میهمان گرامی ، خوش آمدید . عضــویت

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته انفورماتیک پزشکی خواهشا صادقانه از وضعیت رشته بگید

برای ما که نمیدونیم این رشته رو شرکت کنیم یا نه لطفا راهنمایی کنید
وضعیت این رشته به چه صورت هست؟ ارزش داره؟ اینده داره؟
منظور من فقط استخدامی نیست تو این رشته میشه کار مستقل راه انداخت؟
وضعیت اساتید و دانشگاه ها به چه صورت هست ؟ دید اساتید به این رشته چطوره؟
لطفا صادقانه نظر بدید این که چون رشته شما بوده طرفداری غیر منصفانه نکنید
*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
سلام دوست عزیز. من هنوز دانشجوی این رشته هستم. این رشته بسیار گسترده هست و بسیار جای کار داره. چون نوپا هست استاد زیاد نداره. اساتید انگشت شمار هستند. ولی همون انگشت شمارها هم واقعا برپارهستند. از طرفی وقت اساتید بسیار محدود هست. چیزی که مهمه اینه که اگه خلاقیت ندارین وارد این رشته نشین. ضمنا اگه میخواین موفق بشین ، باید بیشتر از دانشگاه و درسهای دانشگاه فعالیت داشته باشین . در عین اینکه سختیهای خودشو داره و پست سازمانی براش تعریف نشده، بسیار منعطف هست و بسیار گستردس. من به شخصه علاقه بسیاری به رشتم دارم. امیدوارم افرادی که انگیزه کافی و خلاقیت کافی دارند پا به عرصه این رشته بذارن. خیلی از افرادی که وارد این رشته شدن پشیمونن چون منتظر پست سازمانی هستند. ولی اینو از من داشته باشین، رشته چند رشته ای اگه به پست سازمانی محدود بشه واقعا ارزشش زیر پا گذاشته میشه! هنوز انفورماتیک پزشکی اونطور که شایسته نامش هست در ایران معرفی نشده. اینماهستیم که با نق نزدن و پشتکار داشتن باید حق این رشته رو ادا کنیم. امیدوارم توضیحاتم مفید بوده باشه.
یا علی
هیچ چیزی نشد ندارهCool
ممنون از نظراتتون

توی دوره ارشد درسایی که میخونن ایا مثل همین درسایی هست که جز منابع؟ یعنی تو این زمینه هست؟
چون من کتابای منابع رو همین طوری دیدم مطالبش جذبم نکرد ایا چیزایی که تو ارشد یاد میدن هم مثل همینا هست؟

و این که فرق این رشته با مدارک پزشکی چیه؟
(23-مرداد-1395، 05:13 عصر)مهرآیین نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*ممنون از نظراتتون

توی دوره ارشد درسایی که میخونن ایا مثل همین درسایی هست که جز منابع؟ یعنی تو این زمینه هست؟
چون من کتابای منابع رو همین طوری دیدم مطالبش جذبم نکرد ایا چیزایی که تو ارشد یاد میدن هم مثل همینا هست؟

و این که فرق این رشته با مدارک پزشکی چیه؟
ببینید درس مدیریت که جزو دروس تخصصی این رشته هست. من هم برای کنکور جذب این درس نشدم چون درس مفهومی هست. ولی وقتی درس جا بیفته اتفاقا خیلی درس شیرینیه. ولی اینم بهتون بگم شما باید کار عملی یاد بگیرید. مدیریت رو در قالب یک درس پاسش می کنید. شما این رشته رو اصلا تیوری تصورش نکنید اگر میخواین موفق بشین باید کار عملی بلد باشین.
از زمین تا آسمون فرق بین این دو تا رشتس. دامنه انفورماتیک پزشکی بسیار گسترده تر هست. رشته چند رشته ای هست. از مباحث روانشناختی، آمار، کامپیوتر، هوش و... همه رو شامل میشه. در هر زمینه ای می تونید فعالیت کنید. کسی ک مدارک پزشکی می خونه خیلی وارد تکنیکهای هوش مصنوعی، تله مدیسین، و... نمی شه چون رشته چندرشته ای نیست. اینطوری بهتون بگم قدرت رشته های چند رشته ای بسیار بالاست 
هیچ چیزی نشد ندارهCool
ممنون
nd_sharif

میشه چند تا مثال از کار عملی بزنید تا بهتر متوجه بشم
پیاده سازی ehr (در قالب تیم) ، پیاده سازی his(در قالب تیم)، طراحی اپلیکیشن، تله مدیسین، سیستمهای تصمیم یار، یادآورنده ها، پشتیبانی his و ...
صاحب تخصص در هر یک از زمینه های فوق انگشت شمار هستند. کار در رشته ما سخته چون با جامعه پزشکی سر و کار داریم و پزشکان هم وقت محدودی دارند. ولی هیچ چیزی نشد نداره ...
هیچ چیزی نشد ندارهCool
Video 
?بازار کار و فرصت های شغلی دانش آموخته های انفورماتیک پزشکی?

????

مدیریت فناوری اطلاعات سازمان ها و موسسات دولتی حوزه سلامت

مشاوره تخصصی در زمینه ارزیابی سیستم ها و نرم افزار های اطلاعات سلامت

تاسیس شرکت های طراحی سیستم های اطلاعات سلامت، مانند سیستم های پرونده الکترونیک بیمارستانی، سیستم های مدیریت اطلاعات مطب ها و کلینیک ها و ...

تاسیس شرکت های مشاوره در زمینه های مرتبط با انفورماتیک پزشکی

تهیه و طراحی نرم افزار های مرتبط با اطلاعات سلامت

عضویت هیئت علمی دانشگاه پس از مقطع دکتری

?????
کانال مدیریت اطلاعات سلامت
*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
RoseRoseRose
لحظه ای می آید و دنیا به کامم ****** لحطه ای می آید و برزخ به نامم
لحظه ای گریانم و در اضطرابم ***** لحظه ای خندانم و اندر شتابم
لحظه ای ساکن مثال دشت سردم **** لحظه ای طوفان به اوج کوه دردم
لحظه ای شیرین تر از لبهای شیرین *** لحظه ای غمگین تر از غمهای دیرین
لحظه ای آکنده از حزن و حزینم ** لحظه ای سرشار شور و عندلیبم
این خوشی یا ناخوشی آنی نگر * سرد و گرم زندگی فانی نگر
RoseRoseRose
ممنون از راهنماییتون

یه سوال دیگه این که به نظرتون سن مهمه واسه این رشته؟ یکی با سن بالای سی سال بخواد وارد این رشته بشه دیر هست به نظرتون؟ یا فرقی نمیکنه؟
خواهش می کنم. خیر. سن به هیچ وجه مطرح نیست. قابلیت کاری مهمه. استخدام دولتی که نیست که سن بخواد. فقط توانایی و پشتکار و علاقه به رشته مهمه
هیچ چیزی نشد ندارهCool