میهمان گرامی ، خوش آمدید . عضــویترتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

۸ اتفاق بزرگ برای ۱۰ سال آینده IT

#1
۸ اتفاق بزرگ برای ۱۰ سال آینده IT

[عکس: sale%20ayandeh%20it.jpg]

مرکز خبری InfoWorld در ۳۰ سال گذشته در جریان اتفاقات فراوانی در دنیای فناوری بوده است که این اتفاقات، از تولید کامپیوترهای شخصیگرفته تا روی کار آمدن برنامه های جاسوسی و ویروس ها و ابزارهایی نظیر گوشی iPhone را شامل می شود.
۱) پیروزی ابرها
پیش بینی این مرکز بر این اساس است که در یک دهه آتی، دنیای IT بر آن خواهد شد تا تمرکز اصلی خود را بر خدمات اینترنتی(Cloud) متمرکز کند. بر این اساس، حرکت به سمت پردازش در ابرها در پنج سال آینده آغاز خواهد شد. در حال حاضر برخی سرویس ها بر اساس این سیاست ها عرضه می شوند که از جمله آن ها می توان به EC۲ شرکت Amazon اشاره کرد. در نهایت ظهور «پردازش ابری»باعث خواهد شد که نیاز به پردازش در
۸ اتفاق بزرگ برای ۱۰ سال آینده IT

اینترنت,دنیای it,اموزش نرم افزار هلو,آموزش سخت افزار شبکه,اموزش اینترنت pdf,اموزش تعمیرات موبایل,دانلود اموزش سخت افزار,اموزش لینوکس,اموزش ساخت ویندوز,راهنمای نرم افزار,دانلود نرم افزار اموزشی,اموزش دانلود نرم افزاراموزش حذف ویندوز,۸ اتفاق بزرگ برای ۱۰ سال آینده IT - اکاایران
مرکز خبری InfoWorld در ۳۰ سال گذشته در جریان اتفاقات فراوانی در دنیای فناوری بوده است که این اتفاقات، از تولید کامپیوترهای شخصیگرفته تا روی کار آمدن برنامه های جاسوسی و ویروس ها و ابزارهایی نظیر گوشی iPhone را شامل می شود.
۱) پیروزی ابرها
پیش بینی این مرکز بر این اساس است که در یک دهه آتی، دنیای IT بر آن خواهد شد تا تمرکز اصلی خود را بر خدمات اینترنتی(Cloud) متمرکز کند. بر این اساس، حرکت به سمت پردازش در ابرها در پنج سال آینده آغاز خواهد شد. در حال حاضر برخی سرویس ها بر اساس این سیاست ها عرضه می شوند که از جمله آن ها می توان به EC۲ شرکت Amazon اشاره کرد. در نهایت ظهور «پردازش ابری»باعث خواهد شد که نیاز به پردازش در شرکت ها کاهش یابد.
۲) چرخه فناوری
تا سال ۲۰۱۸ میلادی رابط های کاربری انسان/ماشین در همه جا حاضر و موجود خواهند بود و مردم حین راه رفتن، با گوشی هایی که در گوش دارند و عینک های که به چشم دارند و به عنوان نمایشگرهای بزرگ و باکیفیت عمل می کند، نگاهی مبتنی بر ماشین را به دنیا پیدا خواهند کرد. کاربرانی که این روزها از گوشی iPhone استفاده می کنند، در آن زمان به سمت iBeltBuckle، iGlasses و iEarRings روی خواهند آورد.
۳) همه چیز کار می کند!
شما به منزل می روید تا با کامپیوتر خود کار مختصری را انجام دهید. زمانی که کامپیوتر را روشن می کنید، ظرف چند ثانیه آماده می شود. پست الکترونیکی شما به سرعت باز می شود و منتظر نمی مانید. در حقیقت، این سیستم عامل جدید برای اجرای برنامه ها از آیکون ساعت شنی استفاده نمی کند تا شما منتظر بمانید و این آیکون برای همیشه حذف شده است. در این جریان، هر کاری که شما قصد انجام آن را داشته باشید، کامپیوتر شما به سرعت و بدون معطلی انجام می دهد. این سیستم عامل جدید از هم اکنون Windows Sci-Fi نام گذاری شده، زیرا فقط می توانیم خواب ببینیم که یک چنین سیستم عامل کارآمدی روزی اختراع شود!
۴) هیچ چیز از نظرتان دور نمی ماند
در سال ۱۹۴۵ «وانوار بوش»(Vannevar Bush) شکل اولیه دستگاهی را در ذهن می پروراند که Memex نام داشت و می توانست همه اطلاعات را در طول زندگی یک فرد در خود ذخیره و آن ها را بازیابی کند. در طول ۳۰ سال آینده، پیشرفت در دنیای سیستم های هوشمند شناسایی صدا و تصویر که بر مبنای فناوری های اینترنتی(Cloud Computing) طراحی شده است، نسخه پیشرفته Memex را برای ما به ارمغان خواهد آورد. تصور کنید، شما می توانید بدون نگرانی در یک جلسه کاری مهم شرکت نکنید، اگر چیزهای مورد علاقه همسر خود را فراموش کردید دیگر نگران نخواهید بود، در هنگام مشاهده یک تبلیغ تلویزیونی یا یک بیلبورد، نیازی به یادداشت تفکرات و جرقه های ذهنی خود ندارید و... دستگاه های PDA در آینده قادر خواهند بود که به طور اتوماتیک کلیه وقایع و تجاربی را که درگیر آن هستید ضبط کرده و به فضایی در ابرهای کامپیوتری انتقال دهند که البته، همه قابل جستجو و بازیافت خواهند بود.
۵) برداشتن مهم ترین گام در دنیای گوشی های هوشمند
در دهه آتی تلفن های همراه هوشمند با سیستم های مبتنی بر اثرات متقابل صوتی، سیستم تشخیص تغییرات در چهره مخاطب، سیستم شناسایی موقعیت مخاطب، ارتباطات ویدیویی، ورودی های صوتی و نمایشگرهای چندلمسی به مهم ترین ابزار ارتباطی تبدیل خواهند شد. صفحه کلید این گوشی ها به صورت سخت افزاری و کامل وجود نخواهند داشت و صفحه کلید مجازی جایگزین آن ها خواهد شد. گوشی های هوشمند حافظه بالایی خواهند داشت و بر این اساس، پایان عمر لپ تاپ ها فرا خواهد رسید.
۶) کارخانه های بدون انسان
این روزها حجم تولیدات کارخانه ای آمریکا رو به افزایش است و به دنبال بروز مشکلات اقتصادی، تعداد کمتری کارمند استخدام می شود. اما در سال ۲۰۱۸ میلادی سیستم های اتوماسیون به صورت کامل وارد واحدهای کاری شده اند و در این جریان، تولید ناخالص ملی کشورها رشد قابل ملاحظه ای خواهد داشت و تعداد کمتری از افراد برای فعالیت ماهانه خود دستمزد دریافت می کنند. این جریان می تواند اختلالات اجتماعی فراوانی را به دنبال داشته باشد.
۷) سیستم های تشخیص تصویر
در آن زمان شما می توانید با تهیه یک عکس و وارد کردن آن به موتور جست وجوی اینترنتی، کلیه اطلاعات مربوط به آن را دریابید. در این جریان، شما پس از گرفتن عکس از یک گل، آن را به گوگل تحویل می دهید و غول جست وجوگرهای اینترنتی جهان کلی اطلاعات علمی و تخصصی را در مورد این گل در اختیار شما می گذارد. در این جریان کلیه خودروها، انسان ها، ساختمان ها و هرچه که می توانید از آن عکس برداری کنید، می توانند شناسایی شوند و اطلاعات مربوط به آن ها در اختیار شما قرار بگیرد.
۸) روی کار آمدن فناور ی های امنیتی شخصی
در طول ده سال آینده سیستم های دولتی برای زیرنظر گرفتن انسان ها و تعقیب آن ها به صورت دایم راه اندازی خواهند شد. برخی افراد برای امنیت بیشتر خود از کاشت فناوری LoJack استفاده می کنند. فناوری شناسایی صورت افراد که به سیستم های تشخیص ویدیویی متصل شده و در خیابان ها نصب شده است نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت. همچنین ممکن است که فناوری LoJack به همراه سیستم ضبط صدا روی گواهینامه رانندگی افراد نصب شود.

منبع مطلب : *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*

گردآوری مطلب توسط سایت آکاایران
 سپاس شده توسط shadi ، zahra1361


موضوعات مشابه ...
موضوع
  اتفاق وحشتناک در بیمارستان خصوصی ارومیه!
  پزشکی از راه دور برای پیشرفت نیازمند فرهنگسازی است
Lightbulb برای کارکردن با ویندوز ۸ مجبورید کامپیوتر را از نو یاد بگیرید
  آمادگي دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای کمک به زلزله زدگان آذربایجان+لینک تصاویر ماهواره
  مصرف دوز پایین آسپرین مخصوصاً برای افراد میانسالی که در خانواده خود سابقه بیماری قلبی
  فراخوان مقاله برای دو کنفرانس مهم هوش مصنوعی ، داده کاوی و ... ( شیراز و برزیل)کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان