میهمان گرامی ، خوش آمدید . عضــویترتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

گزارش مؤسسه هریس اینتركتیو از مدارک پزشکی الکترونیک

#1
گزارش مؤسسه هریس اینتركتیو (Harris Interactive)، ‌كه برای شركت زیراكس تهیه شده است، نشان می­دهد كه تنها 26 درصد از بیماران خواستار دیجیتالی شدن مدارك پزشكی خود هستند. محققان می­گویند كه برای آموزش بیماران درباره فواید مدارك پزشكی دیجیتال باید كارهای بیش­تری انجام شود.
بنا بر تحقیقی كه هریس اینتركتیو برای زیراكس انجام داده است، اگرچه پزشكان –احتمالاً به دلیل مشوق­های مالی فدرال- به استفاده از ثبت الكترونیكی داده­های بهداشتی (EHR) تمایل نشان می­دهند، تنها 26 درصد از بیماران از ثبت دیجیتالی رضایت دارند.
بر اساس گزارش زیراكس، 85 درصد از بیماران پاسخ دهنده به این نظرسنجی در مورد ثبت دیجیتالی اطلاعات پزشكی ابراز نگرانی كردند.
هریس برای انجام نظرسنجی آنلاین سالانه خود در مورد EHR در ماه مه 2012 با 2147 بزرگ­سال امریكایی مصاحبه كرد.
بنا بر این گزارش كه در تاریخ 31 ژوییه منتشر شد، تعداد پاسخگویانی كه به پیشرفت بهداشت از طریق كاربرد پرونده­های دیجیتالd باور داشتند طی سه سال گذشته در حد 40 درصد ثابت مانده است.
جان مور، از محققان چیلمارك ریسرچ (Chilmark Research)، یافته­ها را با هم قیاس كرده است و چنین می­گوید: "مشتریان بابت كاربرد ابزار دیجیتالی برای ثبت تاریخچه بهداشتی­شان توسط پزشك خود نگران نیستند. در واقع، اكثر آن­ها معتقدند كه اگر پزشك­شان از فناوری­های مدرنی چون EHR استفاده كند از مراقبت­های بهتری برخوردار خواهند شد."
بنا به گفته ماركوس فرامهرتز، مدیر ارشد ابداعات بهداشتی زیراكس، آموزش برای افزایش اطمینان بیماران به EHR نكته­ای كلیدی است.
فرامهرتز در مصاحبه­ای چنین گفته است: "آموزش بخشی بسیار مهم در شناخت این نكته است كه در واقع مدارك بهداشتی الكترونیكی در بیمارستان­ها در حفاظی ایمن قرار دارند- میزان ایمنی شیوه نگه­داری آن­ها همانند ایمنی اطلاعات مالی و حساب­های بانكی است."
آقای مور نیز چنین می­گوید: "مشتریان در مورد ایمنی اطلاعات بهداشتی حفاظت­شده (PHI) خود نگران­اند و كاملاً هم حق دارند. این صنعت در زمینه حفاظت از اطلاعات پزشكی سابقه بسیار بدی دارد و باید سپاسگزار باشیم كه تصمیمی جدی در این زمینه در شرف اتخاذ است."
بنا به گفته نانسی فبازی، تحلیلگر ارشد بهداشت در مؤسسه فراست اند سولیوان (Frost and Sullivan)، احتمالاً فشار منفی ناشی از هك داده­های بهداشتی موجب نگرانی بیماران در مورد EHR شده است اما این مسائل حل خواهد شد و هنوز در زمینه كاربرد EHR در ابتدای راه هستیم.
حریم خصوصی و امنیت از مدت­ها پیش موجب هراس بیماران از EHR بوده است. مؤسسه بهداشتی سی­دی­دبلیو (CDW Healthcare) در گزارش ماه مارس 2011 اعلام كرده بود كه 49 درصد از بیماران مورد بررسی بر این اعتقاد بودند كه EHR بر حریم خصوصی­شان تأثیر منفی خواهد داشت.
مشكل دیگر بیماران با EHR مربوط به چگونگی ورود اطلاعات توسط پزشك به كامپیوترهای شخصی است. به گفته آقای فرامهرتز، این كار ممكن است باعث ناراحتی بیماران شود. او خاطرنشان می­كند كه فناوری­های همراه، مانند تبلت­ها، به طور بالقوه می­توانند باعث كاهش این ناراحتی شوند.
استیو هوور، مدیرعامل مركز تحقیقات پالوآلتوی زیراكس در گزارشی چنین گفته است: "در كنار تجربه­های خودمان، اگر این نظرسنجی تنها یك نكته را به ما بگوید آن نكته این است كه هرگز نباید فناوری را خارج از بطن شرایط انسانی ایجاد یا راه­اندازی كرد."
خانم فبازی نیز می­گوید: "شاید بعضی از بیماران از استفاده از EHR خاطراتی منفی داشته باشند- مثلاً چنین به نظرشان رسیده باشد كه پزشك مربوطه بیش­تر از آن كه به بیمار توجه و تمركز كند بر كامپیوتر تمركز كرده است. این اتفاق برای من افتاده است و تجربه بسیار بدی است."
آقای فرامهرتز توصیه می­كند كه به بیماران در مورد فواید EHR آموزش داده شود. بر این اساس، زیراكس در این زمینه دست به اقدام زده است.
برای ارائه­كنندگان خدمات بهداشتی جست­وجو در پایگاه داده­ها آسان­تر از گشتن میان كاغذهاست. به علاوه، EHR می­تواند به پیگیری آلرژی­ها و تداخلات دارویی نیز كمك كند.
به گفته آقای فرامهرتز، "در اختیار داشتن این اطلاعات می­تواند به نجات زندگی بیماران بینجامد."
خانم فبازی با اشاره به "تأثیر شبكه" می­گوید: "دیجیتالی كردن و تبادل داده­ها به افزایش مشاركت­های ارزشمند منجر می­شود. بیماران و مشتریان هنوز باید با فواید EHR و ثبت داده­های بهداشتی شخصی (PHR) آشنا شوند زیرا هنوز به آن نقطه از آگاهی نرسیده­ایم."
خانم فبازی پیشنهاد می­كند كه همانند پزشكان، به بیماران هم امتیازات تشویقی برای استفاده از PHR و ثبت و مدیریت مراقبت­های بهداشتی خود داده شود.
مركز كنترل بیماری­های ایالات متحده اعلام كرده است كه 75 درصد از پزشكان مورد بررسی در یكی از تحقیقات این مركز معتقد بودند كه استفاده از EHR به بهبود مراقبت­های بهداشتی منجر شده است.

