سال کاردانیمو و 2 سال کارشناسیمو وقت گذاشتم -6 سال از عمرمو وقت نگزاشتم که بخوام پیش زمینه کاریمو رشتم رو فراموش کنم و بگم چون الان رشتم انفورماتیک پزشکی هست کامپیوتر و نرم افزار و کد نویسی تعطیل-من ترجیه میدم کامپیوتر و رشته لیسانسمو تو رشته الانم بکار ببرم و ابزار کارم کنم و تو زمینه نرم افزار هم پیشرفت کنم چون بهش علاقه دارم و فکر کنم ابزار کار من واسه پیشرفت کردن تو رشته انفورماتیک پزشکی همین دانش کامپیوتر میتونه باشه.

مثلا کسی که میخواد جایی بره با asp.net کد بزنه قبول داری که ازش میخوان که جی کوری ajax برنامه نویسی muli layer مفاهیم شی گرایی c# یا vb.net .. اس کیو ال ان تیتی فریم ورک linq و...رو بلد باشه من که همه دوستام که کد نویس وب هستن اینا رو بلدن و بکار میبرن و ازشونم میخوان و چند تااز دوستام که مدیر پروژه و تحلیلگرن اینا رو گذروندن که تونستن به اونجا برسن
البته تو شرکتایی هستن که طرف یه کم uml بلده یا فقط help نویس داکیومنت نویسه ولی بهش میگن تحلیل گر. من تحلیل گر پروژه های بزرگ رو منظورمه.

راستی منم نگفتم همه موارد بالا رو بلد باشیم ومنم همه رو بلد نیستم ولی دوست دارم یاد بگیرم

منم نگفتم طراحی و برنامه نویسی جدا نیستن
منم خودم تو یه شرکت نرم افزاری نسبتا بزرگی کار میکنم و با این جور شرکت ا آشنام
زمان داشتن دست خود آدمه و عادتشه منم آدم بی کاری نیستم از 7 صبح تا 7 بعد از ظهر سر کارم و بعضی حتی وقت نهار هم پیدا نمیکنم و شب که میرم خونه یادم میاد که نه صبحانه خوردم و نه نهار -وقتی هم رسیدم خونه از ساعت تا 3 صبح اونموقع وقت آزادمه و اونموقع در گیر یادگیری های بقول شما متفرقه هستم و درس ای ارشد-پنجشنبه ها هم از 14 به بعد و جمعه هم کلا
پس وقت پیدا میشه اگه خود آدم بخواد

آقای فرهمندیان شما که خودتون برنامه نویس کدنویسین دیگه چرا؟!الان فکر میکنم ترم های آخر باشین و هر چی سابقه کاری دارین برنامه نویسی هست و از کامپیوتر دارین
شما قبول دارید که کار رشته انفورماتیک یکیش پیاده سازی نرم افزار و... تو حیطه سلامت هست؟

ممنونم
کار متخصصان انفورماتیک پزشکی برنامه نویسی و کد زدن نیست.. من خودم سالیان متمادی تو کار برنامه نویسی و تحلیل پروژه هستم. با شرکت های مختلف از همکاران و رایورز بگیر تا دانشگاه شریف و چند تا شرکت انگلیسی و آلمانی کار کردم...همه اینا درسته از کامپیوتر و برنامه نویسی دارم. ولی این ربطی به این قضیه نداره که کار متخصص انفورماتیک پزشکی کد زدن و طراحی سایت و نر م افزار و اینا نیست! بلد بودن این موارد خیلی خوبن ولی باید بین چیزایی که میخواهید یاد بگیرید باید اولویت بذارید. و الا رشته انفورماتیک پزشکی که کارش تولید نرم افزار حوزه پزشکی فقط نیست! اگه اینجوری بود دیگه چرا شد رشته!! نرم افزارای مورد نیاز رو میدادن شرکت های بیرون مینوشتن و خلاص! کار پیاده سازی و کد زدن کار برنامه نویسا هست نه متخصصان انفورماتیک پزشکی! انفورماتیکیا باید در حوره های تجزیه و تحلیل، مدیریت پروژه ها، آماده سازی زیرساختها و ... فعالیت کنن. از این رو در مباحثی چون تجزیه تحلیل نرم افزار، داده کاوی، وب کاوی، پزشکی از راه دور، سلامت همراه، یادگیری ماشیو وشبکه عصبی و مواردی چون اینها باید فعالیت نمود.
من قبول دارم حرف شما رو و رزومتونم خوندم.
منم گفتم یکی از کار های انفورماتیک پزشکی پیاده سازیه

شما هم میگید تحلیل اینم قبول دارم ولی کسی که تا حالا کد نزده باشه نموتونه تجلیلگر واقعی شه

خودتونم میگید خوبه یاد بگیره

منم گفتم از نرم افزار و کد نویسی و مفاهیم رشته قبلیمون توی انفوراتیک به عنوان ابزار استفاده کنیم همین بده؟!
(10-مهر-1392، 09:13 صبح)rezavig20 نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*من قبول دارم حرف شما رو و رزومتونم خوندم.

