میهمان گرامی ، خوش آمدید . عضــویت

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 1 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

اعلام آمادگی برای برنامه ریزی گروهی ارشد HIT 94

سلام دوستان. وقتتون بخیر Shy
من مهر امسال میرم ترم 7. با توجه به اینکه مهمانی گرفتم و واحدام چندان با واحدای دانشگاه مقصد تطابق نداره، نمی دونم امسال درسم تموم میشه و می تونم کنکور بدم یا نه... Undecided
اما خیلی دوس دارم که امسال ما هم مثل بچه های سال های پیش سرگروه انتخاب کنیم، برنامه ریزی کنیم واسه ارشد خوندن و با هم در ارتباط باشیم.Blush
در ضمن ما اینجا به تجربه و مشاوره های رتبه های برتر سال پیش واقعا نیاز داریم. چون حجم مطالب زیاده"Himt.ir (11)" و ما نیاز داریم که کسی که این کتابها رو خونده به ما بگه که کدوم کتابا و فصل ها مهم ترند. من خودم شخصا واقعا نمی دونم چه جوری و از کجا شروع کنم...UndecidedSadExclamationHuh
بچه های سال های پیش افرادی مثل ملیحه خانوم (mali)= رتبه 14 و ( مهربان) = رتبه 3 رو در کنار خودشون داشتن که واقعا دلسوزانه بهشون مشاوره می دادند "Himt.ir (12)"و کمک می کردن بچه ها رو ...
ازتون می خوام هر کسی تمایل داره، همینجا پاسخ بده و آمادگی خودشو واسه این همکاری اعلام کنه تا ایشالا ما هم از مهر شروع کنیمWink
قبولی های ارشد سال های قبل! نیازمند یاری سبزتان هستیم....Big GrinBig GrinTongue
بزرگترین لذت در زندگی انجام کاریست که دیگران می گویند:
تو نمی توانی !
رومن پولانسکی
سلام هانيه جان
عزيزم اميدورام شما هم امسال بخونيد و مفق بشين خانمي ...ممنون از اظهار لطفي كه داشتي عزيزم من همجنان در خدمت بچه هاي سايت هستم ...هرجا كمكي از دستم بربياد واستون انجام ميدم عزيزم
Roseخدایا ما را ببخش برای همه درهایی که زدیم و هیجکدام خانه تو نبودRose

سپاس شده توسط shaparak ، فهیمه
با سلام،
اگه خدا بخواد تصمیم دارم ارشد 94 شرکت کنم و اصلا نمیدونم باید از کجا شروع کنم،چه جوری بخونم،چند ساعت بخونم،چه مباحثی رو بیشتر بخونم و ...... این کتابا رو ک میبینم میترسم تو رو خدا یکی بیاد کمک کنه. واقعا به بچه های انفورماتیک غبطه میخورم خیلی فعالن.خواهش میکنم به خاطر خودمون هم ک شده بیاین تجربیاتمونو در اختیار هم بزاریم تا به نتیجه دلخواهمون برسیمRose
هیچگاه دلت را به روزگـــــــار مسپار که دریایی از ناامیدی هست ... دلت را به خــــــدا بسپار که دریایی از امید است...
(10-شهريور-1393، 04:22 عصر)فهیمه نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*با سلام،
اگه خدا بخواد تصمیم دارم ارشد 94 شرکت کنم و اصلا نمیدونم باید از کجا شروع کنم،چه جوری بخونم،چند ساعت بخونم،چه مباحثی رو بیشتر بخونم و ...... این کتابا رو ک میبینم میترسم تو رو خدا یکی بیاد کمک کنه. واقعا به بچه های انفورماتیک غبطه میخورم خیلی فعالن.خواهش میکنم به خاطر خودمون هم ک شده بیاین تجربیاتمونو در اختیار هم بزاریم تا به نتیجه دلخواهمون برسیمRose

بچه های انفورماتیک واقعااااااااااااااااااا اکتیو هستن.
به این امیدم که بچه های HIT از مهر کم کم بیان سایت سر بزنن و نظر بدن و ...
وگرنه دیگه این همکاری نکردن، از دید من، کم لطفی حساب میشهUndecidedSad
به امید دیدن بچه های HIT 94 در این تاپیکRoseRolleyes
تو نمی توانی !
رومن پولانسکی
سلام دوستان میخواستم چند تا مطلب رو ذکر کنم.

هانیه جان:
1. این که میخوایید مثل بچه های سال پیش سرگروه داشته باشید، اول باید دوستانی که قصد شرکت در آزمون ارشد 94 رو دارن اعلام آمادگی کنن و بعد میشه سرگروه انتخاب کرد( منظورم اینه که حداقل چند نفر اعلام آمادگی کنن برای شروع به خوندن کردن و بعد..)
2.در مورد اینکه به راهنمایی نیاز دارید همونطور که ما سال پیش به راهنمایی نیاز داشتیم و ملیحه جان واقعا کمک کردن( مهربان جان امسال رتبه 3 آوردن)، شکی نیست، ولی در مورد اینکه بشه گفت کدوم فصل ها مهمترن، حداقل من امسال متوجه شدم که این فقط یه برآورده و احتماله که نمیشه مطمئن بود که تا چه حد میتونه درست باشه.( مثلا در آزمون سال 92 فک کنم حدودا 6 تا از سوالات فناوری دقیقا ازکتاب کامپیوتر دکتر مقدسی مطرح شده بود ولی امسال تقریبا هیچ سوالی از کتاب کامپیوتر ایشون مطرح نشده بود. یا سال قبل از 20 سوال کدگذاری، 10 سوال در مورد کتاب طبقه بندی ICD10 مطرح شده بود، ولی امسال فقط 4سوال در مورد اون بود، سال پیش هیچ سوالی در مورد کدگذاری مرگ ومیر مطرح نشده بود ولی امسال 3 تا سوال در مورد کدگذاری مرگ و میر بود)پس دست طراح سوال بازه و معلوم نیست دقیقا سوالات شبیه امسال یا سال قبل باشن یانه. پس از الان تصمیم بگیرید که هر منبعی رو که میخونید، اکثر فصل هاش رو با دقت بخونید.وهر فصلی را که میخونید بعدش آزمون ها رو نگاه کنید که بفهمید چطور و به چند صورت از اون مبحث سوال میدن.البته بازهم در مورد اهمیت هر فصلی بخواید سوال کنید من و بقیه دوستان، اگه بدونیم، در خدمت تون هستیم.

3.در مورد اعلام آمادگی هم، ملیحه جان و من هم تا جایی که بتونم، در خدمت تون هستم. ولی در کل منتظر اعلام آمادگی نباشید، سمج باشید و پیگیر جواب سوال هاتون باشید؛ سوالات تون رو مطرح کنید، اگه جواب نگرفتید به کاربرهایی که فعال ترن یا میتونن راهنمایی کنن، پیام خصوصی بدید.اینقدر پیگیر باشید تا جواب سوال هاتون رو بگیرید.لازم هم نیست همیشه سوال هاتون رو از یه نفر بپرسید.

و در مورد سوالات فهیمه جان: به نظرم سوالات تون مبهم هستن. مثلا اینکه از کجا شروع کنید و چه جوری شروع کنید... در مورد اینکه چند ساعت بخونید بستگی به برنامه ریزی شما داره. مثلا ممکنه من یه فصل رو در 5 ساعت خوب بفهمم و شما در سه ساعت خوب بفهمید.. و اینکه چه مباحثی بخونید، منظورتون اینه که از کدوم منابع شروع کنید؟؟؟
میبخشید طولانی شدRolleyes
در کل هر سوالی دارید بپرسید ما در خدمت تون هستیم.Rose
رقص در باران و طوفان را ،به نشستن و لذت بردن از رنگین کمان ترجیح میدهم
سلام دوستان
من هم تصمیم دارم ارشد 94 شرکت کنم لطفا کمکم کیند ممنون
سلام،منم میخوام برا ارشد 94 بخونم امیدوارم امسال قبول بشیم،ولی نمیدونم از کجا و چطوری شروع کنم.
درس فناوری اطلاعات هم امسال که اکثرا برنامه نویسی شده!!!
زبان با چه کتابی شروع کنیم؟؟؟
ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایین.Rose
یادم باشد چه زود دیر می شود. Blush
Wink
(14-شهريور-1393، 06:44 عصر)roia نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*سلام،منم میخوام برا ارشد 94 بخونم امیدوارم امسال قبول بشیم،ولی نمیدونم از کجا و چطوری شروع کنم.

سلام دوست عزیز
برای درس زبان منابع معرفی شده ی سازمان سنجش موارد زیر هست:
1- Reading and thinking in English
2- Reading through Interaction
3- Expanding Reading skills
4- Developing Reading skills
5- Mosaic 1 Reading(intermediate – high intermediate
اما زیاد ندیدم داوطلبا این کتابا رو بخونن. به نظرم بستگی به سطح زبان خودت داره که در چه حدی هست.
اکثرا شنیدم که:
1.درسنامه جامع زبان ارشد علوم پزشکی (امیر لزگی) خوبه. اما میگن برای کسی که زبانش خوبه، این کتاب مفیده و درصد کنکورش بالا میشه. ولی برای افرادی که زبانشون چندان خوب نیست حجیم و وقت گیره!
2. کتاب زبان عمومی ویژه ارشد گروه پزشکی ( رضا رضا زاده). تا جایی که من تو سایت خوندم، بیشتر افراد ازین کتاب راضی بودن.
3.مروری جامع بر کنکور زبان علوم پزشکی انتشارات جعفری ( حسن یعقوبی- صفورا پاکیزه کار.)
4. کتاب جیبی بنفش انتشارات خسروی. زبان عمومی برای کنکور ویژه دانشجویان ارشد پزشکی ( عاطفه سلطانی) .
5. لغات 504
6.essential toefle
و چندین کتاب دیگه وجود داره که دقیقا اسم و نویسنده هاشونو نمی دونم.
منم مثل شما داوطلب کنکورم و هیچ کدوم ازین کتابا رو نخوندم و نظری ندارم که کدومشون بهتره و فقط اطلاعاتی رو که تو سایت خوندم و از قبول شده ها به دست آوردم، اینجا آوردم.
اما به نظر من بهتره که سطح زبانتو بسنجی، بعدش با کسی که کنکور ارشد داده و قبول شده، یا مثلا استاد زبانت صحبت کنی و یکی ازین کتابا رو انتخاب کنی و همون رو خوب بخونی. چون به هر حال ما وقت نداریم که همه ی این کتابای زبانو بخونیم....Undecided
بهتره که سریع تر تصمیم بگیری و هر چه زودتر واسه زبان شروع کنی. چون شنیدم که توی رتبه خیلی تاثیر داره. مرور سوالات ارشد هم مهمه. چون حدودا با شکل ساختاری سوالا آشنا میشی که مثلا چند تا reading داره یا تعداد سوالای vocab چند تاست یا اینکه کدوم لغات تو سالهای مختلف پر کاربرد تر بودن ....
اگه مطلب جدیدی به دست آوردی یا اینکه احساس کردی قسمتی از مطالبی که اینجا آوردم نیاز به تصحیح داره، خوشحال می شم توی این تاپیکی که ایجاد کردم، ( اعلام آمادگی ارشد 94 HIT) بیاری و در اختیار همه قرار بدی. به هر حال با کمک هم می تونیم موفق تر باشیم، قبول داری ؟؟؟WinkTongueTongueWink
امیدوارم مطالبی که نوشتم واسه بچه ها مفید باشه .RolleyesBlush
موفق باشید Rose"Flower you"
تو نمی توانی !
رومن پولانسکی
 سپاس شده توسط elahe
(14-شهريور-1393، 06:44 عصر)roia نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*سلام،منم میخوام برا ارشد 94 بخونم امیدوارم امسال قبول بشیم،ولی نمیدونم از کجا و چطوری شروع کنم.

در مورد زبان همونطور که هانیه گفت کتاب ها ی مختلفی وجودداره و مسلما بچه هایی که درصد زبانشون بالا بوده پهتر میتونن کمک کنن. من فقط کتاب لزگی رو خوندم( البته نه همه ش رو) و فقط در مورد کتاب لزگی میتونم نظر بدم. همونطور که گفتن، با چه کتابی شروع کردن برای زبان، بستگی به سطح زبان خودتون داره. به نظرمن هم، بهتره یه کتاب رو خوب بخونید به جای اینکه چندین کتاب رو سطحی بخونید. و اینکه برای زبان حتما سوالات سال های گذشته رو بخونید و تمام لغات جدیدشون رو یاد بگیرید( خوندن آزمون های سال های گذشته باعث میشه که تست های واژگان رو خوب جواب بدید).پس یکی از منابعی که برای زبان حتما باید بخونید آزمون های سال های گذشته ست( کتاب لزگی تمام آزمون های سال های گذشته رو همراه با جواب های تشریحی داره).

و اما در مورد کتاب لزگی: کتاب لزگی حجمش واقعا زیاده ولازم نیست کل کتاب رو نقطه به نقطه بخونید. در عوض به نظرم واقعا مفیده. کتاب به صورت کلی به سه قسمت تقسیم میشه، قسمت اول مهارت ها، قسمت دوم سوالات متفرقه، قسمت سوم آزمون های سال های گذشته. قسمت اول خودش شامل 12 قسمته ، که هر کدوم از اون 12 قسمت، شامل دو بخش هستن، مهارت درک مطلب و مهارت لغات.

مهارت های درک مطلب ش راحت تره، ولی قسمت های مهارت لغات سنگین تره و ممکنه باعث بشه که زود از کتاب خسته بشید و دیگه نخواید ادامه بدید. برای همون به نظر من اگه میخواید کتاب لزگی رو برای زبان بخوید، اول شروع کنید فقط مهارت های درک مطلب رو بخونید و بعد از تموم کردن 12 مهارت درک مطلب، وقتی که تسلط تون زیادتر شد، بعدش مهارت های لغات رو میتونید بخونید. سوالات متفرقه رو هم که من اصلا نخوندم. ولی آزمون های سال های گذشته رو باید بخونید.
در ضمن درصد زبان در رتبه ها خیلی تاثیرگذاره، پس حتما سعی کنید هر روز لغات رو مرور کنید، هر روز نیم ساعت مرور لغات باعث میشه نتیجه خوبی بگیرید.
رقص در باران و طوفان را ،به نشستن و لذت بردن از رنگین کمان ترجیح میدهم
(15-شهريور-1393، 12:39 صبح)elahe نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*

در مورد زبان همونطور که هانیه گفت کتاب ها ی مختلفی وجودداره و مسلما بچه هایی که درصد زبانشون بالا بوده پهتر میتونن کمک کنن. من فقط کتاب لزگی رو خوندم( البته نه همه ش رو) و فقط در مورد کتاب لزگی میتونم نظر بدم. همونطور که گفتن، با چه کتابی شروع کردن برای زبان، بستگی به سطح زبان خودتون داره. به نظرمن هم، بهتره یه کتاب رو خوب بخونید به جای اینکه چندین کتاب رو سطحی بخونید. و اینکه برای زبان حتما سوالات سال های گذشته رو بخونید و تمام لغات جدیدشون رو یاد بگیرید( خوندن آزمون های سال های گذشته باعث میشه که تست های واژگان رو خوب جواب بدید).پس یکی از منابعی که برای زبان حتما باید بخونید آزمون های سال های گذشته ست( کتاب لزگی تمام آزمون های سال های گذشته رو همراه با جواب های تشریحی داره).

و اما در مورد کتاب لزگی: کتاب لزگی حجمش واقعا زیاده ولازم نیست کل کتاب رو نقطه به نقطه بخونید. در عوض به نظرم واقعا مفیده. کتاب به صورت کلی به سه قسمت تقسیم میشه، قسمت اول مهارت ها، قسمت دوم سوالات متفرقه، قسمت سوم آزمون های سال های گذشته. قسمت اول خودش شامل 12 قسمته ، که هر کدوم از اون 12 قسمت، شامل دو بخش هستن، مهارت درک مطلب و مهارت لغات.

مهارت های درک مطلب ش راحت تره، ولی قسمت های مهارت لغات سنگین تره و ممکنه باعث بشه که زود از کتاب خسته بشید و دیگه نخواید ادامه بدید. برای همون به نظر من اگه میخواید کتاب لزگی رو برای زبان بخوید، اول شروع کنید فقط مهارت های درک مطلب رو بخونید و بعد از تموم کردن 12 مهارت درک مطلب، وقتی که تسلط تون زیادتر شد، بعدش مهارت های لغات رو میتونید بخونید. سوالات متفرقه رو هم که من اصلا نخوندم. ولی آزمون های سال های گذشته رو باید بخونید.
در ضمن درصد زبان در رتبه ها خیلی تاثیرگذاره، پس حتما سعی کنید هر روز لغات رو مرور کنید، هر روز نیم ساعت مرور لغات باعث میشه نتیجه خوبی بگیرید.

ممنون الهه جون که راهنمایی مون می کنی Wink
راستی عززززززززیزم، اینباکس پیامای خصوصیت پر شده، نتونستم از پیامت تشکر کنمWink
تو نمی توانی !
رومن پولانسکی
 سپاس شده توسط elahe