میهمان گرامی ، خوش آمدید . عضــویت

رتبه موضوع:
  • 2 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تمرین کدگذاری و رفع اشکال

سلام دوستان.
همونطور که میدونید کدگذاری یکی از مهمترین ارکان رشته ی ماست به همین دلیل خواستم یک بحثی رو با عنوان تمرین و رفع مشکلات کدگذاری مطرح کنم تا هرکی دوس داره و یا در کدگذاری به موردی برخورد که نیازمند مشورت بود اینجا مطرح کنه تا همه به کمک هم اون مشکل رو برطرف کنیم و هم اینکه یک تمرین هم واسه بقیه باشه.
فقط خواهشاً caseهایی رو مطرح کنید که نکته ای یا بحثی ....چیزی داشته باشه...ممنون.RoseRoseRose
اولین سوال:
فردی با بیماری هوچکین مراجعه نموده است و سابقه بیماری قلبی را هم داراست....
لطفا کد اصلی و سایر کدها رو ارسال کنید....
ممنون...
بودن یا نبودن مساله این نیست مساله در مهم بودن است...
 سپاس شده توسط امیر ، mokhtari ، ayda ، hadi ، ارغوان ، shamim ، shima
با سلام و با تشکر به خاطر این ارسال
منم چند تا سوال داشتم

1 . یک نرم افزار کدگذاری که بشه از اینترنت دانلود کرد وجود داره؟
2 . از کجا می تونیم بفهمیم که کدها درست داده شدند؟
 سپاس شده توسط aghakhani ، ارغوان ، ~RemiX~
سلام ایدا خانوم.
من یکی پیدا کردم. ولی پولی بود بعد از 15 روز از کار افتاد و باید از طریق اینترنت شارژ میش د که قربون ایران برم با این تحریماش.
من سیستم خاصی نمیدونم ولی سیستم خودمون طوری طراحی شده که در صورت اشتباه کد ، کدو قبول نمیکنه. مثلا کد شکستگی حتما باید 0 یا 1 اخرش که بیانگر باز یا بسته بودن شکستگیه رو باید بزنیم مگر نه error میده. یکار دیگه هم بازرسی دوره ای کدهای پروندست تا ببینیم کدگذارا چیکار میکنن
 سپاس شده توسط ayda ، mokhtari ، shima
خیلی ممنون ایدا خانوم
در مورد نرم افزار من نمیدونم ولی در مورد سوال 2متون با امیر موافقم ولی errorای که میده بستگی داره به اینکه کدها چه جوری به سیستم طراحی شده باشند و فقط از نظر تعداد کاراکتر ارور میده نه درستی یا غلطی خود کد....اینطوری ممکنه کدی داده بشه که اشتباه باشه ولی از نظر تعداد کاراکتر همونی باشه که مهندس سیستم تعریف کرده و سیستم قبول کنه....
به نظر من هنوز همچین سیستمی نیومده که به صورت کیفی کد غلط رو از درست تشخیص بده،و فعلاً باید خودمون به کدهامون نظارت کنیم....
بودن یا نبودن مساله این نیست مساله در مهم بودن است...
 سپاس شده توسط ayda ، mokhtari ، ارغوان ، ~RemiX~
من یک بار چند سال قبل یک چنین سیستمی رو پیدا کرده بودم از اینترنت الان نمی تونم دوباره اونو پیدا کنم
 سپاس شده توسط aghakhani
سلام آقاخانی گل
ایده ی شما بسیار جالب و در عین حال بسیار مفید میباشدو لی تنها مشکلی که البته کوچک هم نیست و آن در ایده ی شما قابل ذکر است این است که اگر کسی مشکلی از کد داشته باشد برای مثال :
1-اگه دانشجو باشد ار استاد هایی که در این زمینه که ماشاالله کم هم نیستند استفاده میکنند تا دست به ریسک حل مسئله در سایت بزنند.
2-اگه کارمند باشند وقت اینو ندارند که این مشکلو تو سایت بذارن تا ببینند حالا یکی میاد جواب بده حالا تازه به درست بودنشم شک می کنند.
3-اگه بیکار باشد فی الهذا مکان الغریب.
-من برای ایده شما نظری دارم من میگم بیایید مشکلات رایجی که در کد گذاری وجود دارد را بیان کنی که اگر کسی به مشکلی در این زمینه برخورد کرد به این سایت مراجعه کرد فی الزمان جواب خود را دریافت کند البته اگر جوابی بود اگر هم نبود حداقل وقتش تلف نشده درسته؟
ممنون

باور داشتن ، قوي بودن است . شك و ترديد انرژي را زايل مي سازد.
 سپاس شده توسط shima
یه نگاه به سایت who بنداز ایدا خانوم
 سپاس شده توسط ayda
ممنون امیر آقا
از who پیدا کردم
و یک دونه هم این آأرس که من نمی تونم باز کنم!!!
ICD-10 kodları (Microsoft Excel dosyası)

*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
 سپاس شده توسط زینب ، rajabioun10 ، ~RemiX~
سلام دوستان
راستش من هم یه سوال دارم و هم یه نکته
کد تشخیصی این تشخیص چیه؟
Diarrhoea و gastroenteritis بعلت مصرف شیر خشک (نوزاد تقریبا 20 روز)
راستش من با این مورد تو کاراموزی برخورد کردم یکم گیج شدم نه بخاطر اینکه کدش سخت پیدا بشه بخاطر اینکه چرا کدش رو A09 زده بودن؟؟
اگه به جلد یک مراجعه کنیم می بینیم که کتاب خیلی خوب توضیح داده که کدگذاری عزیز دقت کن!!!!!!!!!
ولی چرا دقت نمی شه نمی دونمShy
یه نگاه به Note A09 بندازیم ببینیم چی میگه؟
A09
Diarrhoea and gastroenteritis of presumed infectious origin
Note: In countries where any term listed in A09 without further specification can
be assumed to be of noninfectious origin, the condition should be
classified to K52.9.
Catarrh, enteric or intestinal
Colitis NOS
Enteritis haemorrhagic
Gastroenteritis septic
Diarrhoea:
• NOS
• dysenteric
• epidemic
Infectious diarrhoeal disease NOS
Excludes: due to bacterial, protozoal, viral and other specified infectious agents
(A00-A08)
noninfective diarrhoea (K52.9)
• neonatal (P78.3
نظر شما چیه؟
هیچ
.
.
و دوباره هیچ
قصه همان ست که بود...
 سپاس شده توسط امیر ، زینب ، aghakhani ، rajabioun10 ، ارغوان ، یاس سپید ، ~RemiX~
پس در نتیجه اینجا p78.3 میگیره؟ چون نوزاده
 سپاس شده توسط زینب ، aghakhani ، rajabioun10 ، ~RemiX~