شما هم میگید تحلیل اینم قبول دارم ولی کسی که تا حالا کد نزده باشه نموتونه تجلیلگر واقعی شه

منم گفتم از نرم افزار و کد نویسی و مفاهیم رشته قبلیمون توی انفوراتیک به عنوان ابزار استفاده کنیم همین بده؟!
داریم وارد چالش میشیم:-)) البته من دوس دارم بحث های چالشی رو و از شما هم تشکر میکنم که به بحث ادامه دادید. جای این بحث ها واقعا تو کشور ما خالیه. بیاییم و بحث کنیم و چالش ایجاد کنیم...!!
به هر حال اگر انفورماتیک خوندید و اومدید نشستید کد زدید بدونید در اون لحظا دارید روح علم انفورماتیک رو میلرزونید...!!!:-)
(10-مهر-1392، 11:39 صبح)vahid_farahmandian نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
(10-مهر-1392، 09:13 صبح)rezavig20 نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*من قبول دارم حرف شما رو و رزومتونم خوندم.

داریم وارد چالش میشیم:-)) البته من دوس دارم بحث های چالشی رو و از شما هم تشکر میکنم که به بحث ادامه دادید. جای این بحث ها واقعا تو کشور ما خالیه. بیاییم و بحث کنیم و چالش ایجاد کنیم...!!
به هر حال اگر انفورماتیک خوندید و اومدید نشستید کد زدید بدونید در اون لحظا دارید روح علم انفورماتیک رو میلرزونید...!!!:-)
لطفا بگید در کشور ما روح کدوم رشته در حال لرزش نیست؟! Big Grin

وقتی شما یک مطلبی رو تحلیل کردید تحقیق کردید(یا هر کار دیگه ای که روح انفورماتیک رو به لرزه در نیاره!!) و خواستید به مرحله پیاده سازی برسونید چطور افرادی متخصص که می تونن در قالب کار گروهی شرکت کنند رو پیدا می کنید که از نظر مالی حاضر باشن با شما کنار بیان؟!! به فرض محال که پیدا کردید، در چه چهارچوب قانونی می خواید با اونا وارد قرارداد بشید؟! یا کدوم شرکت حاضر هست یه کارشناس ارشد انفورماتیک پزشکی رو بگیره روش سرمایه گذاری کنه بهش برای تحقیق حقوق بده و ... ؟!

کسانی که کارشناسی آی تی خوندن این مطلب رو از نزدیک لمس می کنن!! از استادی که داره بهت درس می ده تا سران مملکت و اقوامت و ... در بهترین حالت تو رو یک برنامه نویس می دونن(بازم تاکید می کنم در بهترین حالت!) تازه اونجا که مثلا وزارت علومه!

البته از حق نگذریم توی همین 2 هفته که از شروع کلاسا می گذره من واقعا می بینم که استادا تاکیدشون روی انفورماتیک و فناوری اطلاعات هست و درک خوبی دارند ولی فکر می کنم این قضیه هم فقط در محیط آکادمیک باشه، در بیرون از این محیط همون آش و همون کاسه به قوت خودش باقیه!!!

لطفا کمک کنید این بحث به یه نتیجه ای برسه Big Grin اقلا بین خودمون.
آیا شما زمینه این علم رو صرفا یادگیری و یاددادن و کلا محافل علمی می دونید؟! یا جایی هست که بشه این علم رو به کارایی پیوند زد؟! یا اگر نیست که خودمون باید روحشو بلرزونیم دیگه؟!!
(10-مهر-1392، 12:33 عصر)omid tarazi نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
(10-مهر-1392، 11:39 صبح)vahid_farahmandian نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*

لطفا بگید در کشور ما روح کدوم رشته در حال لرزش نیست؟! Big Grin

وقتی شما یک مطلبی رو تحلیل کردید تحقیق کردید(یا هر کار دیگه ای که روح انفورماتیک رو به لرزه در نیاره!!) و خواستید به مرحله پیاده سازی برسونید چطور افرادی متخصص که می تونن در قالب کار گروهی شرکت کنند رو پیدا می کنید که از نظر مالی حاضر باشن با شما کنار بیان؟!! به فرض محال که پیدا کردید، در چه چهارچوب قانونی می خواید با اونا وارد قرارداد بشید؟! یا کدوم شرکت حاضر هست یه کارشناس ارشد انفورماتیک پزشکی رو بگیره روش سرمایه گذاری کنه بهش برای تحقیق حقوق بده و ... ؟!

کسانی که کارشناسی آی تی خوندن این مطلب رو از نزدیک لمس می کنن!! از استادی که داره بهت درس می ده تا سران مملکت و اقوامت و ... در بهترین حالت تو رو یک برنامه نویس می دونن(بازم تاکید می کنم در بهترین حالت!) تازه اونجا که مثلا وزارت علومه!

البته از حق نگذریم توی همین 2 هفته که از شروع کلاسا می گذره من واقعا می بینم که استادا تاکیدشون روی انفورماتیک و فناوری اطلاعات هست و درک خوبی دارند ولی فکر می کنم این قضیه هم فقط در محیط آکادمیک باشه، در بیرون از این محیط همون آش و همون کاسه به قوت خودش باقیه!!!

لطفا کمک کنید این بحث به یه نتیجه ای برسه Big Grin اقلا بین خودمون.
آیا شما زمینه این علم رو صرفا یادگیری و یاددادن و کلا محافل علمی می دونید؟! یا جایی هست که بشه این علم رو به کارایی پیوند زد؟! یا اگر نیست که خودمون باید روحشو بلرزونیم دیگه؟!!
من با این حرف شما مخالفم که آیا کسی پیدا میشه یک کارشناس انفورماتیک پزشکی رو بگیره روش سرمایه گذاری کنه و برای تحقیق حقوق بده..
برای این حرفتون مثال نقض دارم. جهاد دانشگاهی ها(تهران-شریف-خواجه نصیر مثال های بارز)، شرکت های فعال در حوزه انفورماتیک پزشکی و خیلی جاهای دیگه برای تحقیق و تحلیل خیلی حساب میکنن و خرج میکنن.
لرزش روح یک رشته در دانشگاه های کشور ما یک دلیلش خود ما دانشجویان هستیم.. ما ها دانشجویان خوبی نبودیم(جسارت به بقیه نشه، خودم رو میگم) اگه خوب بودیم نمیذاشتیم روح ها بلرزن...
به مباحث همکاری و جمع آوری تیم هم اشاره داشتید که باید بگم خوشبختانه موج خوبی در کشور داره راه میوفته. شرکت های بزرگ دارن به این سمت میرن که تیم های هدفمند با حد و مرز کاری تشکیل بدن و امروزه شاهد هستیم که تو شرکت ها واحدهای تحلیل، تحقیق، توسعه برای پروژه های مختلف شکل دهی میشن. از نظر مالی هم خوب شما یه بررسی کلی داشته باشید میبینید که صنعت آی تی و کامپیوتر از صنعت های پر درآمد در جهان هست ولی خیلی از ماها به دلایل مختلف و محترم حاضریم با کمترین دستمزد بیشترین کار رو بکنیم...
باز در این زمینه هم شرکت ها به این دید رسیدند که باید بودجه های کلان برای این حوزه در نظر بگیرن. حتی در یکی از پروژه ها که من هم توش شرکت داشتم از یک عزیزی برای مشاوره معماری استفاده شد و دستمزد ساعتی 80هزار تومان رو بهش میدادن...باز از این مثالا زیاد دارم من...
به هر حال سوالاتتون خوب و بجا هست ولی باید در نظر گرفت که خوشبختانه این دید داره تو جامعه ایجاد میشه که جایگاه کارشناسان آی تی و کامپیوتر باید بالاتر بره. البته باز متذکر میشم اینکه کسی برنامه نویس باشه الان دیگه برای ما ارزشی نداره...ما الان تو این حوزه به متخصصان در حوزه تحلیل و طراحی سیستم نیاز داریم. افرادی که بتونن به هر نحوی با هر ابزاری و متدی از جمله هستان شناسی و شبکه معنایی و ... بتونه تحلیل جامعی از شرایط و سیستم رو ارایه بده تا بشه از این تحلیل در جایگاه های مختلف استفاده نمود. دقت کنید که دیدتون این نباشه که هر تحلیلی در این زمینه منجر به تولید نرم افزار میشه...ممکنه تحلیل در این سطح منجر به یک استراتژی یا سیاست کلان بشه..یا مبنای سایر تحلیل ها در لایه های دیگه بشه...
البته برنامه نویس بودن امتیاز ارزشمندی هست در این حوزه، چرا که میتونید بر کار افراد در لایه های پایین تر نظارت و مدیریت داشته باشید ولی این امتیتز، امتیاز کافی نیست!

------------
ببخشید اگر نامفهوم شد جملاتم;-)
 سپاس شده توسط Harika ، omid tarazi ، hooriaty ، rezavig20 ، agwdt2012