میهمان گرامی ، خوش آمدید . عضــویت

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مصاحبه با رتبه 9 انفورماتيك پزشكي سال90

با سلام خدمت دوستان عزيزم.به زودي مصاحبه با رتبه 9 رو در اين تايپيك قرار ميدم.

موفق باشيد.

اورانوس هفتمین سیاره نزدیک به خورشید و سومین غول از چهار غول گازی است. جبه‌ای از گاز و یخ هسته سنگی این سیاره را پوشانده است. جو اطراف جبه غالباً از متان ساخته شده ، که این گاز باعث وجود رنگهای آبی و سبز که از مشخصات بارز این سیاره هستند، می‌شود.
اورانوس سومین سیاره بزرگ منظومه شمسی بوده ، بزرگی آن 4 برابر زمین است.
 سپاس شده توسط امیر ، hadi ، shamim ، mokhtari ، nazila ، NoOne ، farzaneh bagheri ، kamali-m ، قاصدک ، آرمان
با عرض سلام و آروزي موفقيت براي شما
قبل از هرچيز از همكاري آقاي kamali-m در اين قمست كمال تشكر را دارم.

مشخصات كاربر:آقاي kamali-m

سوال اول-در مقطع كارشناسي در چه رشته اي تحصيل كرده ايد و در اين دوره كلا چطور دانشجويي بوده ايد؟در صورت تمايل معدل اين دوره تحصيل خود را ذكر كنيد.

-من فارغ التحصیل رشته کارشناسی مدارک پزشکی هستم.
-میشه گفت جز دانشجویان متوسط بودم.
-معدلم در رشته کارشناسی 17.5 شد.

سوال دوم-هدف شما از انتخاب رشته ي انفورماتيك چه بود؟و چطور با اين رشته آشنا شديد؟

جواب:-علاقه ای که به این رشته داشتم باعث شد که به سمت انفورماتیک پیش برم .
قبلا صحبت این رشته توسط استادان گرامیم(اقای دکتر مقدسی وسایر استادانم) در دانشکده پیراپزشکی شهیدبهشتی شده بود که قراره همچین رشته ای در ایران شروع به فعالیت کند که با تصویب این رشته توسط وزارت بهداشت خودم رو برای این رشته اماده کردم.

سوال سوم-از چه منابعي براي كنكور انفورماتيك استفاده كرديد؟(لطفا براي هر درس بيان كنيد)و در كداميك از دروس مسلط بوديد و در كداميك ضعيف؟

جواب: منابعی که توسط وزارت بهداشت بیان شده کافی است.
ولی خودم علاوه بر کتابهای رفرنس کتب زیر رو هم برای اطلاعات اضافی خودم مطالعه کردم:
-کتاب درس وکنکورپاسکال استاد مقسمی
- کتاب درس وکنکور سی استاد مقسمی
-ساختمان داده ویژه ارشد استاد مقسمی
-کتاب داده پردازی بهداشتی دکتر مقدسی
-کتاب پرونده الکترونیک سلامت(EHR) دکتر صفدری
-درسنامه جامع دکترای تخصصی رشته های مدیریت اطلاعات بهداشتی مدیکال انفورماتیک و بیوانفورماتیک
-مرورجامع امارزیستی (DRS)
-برای زبان هم کتاب 2000 واژگان ضروری تافل رو خوندم.
تقریبا در درس مدیریت قوی بودم و بعدش هم در کامپیوتر.
دردرس زبا ن و ریاضی هم در حد متوسط بودم.

سوال چهارم-از چه زماني شروع به خواندن براي كنكور نموديد؟در مورد نحوه ي خواندن خود لطفا بيشتر توضيح دهيد.اينكه بيشتر چه درسي را مطالعه مي كرديد؟

جواب : -تصمیم جدی ام رو برای خواندن از فروردین 90 اغاز کردم و تقریبا میشه گفت بطور میانگین روزی 6 ساعت مطالعه داشتم.
--نحوه خواندن هر کسی متفاوت است .خودم عادت داشتم یک کتاب روبطور کامل تمام کنم وسپس به سراغ کتاب دیگری بروم.
مثلا کتاب پاسکال رو بطور کامل می خوندم سپس درس دیگری رو شروع میکردم و الی اخر
--بیشتر شبها مطالعه میکردم چون از سکوت شب لذت می بردم .
--سعی میکردم به سالن مطالعه برم ولی بیشتر در منزل ویا در حین خدمت سربازی مطالعه میکردم.
--دروس رو یکی دوبار بیشتر مطالعه نکردم و بیشتر وقتم رو برای تست زدن صرف کردم .
--به نظرم زیادخواندن مهم نیست بلکه با دقت خواندن مهم است.
---بیشتر دروس مدیریت اطلاعات بهداشتی و برنامه نویسی رو میخوندم.

سوال پنجم-آيا با حذف يك ماده ي درسي موافق هستيد؟لطفا توضيح دهيد.

جواب:هرگز.
داوطلبین توجه داشته باشند که هیچ گاه درسی را کنار نگذارند و همه دروس مربوطه را مطالعه کنند.
چرا که در صورت کنار گذاشتن یکی از دروس شانس قبولی خود را بسیارکاهش می دهند وکسی در این زمینه موفق است که بتواند سر جلسه ازمون به سوالات برنامه نویسی ،مدیریت اطلاعات بهداشتی ،ریاضی وامار و زبان در حد متوسط به بالا پاسخ صحیح بدهد.