به گفته آقای مور، پزشكان اگر بخواهند در بلند مدت در رقابت در بازار كار موفق باشند باید از EHR استفاده كنند.
زیراكس در حال كار بر روی روش­هایی است كه منجر به ساده­تر شدن روند بخش­های پشتیبانی و مقدم كار پزشكی شود و از خطاهای آن بكاهد.
در واقع، محققان هاروارد دریافته­اند كه 84 درصد از پزشكان مصاحبه­شونده در یكی از تحقیقات اخیرمعتقد بودند كه با استفاده از EHR كم­تر در كار خود دچار خطا شده­اند. این گزارش در تاریخ 25 ژوئن در نشریه آرشیو پزشكی داخلی منتشر شد.

منبع خبر : ئی ویك ، 8 اوت 2012 - ترجمه شده در روابط عمومی و امور بین الملل سازمان فناوری اطلاعات ایرانزمان آدم هارا عوض نمی کند، . . . زمان حقیقت آدم هارا آشکار میسازد.
 سپاس شده توسط hadi ، samane70 ، Orkide ، K1Y@N ، Harika


موضوعات مشابه ...
موضوع
  تفکیک رشته مدارک پزشکی به چند رشته
  چارت جدید پیشنهادی مدارک پزشکی وزارت بهداشت
  تشکر از دوستان و خداحافظی با انفورماتیک پزشکی
  20 دانشمند برجسته علوم پزشکی کشور در ISC معرفی شدند
  پزشکی از راه دور برای پیشرفت نیازمند فرهنگسازی است
  چک لیست ارزشیابی بخش مدارک پزشکی
Lightbulb سیگارهای الکترونیک و قلب
  آمادگي دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای کمک به زلزله زدگان آذربایجان+لینک تصاویر ماهواره
  راه اندازی یک رشته تحصیلی جدید در دانشگاه علوم پزشکی
Exclamation نخستین دانشگاه علوم پزشکی کشورتوسط آمریکاییان در ارومیه تاسیس شده استکاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان