میهمان گرامی ، خوش آمدید . عضــویت

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

یه روز برای خود خود خودمون!!!

سلام عرض می کنم به تمام دوستان مدارک پزشکی و فناوری اطلاعات سلامت Rose
هیچ دقت کردید ما یه روز واسه خودمون ندارم تا تو اون روز بهم تبریک بگیم و جشن بگیریم ؟؟؟
قرار شده تو این عنوان در مورد این موضوع اول یه بحثی کنیم و بعد یه نظرسنجی در مورد اینکه به نظر شما عزیزان چه روزی خوبه واسه خودمون
روز اول آبان روز آمار و برنامه ریزی و روز 17 اردیبهشت روز اسناد ملی (که از تقویم رسمی حذف شد) هست
ولی تو شهرها و بیمارستان ها و دانشگاه های مختلف یه روز ثابت و مشخصی نیست تا این جشن برپا بشه
یکی از اعضای هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی کاشان لطف کردن و به ما قول همکاری دادن که در صورت اینکه یه روز مناسبی رو تو تقویم پیدا کنیم برای خودمون، کارای قانونی شو انجام میدن برای ثبت رسمی این روز تو تقویم رسمی کشور
ما تقویم رو زیر و رو کردیم یکی دوتا روز پیدا کردیم ولی همین جا از دوستان می خوام که نظرات خودشونو در این خصوص بدن تا بعد یه نظر سنجی و رای گیری انجام بشه
ممنونم از همه شما دوستان
RoseRoseRoseRose

هیچ
.
.
و دوباره هیچ
قصه همان ست که بود...
 سپاس شده توسط Oranus ، مریم 15 ، یاس سپید ، امیر ، hadi ، Farzane.Gh ، ice2012 ، moghadasi
سلام البته تو تقویم روز جهانی اسناد داریم ولی تخصصی نیست یعنی مثل روز پزشک و پرستار بهش پرداخته نمیشه در ثانی رشته های ما تخصصی تر و علمی تره
 سپاس شده توسط hadi ، mokhtari ، کامران ، ice2012
سلام دوستان
اول از خانم مختاری تشکر میکنم که این بحث خوب رو مطرح کردن.
اینکه ما مثل بسیاری از رشته ها یه روز اختصاصی برای خودمون نداریم بر می گرده به ضعف خودمون و عدم هماهنگی بین گروههای مختلف دانشگاهی به عنوان مثال بچه های علوم آزمایشگاهی هیچ گونه روزی نداشتن ولی چند سالیه که آخر فروردین روز تولد حکیم جرجانی رو برا خودشون انتخاب کرده اند و درسته که هیچ گونه ثبت رسمی نشده ولی تو اون روز برای خودشون مراسم میگیرن و ....... تو دانشکده شاهد مراسم مفصلشون بودم!! البته اساتیدشون هم کمکشون میکنن!!!!!
برای رشته ما از چند سال پیش در برخی دانشگاهها و مراکز درمانی روز 17 اردیبهشت که مصادفه با روز اسناد ملی مراسم و جشنهایی برگزار شده که من خودم مخالف برگزاری تو اون روز بودم و هستم بخاطر دو دلیل؛ یکیش اینکه باید روزی انتخاب بشه که ارتباطی با رشته داشته باشه یا روز بین المللی باشه برا همین قابل قبول نیست که روز هفدهم اردیبهشت و فقط بخاطر شباهت نام مدارک پزشکی به اسناد پزشکی انتخاب بشه و دلیل دوم هم انتخاب اون روز باعث نادیده گرفتن تخصص این رشته میشه و بیشتر به سمت اسناد که جنبه بالینی نداره سوق داده میشیم.
اینکه قبلا اصلا چرا این روز به ذهن برخی از علمای این رشته رسیده بود هم جای خودش رو داره و ؟؟؟؟؟؟

حالا از اینا که بگذریم یک هفته (6-12) از ماه نوامبر به نام "هفته فناوری و اطلاعات سلامت" توسط AHIMA شناخته و ثبت شده است.

The 2011 Health Information and Technology (HI&T) Week will be held November 6–12
[عکس: 2011_HIT_week_logo.gif]
خب باز هم از اینها که بگذریم به یک نکته خیلی جالب می رسیم:باراک اوباما رئیس جمهور محترم آمریکا 11-16 سپتامبر رو به عنوان "هفته ملی فناوری اطلاعات سلامت"مطرح کرده است:

[عکس: HealthIT_Week_Vertical.png]
President Barack Obama has proclaimed this week — September 11 to September 16 — as National Health Information Technology Week. In his proclamation, the president urged Americans “to take action to increase adoption and meaningful use of Health IT, and utilize the information Health IT provides to improve the quality, safety, and cost effectiveness of health care in the United States.”

گرگ باش! مغرور! بر شب پادشاهی کن...
می خواهی خنجر بزنی از روبرو بزن...
مثل گرگ تعصب داشته باش،مثل گرگ حتی به شیر هم رحم نکن...
مثل گرگ رو در رو حق بگیر...
به مانند گرگ باش...دوستانت را لیس بزن،دشمنانت را گاز بگیر...
گرگ باش دشمن را بدر...
در برابر سگان ولگرد بی تفاوت باش...
آنها به پارس کردن های بیهوده زنده اند...
بی اعتماد باش...بی اعتنا...
همیشه با گله،
اما تـــــــنــــــهــــــا...
 سپاس شده توسط mokhtari ، مریم 15 ، کامران ، Farzane.Gh ، ice2012 ، moghadasi
در ادامه باید بنویسم که تو این مورد آخر(پیشنهاد رئیس جمهور اوباما) بیشتر هدفشون اینه که اهمیت فناوری اطلاعات سلامت رو به مردم آمریکا نشون بدن و مردم بیشتر با این موضوع آشنا بشن ولی هفته ای که توسط AHIMA برگزار میشه تخصصی تره و بین متخصصان این رشته ها شناخته شده تره.همچنین هفته ملی فناوری اطلاعات سلامت آمریکا اخیرا و توسط باراک اوباما مطرح شده ولی مورد اولی خیلی وقته که برگزار میشه.
من خودم احساس بدی بهم دست میده وقتی میبینم دانشجو و فارغ التحصیل این رشته تو ایران کاری نمیکنه ولی تو کشور آمریکا رئیس جمهور هفته ای رو هم پیشنهاد میکنه//واقعا ببینید اونا چه قدر به ارزش واقعی این زمینه علمی تو پزشکی پی بردن ولی ما هنوز اندر خم یک کوچه مانده ایم بد جوری هم مانده ایم!!!!!!!!
دوستان نظر شما؟؟؟؟؟؟؟؟
البته بگم برای ایجاد هماهنگی همه بچه ها تو کل دانشگاهها باید دست به دست هم بدن وگرنه ثمری نخواهد داشت.
گرگ باش دشمن را بدر...
همیشه با گله،
 سپاس شده توسط mokhtari ، کامران ، Farzane.Gh ، ice2012
ممنونم آقا هادی خیلی جالب بود و اما نظری که در مورد همکاری تمام دانشجویان این رشته دادید خیلی مهم و اساسیه
من نمی خوام اینجا مسایل رو باهم قاطی کنم ولی بعد از تغییراتی که تو رشته مدارک پزشکی تو دانشگاه اتفاق افتاد و برخی از سرفصل هاش تغییر کرد و در نهایت اسمش به "فناوری اطلاعات سلامت" تغییر پیدا کرد، نمی دونم چرا این تغییر اسم باعث شد که برخی از دوستان تازه وارد به این رشته دیگه این دوتا اسم رو یکی تصور نکنن و این خودش شد یه مشکل و تفرقه بین بچه های این رشته.
مقصودم از بیان این حرف این بود که متاسفانه تو دانشگاه های ما بین دانشجویان این رشته هیچ گونه اتحاد و همکاری وجود نداره و تا زمانی که این اتحاد ایجاد نشه ما تو مسیری که داریم حرکت می کنیم مدام درجا بزنیم
اگه قراره رشته ای حرفه ای پیشرفت کنه این پیشرفت از دانشگاه شروع می شه!!
برگردیم به بحث خودمون:
هفته فناوری و اطلاعات سلامت که از طرف AHIMA معرفی شده به تاریخی شمسی میشه 15-21 آبان ماه
که فکر کنم خیلی مناسبه ولی خوب اینجا ایران!!!!!!
میشه که روش فکر کرد و یا حتی عملی اش کرد بخصوص که از طرف یه سازمان بزرگی نامگذاری شده
فکر کنم بشه و امیدوارم!
از دوستان خوب دیگه هم می خوام که در این مورد نظرات خودشونو اعلام کنن (همون قضییه اتحاد و همکاریه)
ممنونم RoseRose
هیچ
.
.
و دوباره هیچ
قصه همان ست که بود...
 سپاس شده توسط hadi ، مریم 15 ، Farzane.Gh
(25-شهريور-1390، 12:23 عصر)mokhtari نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*ولی بعد از تغییراتی که تو رشته مدارک پزشکی تو دانشگاه اتفاق افتاد و برخی از سرفصل هاش تغییر کرد و در نهایت اسمش به "فناوری اطلاعات سلامت" تغییر پیدا کرد، نمی دونم چرا این تغییر اسم باعث شد که برخی از دوستان تازه وارد به این رشته دیگه این دوتا اسم رو یکی تصور نکنن و این خودش شد یه مشکل و تفرقه بین بچه های این رشته. مقصودم از بیان این حرف این بود که متاسفانه تو دانشگاه های ما بین دانشجویان این رشته هیچ گونه اتحاد و همکاری وجود نداره...
البته باید دوطرفه به این موضوع نگاه کرد ویکطرفه به قاضی نرفت! اگه خود ما هم ورودی جدید بودیم به احتمال زیاد ما هم با مدارک پزشکی اتحاد نداشتیم،ولی باید کم کم اتحاد و همدلی رو برقرار کرد و بهم دیگه نزدیک شد/
اگه بتونیم تو هر دانشگاه دانشجویانی رو پیدا کنیم خیلی خوب میشه که تو هر دانشگاه نماینده ای باشه و مثلا میشه از طریق همین رسانه(سایت)با تمامی دانشگاهها ارتباط پیدا کرد.
هم چنین من این موضوع رو تو انجمن مدیریت و فناوری اطلاعات سلامت تبریز حتما مطرح میکنم تا بتونیم این روز رو تو دانشگاه تبریز جا بیاندازیم و حداقل یه ویژه نامه ای،اطلاعیه ای و یا موارد مشابه رو تو سطح دانشکدمون پخش کنیم.
من شدیدا منتظر نماینده ای از همه دانشگاهها هستم چه مدارک و چه HIT تا بتونیم یک اطلاعیه رو تنظیم کنیم و از طریق همین نماینده ها تو دانشکده ها پخش بشه تا اون روز جا بیفته.
لیست فعالیتهایی که AHIMA برای این روز پیشنهاد کرده رو هم رو سایت قرار خواهم داد.
گرگ باش دشمن را بدر...
همیشه با گله،
 سپاس شده توسط mokhtari ، Farzane.Gh
Smile 
سلام
به نظر منم هفته ای که AHIMA اعلام کرده هم رسمیه هم بین المللی و ثابت تو همه کشورها.
با پیگیری همه بچه های هم رشته ای میتونیم این هفته رو برا خودمون تو ایران نام گذاری کنیم.
امیدوارم بتونم 15 تا 21 آبان همین امسال این هفته رو به همتون تبریک بگم. رسمیه رسمی
به سلامتی همه اوونایی که دلشون از یکی دیگه گرفته
ولی برای اینکه خودشون رو آروم کنن میگن بخاطره غروب جمعه‌ست.
Blush
 سپاس شده توسط hadi ، mokhtari ، کامران
سلام دوستان ولی بنظر من فعلا روز ملی داشته باشیم کافیه . بنظرتون یه هفته زیاد نیست؟
 سپاس شده توسط کامران
بله یک هفته که مطمئنا زیاده ولی ما طبق AHIMA یک هفته رو مشخص میکنیم و همه جا اعلام می کنیم تو دانشگاهها و بیمارستانها و تو اون هفته هر دانشگاهی یا گروهی تو یک روز که خودشون مناسب می دونن مراسم برگزار میکنن.
فقط به افراد زیادی نیاز داریم از همه مدارکیا و بچه های فناوری تا بتونیم تو کل کشور اجرا کنیم
بچه ها هممون باید همت کنیم و اطلاعیه پخش کنیم تو دانشگاهها و اعلام کنیم.
فقط دیگه تو این زمینه کاش اختلاف و تفرقه نباشهConfused
ما نیاز داریم که عده ای تو دانشگاهها نماینده باشن و از طریق همین سایت هماهنگ بشیم/
من خودم تو تبریز تمام سعیم رو خواهم کرد و از اول مهر با انجمن تبریز هماهنگ میشم و این خبر رو بین بچه های مدارک و فناوری اطلاعات سلامت و هم چنین اعضای هیئت علمی تبریز پخش میکنم و تمام سعیم رو میکنم/
گرگ باش دشمن را بدر...
همیشه با گله،
 سپاس شده توسط mokhtari ، مریم 15 ، کامران
سلام به تمام دوستان خوبم
وقتی که این پست رو خوندم خیلی خوشحال شدم
به گفته آقا هادی ما نیاز به نماینده داریم برای اطلاع رسانی
خوشبختانه تو این سایت فکرکنم از تمام دانشگاه ها عضو داشته باشیم
خانوم مریم نماینده دانشگاه علوم پزشکی کاشان
آقای هادی نماینده دانشگاه تبریز
خانوم مختاری نماینده دانشگاه تهران
و می مونه دانشگاه اصفهان- مازندران- مشهد- شیراز- اهواز- و ...
از دوستان خوبم می خوام که بیان و تو این کار با ما همکاری کنن
یه روز واسه خود خود خودمون ... فکرشو بکن Sleepy
هیچ
.
.
و دوباره هیچ
قصه همان ست که بود...
 سپاس شده توسط hadi ، یاس سپید ، مریم 15 ، کامران ، huffman ، Farzane.Gh