سوال ششم-آيا در حين درس خواندن براي كنكور دچار نااميدي هم ميشديد؟چگونه با اين موضوع برخورد ميكرديد؟مثلا اگر رشته ي شما كامپيوتر هست چطور با درس مديريت كنار آمديد؟و اگر رشته ي شما مدارك پزشكي يا ساير رشته هست چطور با برنامه نويسي و رياضي كنار آمديد؟

جواب:
من تنها به چیزی که فکر نمی کردم ناامیدی بود.چون تا حدودی می دونستم چطوری خودم رو برای ازمون اماده کنم.
از طرفی چون سرباز بودم خیالم از بابت خدمت وظیفه عمومی راحت بود،چراکه اگر قبول هم نمی شدم چون در حین خدمت بودم چیزی رو از دست نمی دادم و نهایتا اینکه سال بعد دوباره شرکت میکردم.
از انجایی که خودم کارشناس مدارک پزشکی بودم خیالم برای درس مدیریت اطلاعات بهداشتی راحت بودوتنها درسی که برایم جدید بود کتاب های کامپیوتر بودند که با سعی و کوشش توانستم تا حد قابل قبولی در این درس موفق بشم.

سوال هفتم-آيا در كلاس هاي كنكوري و آزمونهاي آزمايشي هم شركت كرديد؟(فكر ميكنم فقط يه موسسه هست كه آزمونهاي آزمايشي انفورماتيك را برگزار ميكنه.)و نظر شما در مورد شركت در كلاسها و آزمون هاي آزمايشي چيست؟

جواب:
تنها برای درس برنامه نویسی کلاس رفتم و ازبرگزاری ازمون خبرنداشتم و خودم بصورت خوداموزسایر دروس رو مطالعه کردم.
به نظرم کسانی که در هر درسی ضعیف هستند،کلاس بروند.
ازمون های ازمایشی خوبی ای که دارد این است که داوطلب به نقاط قوت و ضعف خود ش اگاه میشود.

سوال هشتم-در مورد روز كنكور بگوييد؟آيا بعد از آزمون از خود راضي بوديد؟

جواب:در روز کنکور با توکل برخدا سرجلسه ازمون رفتم .تقریبا یک کم هم استرس داشتم.
بعداز ازمون تا حدودی راضی بودم ولی نه زیاد.در کل احساس خوبی نسبت به نتیجه ازمون داشتم.

سوال نهم-همانطور كه مي دانيم بسياري از سوالات كنكور ممكن است اشتباه يا خارج از منابع باشند به نظر شما چگونه بايد با اينگونه سوالات در سرجلسه برخورد كرد و خودتان چگونه با اين موضوع برخورد كرديد؟

جواب:در این گونه موارد اگر داوطلب متوجه چنین سوالاتی شد بنظرم بهترین کار این است به ان سوالات پاسخ ندهد.
من خودم سر جلسه این گونه سوالات رو نادیده گرفتم وبه انها پاسخی ندادم.

سوال دهم-لطفا درصدها و نمره و رتبه و دانشگاهي كه قبول شده ايد را ذكر نماييد.

جواب :
برنامه نویسی : 59.26
ریاضی و امار حیاتی: 33.33
مدیریت اطلاعات بهداشتی: 62.22
زبان : 20.83
رتبه: 9
دانشگاه علوم پزشکی مشهد

ضمن آروزي موفقيت براي شما اگر توصيه اي براي دواطلبان داريد بفرماييد.

جواب:

توصیه ها:
1-از یادخدا غافل نشوند وهمواره در تمام مراحل زندگی برخدا توکل کنند.
2-هیچ گاه احساس ناامیدی نکنند.
3-فقط به هدف نهایی (قبولی )فکر کنند.
4-از دعا کردن برای همدیگر غفلت نکنند.
5-بیشتر از مطالعه تست بزنند.
6-از مطالب مهم یادداشت برداری نمایند.
7-پشتکار داشته باشند.
8- به همدیگر روحیه مثبت بدهند.

با آروزي موفقيت براي آقاي kamali-m

اورانوس هفتمین سیاره نزدیک به خورشید و سومین غول از چهار غول گازی است. جبه‌ای از گاز و یخ هسته سنگی این سیاره را پوشانده است. جو اطراف جبه غالباً از متان ساخته شده ، که این گاز باعث وجود رنگهای آبی و سبز که از مشخصات بارز این سیاره هستند، می‌شود.
اورانوس سومین سیاره بزرگ منظومه شمسی بوده ، بزرگی آن 4 برابر زمین است.
 سپاس شده توسط امیر ، hadi ، kamali-m ، یاس سپید ، shamim ، NoOne ، shaparak ، mokhtari ، tahasoltany ، آتوسا ، قاصدک ، مهسا ، benyamin_hosseini ، newuser ، آزاد ، آرمان ، Shiva Faramarzi ، ronya ، shima ، mahnaz.sm ، pn1367 ، health_sa ، mehrshad_92 ، moghadasi ، پرواز ، tayebe ، agwdt2012
سلام،
بهتون واقعا تبریک میگم،حین خدمت سربازی و قبولی از ارشد،
در ضمن توصیه هاتون هم عالی بود.
 سپاس شده توسط kamali-m
من هم بهتون تبريك مي گم اما يك سئوال
گفتيد بيشتر از خواندن تست بزنيم! خب درسي مثل مديريت اطلاعات بهداشتي تستهاي خيلي كمي ازش وجود داره چه تستي بزنيم؟ شما تست خاصي را سراغ داريد به ما هم راهنمايي كنيد؟

ممنون ميشم
با تشکر از جناب اورانوس که زحمت این مصاحبه رو کشیدن،به جناب کمالی هم تبریک میگم
امیدوارم همه مون موفق باشیم
زنجیر می خواستم،دستاتو بخشیدی...
 سپاس شده توسط kamali-m